Мури, просякнуті кров’ю
«Перехожий! Зупинись на мить і схили голову. Тут у 1941 році містилася катівня НКВС. Кров’ю невинних замордованих синів і дочок Дрогобиччини просякнуті мури цього будинку. Вона волає про справедливість!» Меморіальна таблиця з таким написом, що встановлена на стіні колишньої катівні НКВС у Дрогобичі, нагадує про страшні сторінки недалекої історії. За найскромнішими підрахунками, лише за один тиждень у червні 1941 року тут стратили 1200 ні в чому не винних людей.
Друга черга меморіального комплексу «Тюрма на Стрийській» відкрилася нещодавно. Над утіленням задуму працювали не один рік, проте робота ще не закінчена, адже, за словами дослідників, не всі останки невинно убієнних знайшли...
У небі — як удома
Полковника Юрія Вербельчука вважають одним із найдосвідченіших військових льотчиків України. Він пройшов шість миротворчих місій, власними очима бачив війну в кількох країнах, на Батьківщині успішно командує одним із найкращих полків армійської авіації Сухопутних військ Збройних сил України, 7–м окремим Бреславським полком, що дислокується у Новому Калинові на Львівщині. Півтора року тому йому присвоєно найвищу категорію за класифікацією пілотів «військовий льотчик–снайпер». А загалом він провів у небі понад 3250 годин — тобто більше 135 діб! Зараз 50–річний полковник навчає літати молодих лейтенантів, але й сам кабіни пілота не покидає.
Ми прощаємо i нас простiть
27—30 червня у Варшаві у зв’язку з 70–ми роковинами Волинської трагедії відбудуться спільні польсько–українські молитви за жертвами цих трагічних подій. Такий крок до примирення зініційований Блаженнійшим Святославом (Шевчуком), главою Української греко–католицької церкви. З польської сторони на поминальних заходах будуть присутні державні мужі найвищого рівня.
Почніть з площі Ринок
Рейтинг, який сформували його редактори та члени спільноти порталу подорожей VirtualTourist, опубліковано на сайті міжнародного інформагентства Рейтер. Ось як експерти описують місто: «Головні видатні місця Львова знаходяться на неймовірно компактній центральній площі, що робить місто ідеальним для прогулянок в уїк–енд. Починати варто з площі Ринок, самого центру міста, оточеного майже п’ятдесятьма унікальними архітектурними пам’ятками, особливої уваги з яких заслуговує палац Корнякта епохи Відродження. Відвідувачі не можуть пропустити Львівський оперний театр, скарб у стилі неоренесансу, який можна порівняти з оперними театрами Парижа і Відня».
Той, що дроти рве
У ніч iз 18 на 19 червня у трьох областях західної України пройшли грози зі шквалами. Наслідком негоди стало знеструмлення 86 населених пунктів у Львівській, Тернопільській (33), Івано–Франківській (17) та Закарпатській (5) областях. За повідомленнями «Львівобленерго», на вчорашній ранок знеструмленими були 26 ліній електропередач повністю і три — частково. Найбільше населених пунктів постраждали у Сколівському, Стрийському, Старосамбірському, Самбірському, Турківському, Дрогобицькому, Мостиському та Радехівському районах.
Львів зазвучить
У місті Лева таки вміють креативно святкувати і розважатися. 21 червня тут відзначатимуть День музики. В місті безкоштовно виступатимуть понад 40 музикантів та музичних колективів. «Ідея такого свята зародилася у Франції. Саме там уперше і відбувся День музики, — розповідає «УМ» Ірина Магдиш, заступник начальника управління культури Львівської міськради. — Далі свято поширилося по всій Європі: нині його відзначають у понад 500 містах, тож Львів долучається до загальноєвропейської музичної традиції. В День музики увесь Львів звучатиме».
Нерви банкіра не витримали?
Тіло одного зі співробітників місцевої філії банку зi слiдами вiд кулi виявили біля села Підберізці Пустомитівського району в автомобілі марки «Нива Шевроле», який належав покiйному. Загиблий працював в одному з тутешніх комерційних банків. Правоохоронці також уже встановили, що постріл був здійснений iз мисливської рушниці.
Смак темряви
У місті Лева винахідливий підприємець відкрив ресторан, де кожен може відчути: як це, коли нічого не бачиш. Ідея створення такого закладу — не нова, адже в Європі таких багато. Проте для України він унікальний. Хоча тут дивують і вибагливих європейців, адже у львівському ресторані клієнти можуть не лише поїсти навпомацки, а й спробувати поголитися чи накласти макіяж...
На «кухні» Яворівського полігона
Без перебільшення, Яворівський полігон добре відомий на теренах нашої Батьківщини. Його територія у 240 квадратних кілометрів ідеально облаштована під практичні військові тренування. Саме тут щороку по кілька разів відбуваються різні міжнародні навчання. А на початку червня на полігоні відбуваються випускні екзамени майбутніх українських офіцерів. Повноправним господарем тут є Академія сухопутних військ України ім. гетьмана Петра Сагайдачного.