Здав пост. Назавжди

Надзвичайна подія, що сталася суботнього ранку на вулиці Кремлівській, у мить облетіла Запоріжжя — старшого лейтенанта Ленінського райвідділу міліції Євгена знайшли з кулею в голові у власному кабінеті. За день–другий чоловік повинен був перейти на службу з міського в обласне управління МВС. Як згадують його колеги, Євген вважався «безпроблемним» офіцером, в особистому житті також усе ладилося — 25–річний «старлей» збирався одружуватися...

Кулі замість валер’янки

Учора приблизно о 8–й годині ранку в приміщенні обласного кардіологічно–клінічного диспансеру напали на 62–річного очільника запорізької дирекції «Укрпошти» Олександра Насєкана. Інформація про злочин надійшла до Орджонікідзевського райвідділу міліції, звідки на місце надзвичайної події негайно прибула оперативно–пошукова група, повідомляє офіційний сайт обласної міліції.

Маяк у Степку

Маяк у Степку

Сьогодні святкує свій 58–й день народження Федір Конюхов, відомий своїми сходженнями на усі світові гірські вершини і подоланням (самітником) океанів, пустель і льодовиків. Давно занесений до всесвітньої «Хроніки людства», цей уро­дженець Запорізької області продовжує дивувати своїми планами і не лише рекордними мандрівками чи запливами. Як людина віруюча, Федір Пилипович дбає про духовне очищення і своїх земляків. Для цього, зокрема, збудував за власні кошти і задіяв із нагоди цьогорічного Спаса каплицю в селі Атманай Якимівського району (тут живуть Конюхови–старші. — Авт.). Окрасою усього села стала і викопана з братом криниця. А днями Федір Конюхов заявив про намір спорудити на березі Утлюцького лиману, у селі Степок, 36–метровий маяк, купол якого прикрашатиме православний хрест.

Параноїку від українофобів

«...Єслі же по злому умислу я нарушу ету мою торжествєнную прісягу, то пусть мєня постігнєт суровая кара совєтского народа, всєобщая нєнавість і прєзрєніє трудящіхся» — це заключне (із чотирьох) речення воєнної присяги, яку Йосип Сталін, член головвійськради РККА, начебто складав 23 лютого 1939 року. Принаймні в такій редакції «клятву ката» тиражують видання русофілів–українофобів навіть після розвалу совдепівської імперії. Цивілізований світ увесь і давно солідаризувався з українським народом, для якого злочинна сутність Йосипа Джугашвілі — доконаний факт, а не версія.

Із розшукуваних — у чемпіони!

Із розшукуваних — у чемпіони!

Українські реалії не дають жодних шансів сумніватися у тезі, що карні справи у нашій державі гучно лише порушують. Чергове підтвердження небажаного — історія з відомим дзюдоїстом Євгеном Сотниковим. Восени 2008 року «УМ» повідомляла, що цей 29–річний спортсмен, бенкетуючи в одному з кафе Заводського району Запоріжжя з нагоди свого дня народження, почав... бешкетувати! Внаслідок банального уточнення, «хто є хто», опонент Сотникова став жертвою амбіцій спортсмена, котрий несподівано штрикнув свого знайомого ножем.

Атакують вірус і... підлітки

Не встигли учні запорізьких шкіл звільнити підручники від тритижневої «грипозної порохняви», як у багатьох навчальних закладах знову оголошено карантин. Призупинено заняття в усіх школах Заводського району, у частині шкіл — Шевченківського, деяких інших мікрорайонів; у десятках шкіл закрито класи із 30відсотковим порогом захворюваності. Назагал клятий вірус не пускає до школи близько семи тисяч учнів, інформують фахівці Запорізького міського управління охорони здоров’я.

«Увічнив» у бетоні

38–річний «синок» убив своїх батьків. Спершу виродок обікрав їх. Позбавивши даху над головою (продав батьківську квартиру в Ленінському районі Запоріжжя, аби погасити власні борги). Коли ж старенькі дізналися про це і здійняли галас, то нелюд узявся за ножа. Зарізав батька й матір, тіла закопав у гаражі, а зверху закатав шаром бетону. Однак сліди злочину замести не вдалося.

Батюшка слухає...

У запорізькому прес–клубі відбулася презентація проекту місцевої єпархії УПЦ МП «Православна лінія духовної допомоги». Єпископ Запорізький і Мелітопольський Йосип на прес–конференції акцентував на тому, що дуже багато тих, хто прагне прокласти свою дорогу до храму, досі не досягнув бажаного тому, що «пустелі їхніх душ забур’янені брехливими, старими й новими, ерзац–вченнями», які заповнюють духовні ніші. Аби просвітити запоріжців, полегшити їхній шлях до Бога, духовенство задіяло «Православну лінію духовної допомоги», своєрідну форму місіонерської діяльності. Набравши номер телефону, будь–який мирянин зможе дізнатися про таїнства Церкви, детально — про молитви і піст, а також про дні й години богослужінь, повідомляє офіційний сайт Запорізької єпархії УПЦ.

Дім, у якому сушився «бакс»

Не слабо уявити ентузіазм і нетерплячку, з якими крадій пробирався у помешкання після того, як через вікно угледів, що там можна поцупити! Він миттєво зметикував, у який спосіб скористатися кватиркою, проник усередину і спритно почав пакувати гроші. Шукати скарб не було потреби, позаяк долари США буквально валялися під ногами: зеленими купюрами була вистелена не лише підлога чомусь безгоспного, на момент грабунку, помешкання!

«Безплатні» пологи за... 25 тисяч!

«Безплатні» пологи за... 25 тисяч!

Реалії вітчизняної медицини давно переконали нас у формальності так званої клятви Гіппократа. Низку фактів того, що в Україні лікарська практика не вміщується у прокрустове ложе професійної порядності древнього грека, нещодавно озвучив у Запоріжжі міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. За даними відомства, в цьому році «в установах та організаціях охорони здоров’я викрито 307 злочинів, пов’язаних із посяганням на бюджетні кошти при здійсненні закупівлі лікарських препаратів. Ледь не нормою є практика укладання угод на придбання ліків та обладнання у підприємств, які не є їх виробниками. Україна виробляє досить багато ліків, але умовою виставлення лотів на закупівлю лікарських засобів є обов’язкова присутність у переліку імпортних препаратів, які вітчизняний виробник, звісно, не продукує. Тому з’являються «стабільні» посередники, які, знайшовши спільний інтерес із виробниками, здатні запропонувати для державних закупівель будь–які лікарські засоби. За додатковими, зазвичай усними, домовленостями посередник одержує від виробника і 25–відсоткову знижку вартості товару і разову винагороду в межах такого ж відсотка, зазначають у МВС. Таким чином майже половина вартості препарату дістається посереднику — достатньо, аби заохотити чиновників МОЗ.