Так вони прощалися

Кожна дівчина мріє бути королевою випускного балу. Хлопці хочуть провести свій випускний так, щоб потім «було що згадати». Часто це зводиться до одного — напитися у стінах рідної школи. Ми вирішили дізнатися і розповісти вам, як випускні бали відбувалися у відомих українських персон.

130 ВНЗ України позбавлено ліцензій

Міністерство освіти оприлюднило список вузів, яких з 2005 року позбавили ліцензій. Серед них 9 філій російських (переважно московських) ВНЗ, які незаконно здійснювали свою діяльність у Криму. Як неодноразово розповідав під час прес-конференцій Ніколаєнко, діяльність філій російських вузів не була узгодженою з українським Міністерством, часто такі навчальні заклади не сплачували податки Українi. Тому виходило, що такі вузи забирали прибуток від освітньої діяльності та «світлі голови» юних українців до своєї країни.

Математикам і сиротам пощастило

Вступити цього року до вузу буде простіше, ніж минулого. Такі позитивні тенденції вимальовуються зі слів міністра освіти Станіслава Ніколаєнка. Вчора під час прес-конференції він повідомив, що державне замовлення на бакалаврів збільшилося цього року на 3,2%, на спеціалістів — на 2,6%, на магістрів — на 11,4%. При цьому молодших спеціалістів набиратимуть на 2,3% менше, ніж минулого року.

Реферат тепер не скачаєш

На західній Україні вирішили серйозно боротися зі студентським плагіатом. З вересня цього року в Чернівецькому торговельно-економічному інституті (філія Київського) та Чернівецькому національному університеті ім. Юрія Федьковича викладачі користуватимуться «Антиплагіатом».

Рокери? Пірати? Козаки-аристократи!

Меломани і неформали, хлопці та дівчата у вишиванках, представники телеканалів та друкованих ЗМІ почали збиратися на пісочку Труханового острова, саме навпроти річкового вокзалу та фунікулеру, ще з п'ятої вечора. Спочатку слухачів-глядачів «розігрівали» Лірник Сашко та Катя Чілі. Молодь попивала пиво і брала участь у конкурсах. Дівчата носили воду з Дніпра на швидкість, хлопці змагалися у поїданні вареників.

По морю гуляти

По морю гуляти

Зустрічатимуть мандрівників Олег Скрипка, гурти «Перкалаба», «Пропала грамота», «ДахаБраха», грузинський «Джорджія» та казкар Лірник Сашко. Козаки везуть 10 дiжок грузинського вина та фільм, відзнятий у поході. Вином та тут же звареним кулішем обіцяють частувати всіх охочих. Крім того, хлопці влаштують на березі козацькі забави. «Як ми будемо відпочивати — так і будемо жити», — пояснив мету цього дійства напередодні під час прес-конференції в «УНІАН» продюсер акції Юрко Червінський.

Випускна арифметика

Випускна арифметика

470 тисяч випускників попрощалися зi своїми середніми навчальними закладами. Вже через тиждень — 5 та 6 червня — випускники відповідно 9 та 11 класів здаватимуть обов'язковий іспит з української мови. 116 тисяч одинадцятикласників уже писали тест із мови, тож якщо їх влаштовує оцінка, вони можуть не здавати іспит із цього предмету.

Тест на добро, зло і профорієнтацію

Тест на добро, зло і профорієнтацію

Після закінчення школи дівчата і хлопці роблять фактично свій перший свідомий вибір, який вплине на все їхнє подальше життя. Пам'ятаєте, як наприкінці вашої випускної весни поставали два грізно-невідворотних питання: «Куди йти вчитися?» та «Ким же я хочу бути?». Сьогодні, у день останнього дзвоника, ми поцікавилися, як вирішують це питання нинішні випускники. Дехто покладає відповідальність за проблему вибору на плечі батьків. Мовляв, старші краще знають, куди я маю вступити. Серед опитаних «УМ» випускників таких виявилося 12 відсотків. Більшість одинадцятикласників (53 відсотки опитаних) мріють вступити до вищого навчального закладу. З них 20 відсотків уже відвідували підготовчі курси і навіть вступили до омріяного вузу. Кожен п'ятий випускник не проти вчитися у технікумі, кожен 20-й хотів би отримати освіту за кордоном, а 17 відсотків опитаних досі не визначилися, куди вони будуть вступати.
Анонімне опитування «України молодої» проводилося минулого тижня у десяти школах Києва та області. Звісно, його результати не претендують на жодну науковість, але, як нам здається, певною мірою є відбитком настроїв та прагнень сьогоднішніх випускників.

З батьків не вимагати!

Міністр освіти вже розіслав лист керівникам навчальних закладів та обласним і районним відділам освіти, в якому попередив: збирати з батьків кошти на організацію випускних вечорів, а також на підсумкову атестацію та на державні екзамени — незаконно.

Від великого — маленьким

Вчора завершився конкурс дитячого малюнка «Київ — місто моє», організований до Дня Києва «Фондом братів Кличків», фондом «Рідна оселя», Київською міською організацією ПРП та блоком Віталія Кличка у Київраді та районних радах. У Будинку дитячої та юнацької творчості (колишньому Палаці піонерів) пройшли виставка дитячих робіт та нагородження переможців конкурсу.