І прикордонникам зручно

У середу Президент України Віктор Ющенко здійснив робочу поїздку до Черкаської області. У селищі Оршанець, що за 14 кілометрів від обласного центру, глава держави відкрив новий навчальний центр підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України. Оскільки з цього року українські прикордонники перейшли на контрактний принцип комплектування персоналу, то таких фахівців штудіюватимуть у Оршанці.

Кохаймося, як вони!

Кохаймося, як вони!

Дітей бурої ведмедиці Юлі та її «судженого» Васі вже перевели на «свій хліб». «Ведмежат треба відлучати від матері в місячному віці, щоб не росли ледачими, — пояснює директор Черкаського звіринця Євген Ван, демонструючи чималі гострі пазурі звіряток. — Бо переростків важко чомусь навчити — тоді вони вже показують свої пазурі».

Чаювання до Росі довело

У селищі міського типу Стеблів Корсунь–Шевченківського району на Черкащині 37–річний підприємець Анатолій Мовчан сидів у себе вдома за столом, мирно пив чай і мрійливо дивився крізь вікно на річку Рось. Та скоро ідилії вмить прийшов кінець. Бо на хрусткий лід якогось дідька поперло якогось дядька. Той додумався перейти річку. Однак недалеко пройшов, як булькнув у воду. Анатолій мало чашку з рук не випустив.

«Садок вишневий коло хати» садив у Моринцях Президент

«Садок вишневий коло хати» садив у Моринцях Президент

9 березня, на 194 річницю з дня народження Тараса Шевченка, Президента України Віктора Ющенка чекали в селі Моринці Звенигородського району Черкаської області. Батьківщина Кобзаря в останні роки помітно погарнішала. Тепер поруч із хатою Копія, моринського селянина, в якій за переказами народився Тарас, та біля хати Шевченка, де майбутній поет прожив перший рік від свого народження, є діюча кузня та клуня, датовані початком XIX cтоліття. Збудовано тут і капличку та адміністративне приміщення Національного історико–культурного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка». Також заасфальтовано дорогу, а сільську школу, розташовану навпроти хати Шевченка, відремонтовано.

У вінок Кобзареві

Свій подарунок до Шевченківських днів зробили земляки Тараса Григоровича. У Черкаському обласному музеї Кобзаря відкрито виставку «Черкаські художники — у вінок великому Кобзареві».

Комп’ютерний диктор

Нова бібліотека розташувалася на вулиці Університетській, 39 — у приміщенні бібліотеки обласної організації Українського товариства сліпих. На кошти спонсорів (приблизно 50 тисяч гривень) удалося придбати п’ять сучасних комп’ютерів та електронний каталог із 20 тисячами книг різної тематики. Відтепер комп’ютерний диктор прочитає на замовлення незрячого відвідувача хоч фантастичну повість, хоч любовний роман. Тільки сиди і слухай.

Талановиті батьки Таланенки

Талановиті батьки Таланенки

У Кам’янці на вулиці Будьонного двоповерхову хату Юрія та Наталі Таланенків видно здалеку. Цей затишний сучасний будинок, архітекторами якого стали вони самі, сім’я будувала для себе і двох синів — Дмитра та Сашка. Тоді ніхто з них — ні Наталя, ні Юрій — й подумати не могли, що, окрім своїх, у цій хаті житимуть ще й чужі діти. І стануть вони для Таланенків дорогими та рідними.

Сердешні прийми закінчилися

Сердешні прийми закінчилися

Черкаський обласний кардіологічний центр був створений ще у 2004 році. На жаль, власного приміщення лікарі не мали, тож протягом трьох років мусили перебувати у приймах в обласній лікарні. І хоч там було не дуже просторо, кардіологи щороку консультували 25 тисяч хворих і лікували у стаціонарі чотири тисячі пацієнтів — не лише черкащан, а й мешканців Кіровоградської, Полтавської, Вінницької областей та АР Крим.

Гоголь — «на голці»

Гоголь — «на голці»

34–річний черкащанин торгував опієм біля Будинку дитячої та юнацької творчості, де міліція і пов’язала його. Ділок не мав при собі «відра» зілля, а всього один шприц. Микола Гоголь якраз чекав покупця, а натомість прийшли правоохоронці.

«Загін» не лише для «Мавп»

Черкаська міська рада дала дозвіл на розробку проекту відведення земельної ділянки загальною площею 32 га по вулиці Смілянській, неподалік центрального автовокзалу, де розпочнеться будівництво універсального спортивного комплексу. Його унікальність полягає не лише в тому, що ця крита арена буде найбільшою на Черкащині. Адже тільки один великий зал зможе вмістити 7–8 тисяч глядачів. Окрім того, передбачено ще три–чотири невеликі зали для тренувань. У спорткомплексі облаштують 50–метровий плавальний басейн із трибунами на 1,5–2 тисячі місць, сучасний готель, місця для автомобілів, паркову зону.