«Пташка» в клітці

Учора вранці у військовому аеропорту «Мелсбрек» (Брюссель) судові пристави Королівства Бельгія наклали арешт на український транспортний літак Ан-124 «Руслан». За інформацією місцевих ЗМІ, авіалайнер був зафрактований НАТО для перевезення військового обладнання в Афганістан та інших вантажів для потреб військового контингенту в цій країні.

Петро Маленький покерує Угорщиною

Петро Маленький покерує Угорщиною

Прем'єр-міністр Угорщини Петер Медьєші був змушений подати у відставку. Урядова криза розгорілася у середу після того, як голова уряду, представник Соціалістичної партії, звільнив із займаної посади міністра економіки Іштвана Чіллага, представника ліберального Союзу вільних демократів. Голова уряду сподівався, що таким чином він та його партія відновлять популярність після дошкульної поразки на червневих виборах до Європейського парламенту.

Народна Україна

Народна Україна

Завтра до Дня незалежності столична влада відкриє Музей імені Івана Гончара. Того самого видатного народознавця і колекціонера, який ще в 50-х роках організував приватний музей традиційної культури українців у Києві. Експонати до власної хати митець звозив із усієї України. Нині заклад може похвалитись багатою колекцією з 15 тисяч речей ХVI—ХХ століть. Серед них близько 2,5 тисячi рушників, сорочок, верхнього одягу, килимів; колекція народних картин «Козаки-Мамаї» і народних музичних інструментів, а також понад півтисячі ікон із різних регіонів України. Водночас, можливо, когось звістка про відкриття музею навіть здивує. «То в Києві ж уже є музей Гончара?» — скажете ви. І не помилитесь. Просто реставрувати приміщення і влаштувати експозицію музейникам вдалося лише на одинадцятому році свого існування.

9 смертей на зустрічній смузі

Жахлива автокатастрофа сталася вчора вранці на Черкащині біля села Собківка. Як повідомив департамент зв'язків із громадськістю МВС України, пригода трапилася неподалік Умані, на 212-му кілометрі автотраси Київ — Одеса, де не розминулися автобус «Вольво» з 52 пасажирами та бусик «Мерседес», «на борту» якого було 17 осіб. Внаслідок зіткнення загинуло дев'ятеро пасажирів, а 15 було травмовано. ДТП сталася через водія автобуса «Вольво», який виїхав на смугу зустрічного руху і врізався у рейсовий мікроавтобус «Мерседес», що перевозив пасажирів за маршрутом Умань — Одеса. За попередньою версією, водій «Вольво» всю ніч був у дорозі, транспортуючи своїх співгромадян-білорусів із кримського відпочинку додому в місто Мозир.

13-річні монстри

Звіряче вбивство дитини сколихнуло вчора місто Нікополь, що в Дніпропетровській області. Трагедія почалася 18 серпня, коли стурбований зникненням сина бізнесмен звернувся до місцевої міліції. Чоловік розповів, що напередодні його 15-річний Вадим пішов купатися в Каховське водосховище і додому вже не повернувся. Батько не знаходив собі місця, де могла подітися дитина, аж раптом серед ночі до нього зателефонували невідомі і вимагали за повернення сина 30 тисяч гривень.

Важкі пологи іракської демократії

Важкі пологи іракської демократії

Позавчора в Багдаді 1300 депутатів Іракської національної конференції після чотирьох днів гарячих дебатів нарешті обрали 100 депутатів Національної ради Іраку — тимчасового парламенту країни. Насправді обрали 81 члена ради, а 19 місць було автоматично зарезервовано для членів уже розпущеної Правлячої ради, які після передачі американцями влади іракцям не отримали портфелів у новому уряді. Тимчасова Національна рада здійснюватиме нагляд за діяльністю уряду та підготовку до запланованих на січень наступного року загальних виборів, на яких буде обрано повноцінний склад парламенту. Вона також наділена повноваженнями затверджувати національний бюджет, призначати президента, прем'єр-міністра та нових міністрів на місце тих, хто подав у відставку чи пішов з життя.

«Поступ» у вогні

«Поступ» у вогні

Редакцію відомої львівської щоденної газети «Поступ» підпалили. Вночі з 18 на 19 серпня між четвертою та восьмою годиною ранку невідомі здійснили підпал у відділі верстки. Згоріла найдорожча в редакції техніка, але найгірше, що тим самим було втрачено повністю весь архів газети з початку її виходу. Сума завданих збитків наразі уточнюється — як мінімум вона становить 300 тисяч гривень.

Крим українізується. Ледь-ледь

Саме так незначна частка російськомовної преси Криму вирішила відзначити 13-ту річницю незалежності України. Випуск україномовних номерів газет буде одноразовим, у рамках підтримки акції «Добра воля-2004». Про це повідомив керівник групи волонтерів Української всесвітньої координаційної ради Ярослав Федорук, передає «Контекст-медіа».

Найкращий вареник та найдовшу косу нагородять у Сорочинцях

Відучора для полтавчан та й для всіх українців, що завітають у Полтавську область, настало свято. В селі Великі Сорочинці Миргородського району Полтавської області відкрився Національний Сорочинський ярмарок. Цьогоріч його організатори обіцяють перетворити українське базарювання на справжній живий музей, де національні продукти продаватимуть сотні виробників із 22 областей України, а також підприємства з Росії, Білорусі, Молдови, Польщі.

Свято зі смаком яблук

Свято зі смаком яблук

Усе, на що щедрою була нинішнього літа природа, — овочі, фрукти, гриби, квіти, зілля, колоски — покладіть до спасівського кошика, якого понесете сьогодні освячувати до церкви. Другий Спас, або Яблучний (у давнину чомусь до урочистого моменту освячення не можна було їсти червонобоких дарів саду) здавна був в Україні одним із найшанованіших хліборобських свят. До цього часу, як правило, закінчували жнива, бо надалі «небесною канцелярією» починала заправляти осінь. А отже, розраховувати на стабільну й хорошу погоду було марно. З цього приводу в народі казали: «Святий Спас приготував усього про запас: і дощ, і вітер, і холод, і тепло». У цей час в Україні подекуди могли бути й заморозки.