Засiяли «укроп»
Фундаторами такого центру стали українські активісти Галина Балабан, Олена Попова, Леонід Кузьмін, Вельдар Шукурджієв і Сергій Дуб.
Фундаторами такого центру стали українські активісти Галина Балабан, Олена Попова, Леонід Кузьмін, Вельдар Шукурджієв і Сергій Дуб.
Цього року традиційне кримськотатарське свято Хидирлез, що символізує прихід літа і дає надію на добрий урожай, відбувалося за новим сценарієм.
Підготовка до одноденної «робочої поїздки» російського прем’єра до анексованого півострова (до слова, другої з моменту анексії) викликала асоціацію з популярною в кінці 80-х піснею відомого львівського барда Андрія Панчишина про те, як «до Львова приїздили Генеральний секретар». Місцеві чиновники «ретельно» підготувались: нашвидкуруч заасфальтували ями на центральних вулицях Сімферополя, зокрема Київській, що веде з центрального аеропорту, на суботнику навели сякий-такий «лоск».
Достеменно невідомо, кому належить ініціатива зробити 21 квітня (торік у цей день російський президент Володимир Путін підписав указ «Про заходи щодо реабілітації вірменського, болгарського, грецького, кримськотатарського та німецького народів та державну підтримку їх відродження та розвитку») «національним святом» — безпосередньо кремлівським кураторам «новоутвореного» федерального округу чи це банально «прогнувся» хтось із місцевих діячів.
Хвиля «профілактичних» обшуків у будівлях кримсько-татарських активістів знову набирає обертів. Одразу після Великоднiх свят місцеві поліцейські одночасно «завітали» до братів Ресуля і Ремзі Веліляєвих. Ресуль — відомий бізнесмен і меценат, екс-депутат Верховної Ради Криму, Ремзі — колишній депутат Білогірського міськради.
Днями поширилася інформація, що поліцейські в Криму масово проводять обшуки в будинках, де проживають кримські татари. У Кримській польовiй місії з прав людини більш розлого розповіли про деталі цієї акції. Так, у селище Журавки Кіровського району, де живе близько 500 людей, переважно кримських татар, заїхало п’ять автобусів, десять легкових поліцейських машин і п’ять УАЗів.
Учора на півострові стартувала традиційна призовна кампанія, щоправда, вже у нових, російських, реаліях. Республіканський військкомат віднедавна очолив «варяг» із Далекого Сходу, відставний полковник Анатолій Малолєтко, а столичний, сімферопольський, — полковник Казбек Махмаханов із Чечні.
Декілька місяців тому «УМ» повідомляла про проблеми, які після анексії Криму виникли у родин українських військовослужбовців, які свого часу отримали службові квартири, зокрема в Сімферополі, на вулицях Лексина і Кубанській. Наразі квартирні обходи з поліцією і ФСБ під виглядом такої собі «інвентаризації», коли людям настійно рекомендували звільнити відомче житло, начебто припинились, повідомила «УМ» одна з таких потенційних «жертв» Ірина Селезньова.
Над єдиним у Криму опозиційним телеканалом АTR через відсутність «російської» реєстрації зависла реальна загроза припинення існування. Тим самим каналом, двом представникам якого за підсумками минулого року «господар Криму» Сергій Аксьонов особисто вручав статуетки в номінації «найкращий тележурналіст».
У самому Криму власті почали святкувати ще з 16 березня, в річницю проведення «референдуму». Спочатку цей день планувалось зробити повністю вихідним, але потім лише скоротили робочий день на одну годину — для участі в... «молодіжному артмобі «Возз’єднання» на площі Леніна, в самому центрі Сімферополя.