Необхідна кількість метрів: казкове й реальне у фільмах та буднях Берлінале-2017

На кінофестивалі Берлінале у неділю та понеділок відбулися прийняття, влаштовані посланцями, скажемо так, українського кіно, вітчизняної кіноіндустрії.

Люди і нелюди

Люди і нелюди

У столиці Німеччини на диво спокійно як для нашого часу, коли заледве не щодня відбуваються якісь прикрі і навіть дуже прикрі події. У Берліні, як відомо, перед різдвяними святами теж сталися трагедії, однак вони не вплинули на фестиваль.

Перехресні течії світового кіно

Перехресні течії світового кіно

Минулого суботнього вечора у Палаці Берлінале було вручено призи Берлінського міжнародного кінофестивалю. Основні нагороди учасникам великого конкурсу, себто конкурсу повнометражних фільмів. У якому, до речі, були і дві неігрові стрічки, одна з яких — «Вогонь у морі» італійця Джанфранко Розі — й отримала головну нагороду — «Золотого ведмедя». Закономірно, на мій і не тільки мій погляд.

І танки наші бистрі

І танки наші бистрі

Берлінський кінофестиваль повільно, неохоче навіть, накочується на фінішну пряму. У п’ятницю фактично останній робочий день. Суботнього вечора, 20 лютого, урочисте закриття із врученням головних призів — «Золотого» і «срібних» ведмедів. Одна нагорода, хоч і не в основних конкурсах, дісталася українцеві, продюсеру Максиму Сердюку, чий проект «Танк» (майбутній режисер фільму Максим Ксьонда) став одним із переможців конкурсу проектів у рамках Co-Production Market.