Русалоньці зробили ноги

Русалоньці зробили ноги

Символ черкаського парку «Ювілейний» — кам'яна Русалонька, яка «мешкала» на одному з тамтешніх озер більше 40 років, — пропав темної ночі. Над тим, як злодії поцупили з середини озера 300-кілограмову скульптуру, вкриту бронзою, і куди її вивезли — на брухт чи в маєток когось із заможних українців — нині старанно працюють оперативники Соснівського райвідділу міліції Черкас.

Розстріляний хутір

Розстріляний хутір

Тисячолітній дуб Максима Залізняка, який росте в Холодному Яру на хуторі Буда Чигиринського району Черкаської області, є німим свідком жахливої трагедії, що сталася тут 18 червня 1943 року. Тоді на леваді німці розстріляли 83 хуторян. На місці розстрілу тепер велика братська могила та пам'ятник матері з дитям на руках. А на камені викарбувані прізвища вбитих хуторян — здебільшого цілі родини.

Квадратні метри для малечі

Квадратні метри для малечі

Міський голова Черкас Сергій Одарич обіцяє, що вже через 2—3 роки в місті над Дніпром не залишиться жодного двору без сучасного дитячого майданчика. На це не тільки місто не шкодуватиме грошей, а й підприємства Черкас.

Дубки в контейнерах

У Будянському лісництві Смілянського лісгоспу, що на Черкащині, нині напружена пора: лісокультурниці пакують у поліетиленові конусовидні контейнери суміш торфу та лісової землі і садять туди насіння дуба звичайного. Потім ці контейнери перевозять на спеціально обладнаний майданчик, який лісівники облаштували поруч — завезли туди пісок, щебінь, поставили там дерев'яні короби й обгородили цю територію. Тут за сіянцями, як за малими дітьми, лісівники доглядатимуть цілий рік. Аби тендітні дубки швидко набирали в рості, там спеціально зробили свердловину та облаштували механізований полив.

З городян — у хуторяни

З городян — у хуторяни

На леваді біля хутора Снігирівка, що навпроти урочища Тамарівщина, роєм гудуть бджоли. Для них тут, скільки оком кинь, суцільне роздолля — лугові трави цвітуть та пахнуть на всю околицю. «Це поле не ореться вже кілька років», — пояснює «УМ» Анатолій Розсоха, який працює майстром лісу в Деньгівському лісництві Золотоніського лісгоспу. «Хіба це не левада?» — дивуюсь у відповідь. «Яка левада! Тут раніше, знаєте, яка кукурудза родила? А тепер для моїх бджіл «випас», — каже пан Анатолій, який разом із дружиною Іриною мешкає на хуторі вже 15 років, переїхавши сюди з Черкас.

Захистили мертвих

Захистили мертвих

Те, що минулого тижня трапилося в селі Самгородок Смілянського району на Черкащині, неабияк обурило людей. Глупої ночі знахабніла банда цвинтарних вандалів сплюндрувала десятки могил на сільському кладовищі. Нелюди крали не тільки загорожі з «нержавійки», а й металеві хрести разом із фотографіями померлих сільчан. Зрештою мешканці села виявили справжню мужність і самотужки затримали крадіїв.

Пилососи на колесах

Міський голова Черкас Сергій Одарич ухвалив рішення придбати для міста кілька спеціальних автопилососів. Ці машини місто збирається використовувати у боротьбі із запиленістю вулиць, котра перевищує норму в 5—6 разів: такі цифри наводять екологи Черкаського міськвиконкому.

Повторити «Заповіт»

Повторити «Заповіт»

Ще за кілька годин до офіційної церемонії Канів гудів, неначе вулик, — близько трьох тисяч гостей приїхали з усіх регіонів України, у вишиванках і з квітами, аби вклонитися Кобзареві. На урочистості з нагоди 146-ї річниці перепоховання Тараса Шевченка приїхав і Президент України Віктор Ющенко з дружиною Катериною та всіма дітьми. Президентську родину канівські дівчата у вінках та вишитих сорочках зустріли хлібом-сіллю.

Киянин Пижик змінив прописку

Киянин Пижик змінив прописку

Майже три роки тому в Сашка Вялкова, 11-класника Золотоніської гімназії імені С. Скляренка, з'явився вірний та відданий чотирилапий друг — собака Пижик, колишній столичний житель. А передувала їхній дружбі досить цікава історія.

Вклонитися Тарасу

Вклонитися Тарасу

Як повідомив «Україні молодій» директор Канівського національного заповідника Мар'ян Піняк, на урочистості з нагоди перепоховання Кобзаря тільки одних гостей очікується більше трьох тисяч осіб. Чекають у Каневі і на Президента Віктора Ющенка. В пам'ять про Тараса Григоровича в Успенському соборі Канева сьогодні пройде молебень, після якого весь люд урочистою ходою рушить на Чернечу гору, аби вклонитися Кобзареві, покласти до його могили квіти і завітати до Тарасової світлиці.