Кореї знову на порозі війни

Кореї знову на порозі війни

Південна Корея пообіцяла дати «жорстку відповідь» на агресію з боку КНДР на тлі зростання напруги на півострові. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, виступаючи вчора перед оборонним відомством країни, президент Південної Кореї Пак Кин Хе заявила, що сприймає погрози з боку Пхеньяна «дуже серйозно».

Скромно не по–папськи

Скромно не по–папськи

Тисячі вірних з усього світу прибули вчора до Ватикану на першу генеральну аудієнцію нового Папи Римського Франциска, присвячену передусім Страсному тижню, — наступної неділі католики відзначають Великдень. На площі святого Петра знову зібрався ледь не стотисячний натовп із прапорами та транспарантами на кшталт «Ми любимо Папу Франциска».

Союзники й ображені

Триденний візит президента США Барака Обами до Ізраїлю та Палестинської Автономії розпочався поза­вчора з непередбачуваної затримки. Броньований лімузин глави Білого дому, який очікував на нього в міжнародному аеропорту імені Бен–Гуріона, не завівся, і з американської бази в Йорданії терміново доставили гелікоптером запасний автомобіль. Але час не було згаяно, бо президент Ізраїлю Шимон Перес та прем’єр–міністр Беньямін Нетаньяху, які зустрічали високого гостя в аеропорту, розважили Обаму запланованою презентацією ізраїльських систем протиповітряної та протиракетної оборони.

Папа й Патріарх

Папа й Патріарх

Відучора Папа Римський Франциск офіційно ступив на Святий престол. У Ватикані відбулася урочиста інтронізація нового понтифіка. Щоб долучитися до цієї історичної події, в апостольську столицю прибули делегації зі 132 країн світу, в тому числі 31 президент та 11 глав урядів, а також офіційні представники багатьох релігійних громад різних віросповідувань світу.

Ненадійна офшорна зона

Ненадійна офшорна зона

Кіпр, якому вже цього місяця загрожує банкрутство, таки отримає 10 мільярдів євро позики від Євросоюзу. Таке рішення ухвалили на своєму засіданні минулої суботи міністри фінансів ЄС. Це на 7 мільярдів менше, ніж просила Нікосія, але Брюссель вирішив, що й цього достатньо. «Фінансова підтримка дозволить стабілізувати ситуацію на Кіпрі, а також в усій єврозоні», заявив голова Єврогрупи Єрун Діссельблом.

Habemus Папа з народу

Habemus Папа з народу

Вибори наступника Бенедикта XVI не перетворилися на марафон. Позитивне рішення конклаву було ухвалено вже на другий день виборів — у п’ятому турі голосування 115 кардиналів–виборників. Позавчора о 19:06 за римським часом над Сікстинською капелою з’явився білий дим, що свідчив про факт обрання 266–го Папи Римського. На площі святого Петра у Ватикані багатомовний стотисячний натовп голосно вітав вибір конклаву. Але довелося зачекати ще понад годину (замість традиційних 30 хвилин), доки на балконі собору святого Петра, з якого понтифіки двічі на рік (на Різдво та Великдень) виголошують послання «Місту і світу», з’явився французький кардинал–протодиякон Жан–Луї Торан і проголосив новину: «Habemus papam» («Маємо Папу»). Ці слова майдан під прапорами різних країн зустрів вигуками радості. На деякий час запала мертва тиша, доки кардинал Торан латинською мовою повідомив: новим Римським першосвящеником став 76–річний Хорхе Маріо Бергольйо, колишній архієпископ Буенос–Айреса.

Усі погляди — на димар

Усі погляди — на димар

Майже ніхто не сподівався, що перше голосування кардиналів за нового Папу — позавчорашнє вечірнє — буде результативним і над Сікстинською капелою з’явиться білий дим. Але на вчорашній ранковий тур виборів покладали надії. Утім, і вчора опівдні за римським часом із комина над каплицею повалив чорний дим.

Будапешт шокує Європу

Парламент Угорщини, у якому депутати від правлячої партії прем’єр–міністра Віктора Орбана ФІДЕС мають конституційну більшість, позавчора ввечері схвалив поправки до Конституції, незважаючи на масові протести всередині країни та критику Євросоюзу. За нововведення, які, зокрема, обмежують повноваження Конституційного суду Угорщини, проголосували 265 депутатів при 11 «проти» й 33, що «утрималися». Соціалісти — головна опозиційна сила країни — бойкотували голосування. Як наголошує агенція «Франс пресс», це вже четверта серія «недемократичних» поправок до Конституції, внесених депутатами від ФІДЕС.

Чекаючи на білий дим

Чекаючи на білий дим

У Сікстинській капелі сьогодні ввечері (о 17:45 за київським часом) розпочнеться конклав — надзвичайне засідання 115 кардиналів віком до 80 років, яким належить обрати нового Папу Римського. Як нагадав речник Ватикану Федеріко Ломбарді, двічі на день, опівдні й о 19:00 за римським часом, над капелою з’являтиметься дим від спалених бюлетенів — це означатиме, що кардинали проголосували. Якщо Папу буде обрано (для цього потрібно більше двох третин голосів), він буде білим. Якщо ні — чорним. Для зміни кольору диму до паперу додають спеціальні речовини.

Невічний революціонер

Невічний революціонер

Венесуела занурилася в семиденну жалобу. На державних установах приспущено державні прапори, обв’язані чорними стрічками, перехожі на вулицях не стримують сліз, ведучі телевізійних новин із щемом у голосі переповідають біографію команданте Уго Чавеса. Позавчора увечері — за моторошним збігом обставин, саме в 60–ту річницю смерті радянського диктатора Йосипа Сталіна, — президент Венесуели віддав Богу душу. Так принаймні оголосив в емоційному зверненні до народу віце–президент країни Ніколас Мадуро (чутки про те, що мозок Чавеса вже давно мертвий, ходили й раніше).

Веселий Уго правив країною з 1999 року, за цей час заслуживши на Заході звання «диктатора й самодура», а у власній державі — любов і повагу більшості народу. Як це часто трапляється з диктаторами, придушуючи будь–які прояви демократії в пресі й повністю націоналізувавши економіку, Чавес не забував «підгодовувати» простолюд соціальними ініціативами. До того ж він мав беззаперечну харизму. І, мабуть, міг би керувати Венесуелою ще довго, якби не рак.