Львівський потенціал

Услід за громадською приймальнею Віктора Ющенка, яка була відкрита у Львові в квітнi, днями презентовано ще одну організацію — громадське об'єднання «За Україну! За Ющенка!». Установча конференція обласної організації цього об'єднання відбулася за участю Петра Ющенка та керівника обласного штабу «Нашої України» Петра Олійника.

Держслужбовець, який служить нашій Україні

Держслужбовець, який служить нашій Україні

Днями у Миргороді відбулася установча конференція Полтавського обласного осередку Всеукраїнського об'єднання «За Україну! За Ющенка!». Головою новоствореного обласного осередку обрано відомого на Полтавщині журналіста і правозахисника Анатолія Банного.
Більшість учасників конференції наголошували на тому, що затримка на старті при формуванні саме обласної структури (чимало районних працюють уже досить активно, загалом у регіоні членами об'єднання стали понад три з половиною тисячі чоловік, його лави постійно поповнюються) має компенсуватися подвійною енергією і наполегливістю у сьогоднішній діяльності зі згуртування численних прихильників Віктора Ющенка на Полтавщині.

На засадах правди i вiдкритостi

На засадах правди i вiдкритостi

Нагальна потреба у створенні на Хмельниччині осередку Всеукраїнського об'єднання «За Україну! За Ющенка!» вже витала в повітрі давно і чекала свого втілення. Національно-патріотичні сили, а це великий прошарок населення області, із занепокоєнням спостерігають, як активізовується влада, щоб показати народові себе з найпривабливішого боку. Водночас триває безцеремонне паплюження опозиційних сил, передусім «Нашої України» та її лідера. В цій ситуації виникає гостра необхідність донести правдиве слово до кожної людини, особливо в сільській глибинці, вдихнути їй надію на краще, переконати «маленького подолянина», що його голос матиме неабияку вагу на майбутніх президентських виборах.
З цими думками і зібралися минулої неділі більш як сотня посланців усіх районів на першу конференцію обласного осередку «ЗУЗЮ». Вони здебільшого представляли місцеві організації політичних партій, що входять до блоку Віктора Ющенка. Однак чимало в залі було і людей, які не пов'язані з якоюсь політичною силою, але прагнуть долучитися до серйозної роботи з розбудови і зміцнення «нашого» громадського об'єднання в своєму регіоні.

Віктор Невірко: Навіть загроза бути переможеною таким сильним кандидатом, як Віктор Ющенко, не стимулює нинішню владу піти на знищення корупції

Віктор Невірко: Навіть загроза бути переможеною таким сильним кандидатом, як Віктор Ющенко, не стимулює нинішню владу піти на знищення корупції

— Вікторе Сергійовичу, у Криму вас знали як активіста СДПУ(о), а зараз ви — палкий прихильник «Нашої України». Як так сталося?
— Справді, я був досить активним членом Соціал-демократичної партії (об'єднаної), навіть створив з нуля й очолив у своєму селищі Гвардійському партійний осередок. У нас було понад 1 700 членів цієї партії, у той час як організація Сімферопольського району, якій ми підпорядковувалися, мала загалом 2 400 партійців. Я навіть балотувався до Верховної Ради України від СДПУ(о) в 10-му виборчому окрузі — мене висунули на з'їзді голови Бахчисарайського, Сімферопольського та Сакського районів.

Україну врятує оновлення влади

Україну врятує оновлення влади

«Миколаївщина нічим особливим не вирізняється — це дуже спокійна область», — стенув плечима голова обласного осередку Всеукраїнського об'єднання «За Україну! За Ющенка!» Юрій Парфьонов у відповідь на традиційне запитання про «специфіку регіону». І справді: Миколаївщина — це не Донбас, де частина населення й досі ненавидить усе українське, не Галичина, яка з підозрою сприймає «східняків», не Київщина, котра живе окремим від свого обласного центру життям, і не Крим, на території якого дехто й досі хоче жити окремо від України... «У нас є всього потрошку», — пояснюють мої співрозмовники (до редакції «УМ» Юрій Олександрович прийшов зі своїм заступником, Сергієм Сергєєвим). Як з'ясувалося з розмови, «потрошку» стосується як політичної й економічної, так і ментальної складової життя миколаївців. У цьому благодатному південному краї мирно уживаються «праві» з «лівими», українці з росіянами й представниками інших національностей, селяни з робітниками й рибалками. Люди живуть не багато, але й не дуже бідно, бояться начальства, яке наказує обирати «потрібних» кандидатів (хоча й не так жорстко, як у деяких інших областях), але голосувати все одно збираються за Ющенка — кажуть, що в інших уже зневірилися, а від нової влади можна принаймні сподіватися змін на краще. Словом, на землі, омитій кров'ю давніх русичів, що боронили бузький край від орд жорстоких печенігів, половців та монголо-татар, і запорізьких козаків, які в Дикому полі ставали грудьми на захист Вітчизни від турків, нині все спокійно й тихо. І хтозна, можливо, саме Миколаївщина з її давньою скіфсько-кіммерійською, а потім слов'янською та грецькою історією, з її полями й морем і є тією «золотою серединою», яка представляє в розрізі всю Україну?
Про те, які настрої панують серед мешканців Миколаївської області напередодні президентських виборів, ми й розмовляли з керівниками місцевого осередку «За Україну! За Ющенка!».

Українські «праймеріз»

Українські «праймеріз»

«Столична» область — це особливий регіон. Київщина живе по суті окремо від свого центру, і поки в головному місті України відбуваються вирішальні баталії політичних сил, загострюється протистояння впливових лідерів та постатей і ставиться на карту доля всієї держави, зовсім поряд можуть відбуватися свої, абсолютно інші, політичні драми. І навіть несподівані для багатьох «центральних» політиків результати парламентських виборів-2002, коли «сусіди» столиці, попри фактично безроздільне панування в області вірного Банковій «клану» Засух, жорсткий адміністративний ресурс і неприємності, якими їм погрожували місцеві «князьки», висловили підтримку «Нашій Україні», не примусили декого замислитися над тим, що тривожний дзвіночок «навколостоличного» голосування для нинішнього «режиму» може перетворитися на заупокійний дзвін.

Петро Ющенко: До нас ідуть з надією реалізуватися

Петро Ющенко: До нас ідуть з надією реалізуватися

Ідея створення організації «За Україну! За Ющенка!», її мета і предмет діяльності відповідають потребам широких верств населення. На сьогодні ми маємо 22 осередки, до яких увійшли найкращі представники громадськості — промисловці, банкіри, науковці, ветерани, молодь.
А історія створення об'єднання бере початок у 2002 році. Тоді я приїхав у депутатських справах до Луганської області. Побував у шести районах, зустрічався з людьми, з місцевою владою. Вже пізно ввечері дістався до міста Сіверськодонецьк, де відбулася ще одна незапланована зустріч. Заходжу в зал, сидять люди — душ сто. Я запитую: «Люди, хто ви?» — «Ми — «Наша Україна». А ти хто?» — «І я теж «Наша Україна». — «Так ви ж там у парламенті нічого не робите, а в нас тут душа болить за те, що в Україні відбувається».

Київщина — це майже Галичина

Київщина — це майже Галичина

Київська область початку ХХІ століття — це така собі Західна Україна кінця 80-х років минулого століття, принаймні якщо йдеться про політичні погляди й симпатії її мешканців. Так вважає один із найактивніших «наших українців» Київщини й організатор обласного осередку Всеукраїнського об'єднання «За Україну! За Ющенка!» Анатолій Семенюк. Анатолій знає, що каже, бо походить із Прикарпаття, зі славного міста Коломия. Але й столичний регіон, куди привела його життєва й політична доля, вже став для нього рідним, адже на плечі заступника голови обласного виборчого штабу «Нашої України» лягла левова частка організаційної роботи — керівник штабу, народний депутат Євген Жовтяк, надто заклопотаний депутатськими обов'язками... Тож цілком природно, що коли на Київщині розпочалася робота зі створення місцевого «ЗУЗЮ», Анатолій Семенюк опинився у перших лавах нового об'єднання. Саме його «УМ» і вирішила напередодні Установчої конференції обласного осередку організації, яка проходитиме 4 квітня, розпитати про те, як вiдбувається становлення «ЗУЗЮ» у «столичній» області України.