Без наших і Роже

Сестри Олена й Катерина Бондаренко вибули з боротьби і в парному розряді відкритого чемпіонату Франції. Позавчора ввечері у чвертьфіналі, який переривався через дощ, українки програли чесько–словенському дуету Квета Пешке — Катаріна Среботнік (12–й номер посіву) — 6:4, 2:6, 3:6.

Погони з синім відтінком

Погони з синім відтінком

Позавчора міністр оборони Михайло Єжель представив керівному складу військового відомства та Генеральному штабу ЗСУ новопризначеного начальника штабу — головнокомандувача Збройних сил Григорія Педченка. Указ про призначення Педченка Президент підписав того ж дня, що й указ про звільнення попереднього начальника штабу Івана Свиди.

Архітектор слова

Смерть Андрія Вознесенського була очікуваною — цього року він переніс другий інсульт, котрий сильно підірвав його здоров’я — але від цього не менш приголомшливою. Адже разом із Вознесенським на той світ пішла ціла епоха радянських менестрелів — шістдесятників. Звісно, тиск влади на Вознесенського не можна назвати репресіями, проте існує переказ, що свого часу виганяв поета з Радянського Союзу Микита Хрущов. Проте Вознесенському пощастило отримати підтримку Джона Кеннеді й перед ним відкрилися двері у світ: він вільно міг відвідувати країни «загниваючого капіталізму» і представляти там свою творчість. За своє життя він перетинався й підтримував стосунки з такими митцями, як Артур Міллер, Жан–Поль Сартр, Мартін Гайдеггер, Пабло Пікассо.

Флотилія конфлікту

Рада Безпеки ООН засудила дії Ізраїлю із захоплення в нейтральних водах Середземного моря «Флотилії свободи» — каравану з шести суден, організованого правозахисниками для перевезення гуманітарної допомоги до Сектору Газа. Заяву, в якій також міститься заклик розслідувати всі обставини інциденту, внаслідок якого загинули цивільні особи, РБ ООН ухвалила в ніч на 1 червня після понад 12–годинних консультацій. До Ізраїлю Рада Безпеки звернулася з вимогою звільнити захоплені судна і затриманих учасників гуманітарної флотилії.

ГОМЕРичний регіт — найгучніший

Американський журнал «Ентертеймент уїклі» влаштував вибори найвидатніших персонажів, створених у кіно й на телебаченні за останні 20 років. Чому саме за 20 — не зрозуміло, адже нове століття почалося ще неповних десять років тому, але результати голосування вельми цікаві. За результатами опитування читачів журналу, рейтинг очолив Гомер Сімпсон. Кумедний герой мультфільму «Сімпсони» обійшов самого Гаррі Поттера!

Кульки — в небо, стрічку — на смужки

Кульки — в небо, стрічку — на смужки

Велетенську синьо–жовту стрічку розгорнули на Хрещатику минулої суботи активісти партії «За Україну!». Смужка кольорів національного прапора завдовжки 725 метрів «стартувала» на майдані Незалежності й простягнулася практично до Бессарабської площі. Досягнення зафіксували представники Книги рекордів України. А після цього стрічку–рекордсменку... порізали на смужки та роздали всім охочим. «Стрічка розійшлася між людьми буквально за лічені хвилини, — каже координатор акції Наталія Власенко. — Своєю акцією ми ще раз продемонстрували, що українців багато і вони готові об’єднуватися довкола синьо–жовтого прапора, довкола України».

Ілько Кучерів: Вірю, люди можуть і повинні змінювати світ на краще

Ілько Кучерів: Вірю, люди можуть і повинні змінювати світ на краще

Чергова втрата в українському середовищі націонал–патріотів — 29 травня, в суботу, після тривалої хвороби помер Ілько Кучерів, дисидент, один з ідеологів створення Народного руху України, засновник і президент Фонду «Демократичні ініціативи». Життя відомого громадського діяча обірвалося на 55–му році. Незважаючи на вирок лікарів — кілька місяців тому у нього діагностували рак легенів — Ілько Кучерів до останнього дня з оптимізмом дивився у майбутнє й особисто керував справами Фонду.

На рівні, але без місії

Незважаючи на зміну влади і «коригування» в деяких питаннях зовніш­ньої політики, знижувати рівень відносин із НАТО Україна не збирається. У цьому представники нашої держави переконували євроатлантичних партнерів учора під час засідання спільної робочої групи з оборонної реформи Україна—НАТО, яке відбулося в Києві.

До інтеграції — готовий!

У такому проекті Україну приваблює перш за все можливість виходу на ринки сусідів. «Жодна країна не відмовилася б від ринку в 200 мільйонів із лишком осіб. Це ринок, де ми можемо забезпечити роботу для нашого капіталу, наших компаній, наших людей. І відмовлятися від цього може тільки, так скажімо, вузькообмежена людина», — сказав Прем’єр–міністр в інтерв’ю агентству «Інтерфакс–Україна».

Хороший план, товариші

Більше місяця Кабінет Міністрів розробляв Держ­програму соціального та економічного розвитку країни на цей рік, яку Верховна Рада позавчора 248 голосами «за» ухвалила в цілому. Програма складається з трьох блоків, у яких оцінені минулорічні тенденції економічного розвитку, перелічені термінові антикризові заходи Кабміну та розписані пріоритети соціально–економічної політики на цей рік.