Вигідне пірнання ведмедя

Після розгромної поразки від родоначальників футболу в гостях (0:3) збірна Росії сенсаційно реваншувалася на штучному газоні переповненого столичного стадіону в Лужниках за присутності 80 тисяч глядачів. Перед початком матчу патріотичні почуття гравців підігрів величезний банер розміром на всю трибуну уздовж бічної лінії: розлючений ведмідь між слів «Вперед, Росіє!» на тлі трикольорового прапора. Подіяло. У першому таймі за ігрової переваги господарів влучно під поперечину пробив Уейн Руні — 0:1 на користь Англії. А от по перерві вже англійці виглядали краще, але м’ячі влітали у їхні ворота. Спочатку іспанський арбітр Канталехо призначив неіснуючий пенальті у ворота гостей (Руні, якщо й порушував правила проти артистичного «пірнальника» Зирянова, то за півтора метра до лінії штрафного майданчика). Московський спартаківець Павлюченко, котрий на 58–й хвилині замінив форварда «Севільї» Кержакова, чітко реалізував 11–метровий. А за три хвилини він же першим встиг на добивання. Відігратися гості так і не зуміли.

Їздимо частіше

Їздимо частіше

Нинішній сезон для кращих вітчизняних гандбольних клубів став особливим уже хоча б з огляду на те, що суттєво переформатовано календар матчів. Відтепер команди не грають спарені зустрічі, а їздять у гості чи приймають опонентів удома лише в одному матчі.

Хто з натугою, хто вільно

Хто з натугою, хто вільно

Минулий тиждень для кращих українських команд пройшов під знаком єврокубків. У клубних турнірах позитивного результату досяг лише «Шахтар», інші ж мали реабілітуватися в очах власних уболівальників на внутрішній арені. Що, певною мірою, їм вдалося, якщо зважати на результат. Якщо ж взяти до уваги якість гри, то тут є претензії, насамперед до динамівців Києва.

І хто тут аутсайдер?

І хто тут аутсайдер?

Гучною сенсацією завершився суботній поєдинок на столичному стадіоні «Динамо», в якому чемпіони країни поступилися відвертому аутсайдеру — охтирському «Нафтовику». Київський наставник Йожеф Сабо поплатився за те, що виставив на матч напіврезервний склад, надавши можливість перепочити лідерам перед сьогоднішнім двобоєм у Лізі чемпіонів із «Спортингом». А Мілько, Нінкович і Лисенко разом із Гусєвим, Ротанем та Ребровим не змогли уразити ворота команди з Сумщини. Хоча харківський арбітр Подушкін явно симпатизував господарям, але навіть з 11–метрового, призначеного за потрапляння м’яча у руку, капітан «біло–блакитних» пробив вище рамки. А провалом Родріго вміло скористався Шептицький, пробивши у кут воріт Рибки. Колектив Валерія Городова здобув дві перемоги за тиждень, перегравши ще у середу «Зорю» у Кубку України.

Дощ тобі в допомогу

Дощ тобі в допомогу

Гран–прі Японії після 30–річної перерви повернулося на автодром у Фудзі. Перегони видалися багатими на події, а головним творцем новин стала погода. Але саме такі екстремальні умови подарували вболівальникам чи не найцікавіший етап сезону. Так суботні вільні заїзди були відмінені через сильний туман, проте кваліфікація відбулася, хоч і з запізненням. Три сесії заїздів найкраще використав лідер чемпіонату — британець Льюїс Хемілтон, який зумів випередити свого «заклятого друга» по команді «Макларен», іспанця Фернандо Алонсо. Третє й четверте місця на стартовій решітці гонки забронювали за собою пілоти «Феррарі» — Райкконен і Масса.

Аби було де готувати рекорди

Аби було де готувати рекорди

Шкода, що красиві слова чиновників про потребу зведення нових спортивних об’єктів реалізуються на практиці вельми рідко. Особливо це стосується столиці, яка за роки незалежності подібними спорудами фактично не поповнилася. Тим часом базами потроху приростає провінція, звідки в перший місяць осені надійшло кілька приємних повідомлень.

Підсліпуватий жереб і судді

Підсліпуватий жереб і судді

Аби надати матчам Кубка країни більшої інтриги, ПФЛ України з нинішнього сезону вже з ранніх стадій вирішила запровадити «сліпе» жеребкування. Його наслідки команди вищої ліги відчули на собі у першому ж колі, з якого вони вступили в боротьбу. Найцікавішим обіцяло бути протистояння в Києві, де місцеве «Динамо» приймало «Дніпро». Але інтерес до поєдинку трохи пригасив тренер гостей Олег Протасов, який не привіз до столиці Русола, Шелаєва й Назаренка, а Воробея залишив у запасі. Дніпряни непогано опиралися, й без них росіянин Самодін із білорусом Корніленком за підтримки юного Льопи могли не раз засмутити захист господарів на чолі з досвідченим Ващуком. Утім гостям забракло майстерності. А от динамівський узбек Шацьких, хоч і змарнував кілька чудових нагод для взяття воріт Старцева, двічі таки зробив свою справу майстерно, й обидва рази — після передач бразильця Корреа. Першого разу Максим реалізував вихід сам на сам із голкіпером, а в другому таймі замкнув навіс із флангу головою. Так «Дніпро» вперше в історії вибув із боротьби на стадії 1/16 фіналу Кубка України, а для Йожефа Сабо ця перемога стала першою в рідних стінах після його п’ятого «пришестя».

Український слід

Український слід

У перший ігровий день найпрестижнішого клубного турніру на поле у складах своїх команд виходили обидва українські легіонери. Однак «Челсі» Шевченка й «Ліверпуль» Вороніна почали виступ у груповому турнірі не надто вдало. І «аристократи», і «мерсісайдці» звели свої матчі внічию, пропустивши першими.

У гості — додому

У гості — додому

Виявляється, і в нас можна проводити змагання пристойного рівня. Варто лише захотіти. Щоправда, таким «хотінням» наразі більше наділені окремі бізнесмени, ніж чиновники, яким належало б займатися цим за рангом. Так, у Харкові власники тенісного клубу «Тетра» — Юрій Сапронов, Ернест Галієв і Дмитро Святаш — організували турнір із пристойним, як для змагання нижчої серії ITF, призовим фондом 100 тисяч доларів. Заманили вони й справжніх зірок українського тенісу, яких частіше можна побачити на змаганнях за кордоном, ніж на Батьківщині. Не поскупилися організатори й на додатковий приз для переможиці — їй дістанеться новеньке авто «Сітроен». Більше того, саме в столиці Слобожанщини ці спонсори прагнуть створити базовий центр для жіночої збірної України.

Не піднялася рука...

Не піднялася рука...

Жустін Енен і Роже Федерер, усупереч очікуванням любителів інтриги, підтвердили свої звання кращих на планеті. Бельгійка всьоме тріумфувала на турнірах «Великого шолому» (вдруге — у Нью–Йорку), а швейцарець на хардових кортах «Флашинг мідоуз» переміг уже вчетверте поспіль. Титул короля «Ю–Ес оупен» став для нього 12–м у кар’єрі на змаганнях серії «Великого шолома».