На вагу повітря

На вагу повітря

Американські фізики та інженери створили найлегший з усіх досі відомих штучних матеріалів. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, він у сто разів легший за пінопласт і наділений надзвичайно високою здатністю поглинати енергію, завдяки чому може знайти застосування в акумуляторних батареях майбутнього, а також у різноманітних амортизаційних приладах. Назви ця, фактично невагома, тканина, розроблена групою дослідників з університету Каліфорнії в Ірвіні та Каліфорнійського технологічного інституту, поки що не має.

Дит’ясла на 70 мільйонів років

Не виключено, що невдовзі про поведінку й спосіб життя динозаврів ми знатимемо значно більше, ніж раніше. У цьому сенсі палеонтологи покладають великі надії на свою останню знахідку: закам’яніле гніздо маленьких динозавриків, виявлене в пустелі Гобі у Монголії. Як повідомляє в останньому числі часопис Journal of Paleontology («Журнал палеонтології»), цим викопним «дит’яслам» — близько 70 мільйонів років. У гнізді діаметром близько 0,7 метра знайшли свій останній спочинок 15 молодих динозаврів виду Protoceratops andrewsi.

Пол любить трійцю

Пол любить трійцю

71–шу річницю з дня народження свого співавтора і соратника по гурту «Бітлз» Джона Леннона сер Пол Маккартні відзначив по–своєму: втретє одружився. Минулої неділі 69–річний музикант повів під вінець свою молодшу на 18 років подругу — американську бізнесвумен Ненсі Шевелл. Весілля було скромним і водночас знаковим: у тому самому РАГСі лондонського округу Вестмінстер 1969 року Маккартні узаконив шлюб зі своєю першою дружиною Ліндою, яка була його вірною соратницею аж до 1998–го, коли померла від раку грудей. А минулого року там же вдруге вийшла заміж їхня старша дочка Мері.

Чия будеш, «міско»?

Чия будеш, «міско»?

Переможниця конкурсу «Міс Грузія–2011» Жанет Кердікошвілі опинилася в центрі скандалу: з’ясувалося, що насправді вона — громадянка Росії. Як повідомляють російські ЗМІ, грузинський паспорт 19–річної красуні було анульовано торік, коли дівчина отримала громадянство РФ. Також російська преса «з’ясувала», що Жанет живе у Санкт–Петербурзі, а в Батумі, де відбувався фінал конкурсу, «навіть не має постійної прописки». Хоча не зовсім зрозуміло, навіщо їй прописка в Батумі, якщо насправді свіжоспечена «міска» мешкає у Тбілісі, як запевняють уже грузинські мас–медіа.

Усі ми — родом із космосу?

Усі ми — родом із космосу?

Питання, як зародилося життя на Землі, залишається одним із найважливіших і найважчих для сучасної науки. Однією з найбільш популярних наразі є теорія про його позаземне походження. На думку прихильників цієї версії, життя або було занесене на нашу планету з космосу, або зародилося на Землі завдяки метеоритам, які «транспортували» звідти необхідні хімічні елементи та навіть необхідні для біологічної форми життя амінокислоти. Принаймні останні дослідження, як запевняють науковці, однозначно довели: ці будівельні цеглинки життя можуть формуватися будь–де в космосі.

Армагеддон не по–голлівудськи

Армагеддон не по–голлівудськи

Поки одні вчені доводять, що космічні тіла занесли життя на Землю, інші намагаються вирахувати, як скоро менш приємні гості з космосу його в нас заберуть. У пресі регулярно з’являються повідомлення про черговий страшний астероїд, який неухильно рухається в напрямку Землі, Голлівуд не втомлюється експлуатувати цю благодатну тему, видаючи на–гора апокаліптичні блокбастери в стилі «ми–всі–помремо–якщо–нас–не–врятує–черговий–Брюс–Уїлліс», а серйозні науковці тим часом попереджають: зневажливо ставитися до такої небезпеки не варто. Адже навіть якщо досить велике небесне тіло не вріжеться в Землю, а лише пройде від неї на небезпечно близькій відстані, це може мати трагічні наслідки для нашої планети. Зміна орбіти, темпу обертання навколо осі, клімату — все це загрожуватиме світу руйнівними катаклізмами небаченого масштабу.

Насправді поява астероїдів на навколоземній орбіті — не така вже й рідкість. За даними сайту Space.com, між нашою планетою та Місяцем у середньому з періодичністю від тижня до кількох місяців пролітає астероїд чи планетоїд. Найчастіше ці об’єкти не становлять загрози для Землі, оскільки мають менше 10 метрів у діаметрі, тобто в разі прямого влучання в нашу планету згорять у її атмосфері. Але є й об’єкти, до яких справді треба ставитися «з повагою».

Китай–город по–великому

У Китаї, кількість населення якого невблаганно зростає, незабаром з’являться мегаміста — мегаполіси з населенням у кілька десятків мільйонів мешканців. Урбаністи з півдня КНР уже розробили амбітний план об’єднання дев’яти великих міст у гирлі річки Чжуцзян (Перлинна) в єдину метрополію. Як повідомляє британська газета «Дейлі телеграф», це найбільше місто світу налічуватиме 42 мільйони мешканців (що майже дорівнює населенню України) й займатиме площу в 41 тисячу квадратних кілометрів. За оцінками аналітиків, злиття міст Гуанчжоу, Шеньчжень, Фошань, Дунгуань, Чжуншань, Чжухай, Цзянмень, Хуейчжоу i Чжаоцин обійдеться у 300 мільярдів доларів.

По рейках — як по воді

Колумбія веде переговори з Китаєм про будівництво нового торговельного шляху між Азією та Латинською Америкою. Залізниця, яка з’єднає портове місто Буенавентура на Тихоокеанському узбережжі Колумбії з Атлантичним узбережжям Латинської Америки, має стати своєрідною альтернативою Панамському каналу. Ця сухопутна артерія дозволить збільшити обсяги торгівлі Китаю з Колумбією та іншими південноамериканськими країнами.

Марення величчю Румунії

Марення величчю Румунії

Центральна площа румунської столиці Бухареста, яка колись носила ім’я Чаушеску, є однією з найбільших у Європі. А розташований на ній палац комуністичного диктатора (щоправда, сам Чаушеску там пожити не встиг — його стратили буквально за місяць до здачі об’єкта), де нині засідає парламент, — друга за розмірами адміністративна будівля у світі після Пентагону. Цю схильність до гігантоманії можна було б списати на рахунок бундючності радянської влади. Проте монументалізм не чужий і нинішнім політичним елітам, більшість представників яких уголос чи про себе підтримують ідею «Романії маре» («Великої Румунії»).

Вам привіт від маски мера!

Вам привіт від маски мера!

Респектабельний Кельн з’їхав з глузду буквально за одну ніч. Звичайно, і напередодні то тут, то там, особливо поблизу центрального залізничного вокзалу, можна було побачити групки розмальованих «фантомасів», «тірольських селянок», «мері поппінс», «римських пап» та просто «жіночок, які вийшли на вулицю в халаті й бігудях». Але вже наступного ранку в карнавальних костюмах були всі! Працівниця довідкового бюро на вокзалі — з вушками зайчика, солідний охоронець не менш солідного банку — з червоним накладним носом. Менш серйозні посади, як, наприклад, офіціантка у кафе — просто в костюмі клоуна. А в очах — невимовна туга, що буває лише у людей, яких змушують працювати під час всенародних гулянь.