Форма потрібна, а побори дістали

Найбільш розповсюдженою проблемою сучасної школи майже половина українців (49,4%) вважають безкінечні збори грошей на ремонт школи і подарунки вчителям. Такі результати соціологічного опитування «Думка українців про шкільне навчання», що проводив Інститут Горшеніна. Нагадаємо, раніше міністр освіти Іван Вакарчук заявив, що батьки школярів мусять звертатися до правоохоронних органів, якщо навчальний заклад вимагає «благодійних» внесків. Утім не всі батьки наважуються скористатися цією порадою.

«Артек» шукає таланти. Педагогічні

«Артек» шукає таланти. Педагогічні

Після сумнозвісних подій цьогорічної зими, коли відомий дитячий центр призупинив свою діяльність, аби привернути увагу чиновників до своїх проблем, в «Артека» настав новий період розвитку. «За останні шість місяців держава зробила для нас більше, ніж за всі вісімнадцять років, починаючи з 1991–го, — ділиться заступник генерального директора МДЦ «Артек» Сергій Капустін. — В «Артека» з’явився державний акт на землю, був прийнятий Закон України «Про державну підтримку та особливості функціонування дитячих центрів «Артек» і «Молода гвардія» та ці кілька постанов Кабінету Міністрів, завдяки яким наш центр почав жити повноцінно». Відпочивати батькам в Криму можна тут, дітям в Артеку

«Біла книга»: українська освіта з чистого аркуша

«Біла книга»: українська освіта з чистого аркуша

У Міжнародному дитячому центрі «Артек» завершився другий Міжнародний освітній форум «Артеківські діалоги», зініційований фондом «Україна 3000». На зібрання приїхали понад 300 учасників з України, Білорусі, Росії, Молдови, Італії, Австрії, Німеччини та США. Всі вони — «вершки» освітянського світу: викладачі вишів, шкільні вчителі, вихователі дитсадочків і позашкільних закладів, представники Академії педагогічних наук України та Міністерства освіти і науки України. Упродовж кількох днів учасники форуму спілкувалися та обмінювалися досвідом і профільною літературою, однак головною причиною приїзду педагогічної братії до «Артека» була презентація «Білої книги національної освіти». Це така собі «книга скарг та пропозицій», у якій описані проблеми нашої освітньої системи та шляхи їх вирішення.

Олімп для розуму

Олімп для розуму

Україна славиться не тільки чорноземами, співучою мовою, а й світлими головами. Попри економічну скруту, технологічне відставання від світу і нарікання громадян на низьку якість освіти, наші школярі, перемагаючи на всесвітніх олімпіадах із різноманітних дисциплін, щороку вперто доводять: ми таки «башковита» нація. І хоча нам ще далеко до освітніх рейтингів Китаю чи США, своє почесне місце у десятці найрозумніших країн світу ми традиційно тримаємо. Не зганьбилися і цього року.

Коли диктанти стають цікавими

Коли диктанти стають цікавими

Середня школа № 75 на столичному Печерську звичайна і незвичайна водночас. Хоча б тим, що сіє «розумне й вічне» вже 200 років поспіль. Усе почалося в 1809 році, коли з нижчих класів Київського головного народного училища було утворено два: Києво–Подільське та Києво–Печерське. Так на Бутишевому провулку (нині — вулиця Іванова, якій хочуть усе ж повернути історичну назву) в придбаному магістратом будинку постало чоловіче училище, що стало своєрідним прообразом нинішньої школи, котра вже як загальноосвітня під тим же номером існує з 1934 року. А з 2005–го навчальний заклад є спеціалізованим: тут поглиблено вивчають українську мову.

«Класні» знання

«Класні» знання

Літні «гульки» для школярів лишилися у минулому — час знову за парти. В українських школах сьогодні приймають «новобранців», очікують свіженькі підручники і збираються запроваджувати освітні новинки. На наших дітей віднині чекає полегшена фізкультура, практичні уроки із правил життя, на дев’ятикласників — «пробна» 12–річна освіта і нові предмети

Сам собі вчитель

Сам собі вчитель

Першого вересня п’ятирічний Віталик Нечаєв із Звенигородки йде до першого класу. У райцентрі його називають вундеркіндом. Дитина має неабиякі здібності до наук і чудову пам’ять. Із трьох років Віталій читає не тільки рідною українською, а й англійською, іспанською та французькою. Причому навчився цьому він самотужки. А ще хлопчик знає географію, миттєво додає і віднімає, як він сам каже, «до безкінечності», захоплюється історією, хімією і мріє стати вченим. Напередодні 1 вересня «УМ» завітала в родину Нечаєвих.

Чом ти не прийшов? Бо місяць зійшов!

Українським підліткам можуть укоротити тривалість вечірніх прогулянок — на законодавчому рівні. Всеукраїнська громадська організація «Комітет боротьби з організованою злочинністю і корупцією» має намір уже найближчим часом розробити і направити на розгляд Верховної Ради законопроект, що передбачає введення в Україні «комендантської години» для неповнолітніх. Передбачається, що гуляти дітям до 16 років під час навчального року буде дозволено лише до 22–ї години, а в період канікул — до 23–ї.

Американські ВНЗ — це держава в державі

Американські ВНЗ — це держава в державі

Марія Титаренко, асистент кафедри зарубіжної преси та інформації факультету журналістики Львівського університету ім. Франка, більше року була на стажуванні в США за програмою Фулбрайта. Ця програма працює в 150 країнах, в Україні — з 1992 року.