Сила екрана
Так поводиться вся Австрія
Уже сьогодні у Києві і Чернівцях, а на початку квітня у Харкові та Одесі пройде четвертий фестиваль «Тиждень австрійського кіно». Австрійський культурний форум запевняє, що для програми відібрав найбільш резонансні картини останніх років. Надзвичайний та Повноважний посол Австрії в Україні Вольф Дітріх Хайм підкреслив, що фільми дозволяють побачити зворотний бік європейського добробуту, розкриваючи неприємні теми про меншини, мігрантів і права людини.
Якщо життя шкіриться
Режисер Уїлл Глак, який зняв непогані молодіжні комедії «Відмінниця легкої поведінки» та «Друзі по сексу», зв’язався з безнадійним проектом, повіривши, що мюзикли завше добре продаються. Його музична комедія «Енні» зі співаком Джеймі Фоксом, супермоделлю та актрисою («Маска», «Ангели Чарлі», «Банди Нью-Йорка») Кемерон Діаз і наймолодшою номінанткою на «Оскар» за роль у фільмі «Звірі Дикого Півдня» і «12 років рабства» Кувенжане Уолліс у кінокритиків викликала лише розчарування.
«Ми всі в зоні»
Відому за серіалом «Леся+Рома», телепроектом «Мій малюк зможе», ролями у фільмах Олеся Янчука («Залізна сотня», «Владика Андрей», «Нескорений») блакитнооку, з двома грайливими ямочками на щоках, жартівливу Ірму Вітовську режисери бачили лише в образі комедійного персонажа, легковажної блондинки чи жінки-стерви.
Більше, ніж людина
Перший повнометражний фільм південноафриканського режисера і 3D-аніматора Ніла Бломкампа був «Дев’ятий округ» — псевдодокументальне кіно про еміграцію та сумнівні цінності білої людини за участю інопланетян. Пізніше приблизно на ту ж тему режисер зробив масштабний екшн-трилер «Елізіум».
Муза для Дому муз
Одна з головних проблем України, що частина людей, особливо ті, від яких залежить виховання молодого покоління, дивляться на життя радянськими очима та як тільки можуть опираються йти в ногу з часом. Недавно така ситуація, як гнійник, проявилася у Київському театрі опери і балету для дітей на Подолі.
Добре забуте старе
До 15 березня у просторих залах «Мистецького арсеналу» проходитиме один із найвидовищнiших столичних заходів — Великий скульптурний салон. На арт-форумі понад 70 українських митців представили майже 200 робіт і шість спецпроектів. Зважаючи на те, що вже традиційну виставку в 2014-му не вдалося провести, у відвідувачів були великі очікування на скульптурні новинки на цьогорічному салоні.
13 хвилин слави
Дев’ятого березня, після покладання квітів до столичного пам’ятника Кобзарю, Петро Порошенко разом із дружиною прийшли у Національний музей Шевченка. При вході співробітники Державної служби охорони, перевіряючи посвідчення і сумки запрошених, запевнили, що церемонія вручення Шевченківської премії триватиме півгодини.
Плоди одного дерева
У столичному Колонному залі Національної філармонії України 9 березня відбувся заключний концерт «Скрипкове дерево роду» за участі Наталі Строчан (фортепіано) та Анатолія Паламаренка (художнє слово), ініційований відомим скрипалем і громадським діячем Кирилом Стеценком.