Послідовники Ісуса домінують

Напередодні Різдва американський інститут досліджень громадської думки Pew Forum on Religion and Public Life оприлюднив результати свого традиційного щорічного дослідження, які свідчать: найбільшою релігійною групою світу залишаються християни. Послідовників Ісуса на планеті налічується 2,2 мільярда осіб.

Падіння зірки

Падіння зірки

Оприлюднене минулого тижня рішення відомого французького актора Жерара Депардьє перебратися на постійне місце проживання до маленького бельгійського містечка поблизу французького кордону набрало масштабів справи загальнонаціонального значення. Прем’єр–міністр Жан–Марк Еро у різкій формі розкритикував переїзд актора до Бельгії, назвавши цей вчинок «жалюгідним» та непатріотичним. Річ у тім, що Депардьє фактично не приховує — виїхати з Франції його спонукало запрова­джене з ініціативи обраного цього року президента Франсуа Олланда підвищення «податку на багатство». Кожен, хто заробляє більше 1,3 мільйона євро на рік, тепер має віддавати державі 75%, тобто три чверті свого доходу. «Сплата податків є актом солідарності, патріотичним актом», — наголосив прем’єр.

Двоголове безголов’я

21 грудня 1764 року Катерина ІІ скасувала гетьманський устрій в Україні. Після вимушеної відставки гетьмана Кирила Розумовського засновувалась Малоросійська колегія на чолі з генерал–губернатором Петром Румянцевим. Їдучи до України, Румянцев одержав чіткі інструкції від імператриці, яка радила своєму призначенцю «мати і вовчі зуби, і лисячий хвіст». Головними завданнями, які поставили перед генерал–губернатором, були визиск українського населення («поряд з іншими виправленнями необхідно, під якою б то не було назвою, крім подушного, поширити на тамтешній народ і одержувати від нього в казну нашу... нам беззаперечно належні прибутки») та перетворення колись вільного краю на звичайну російську провінцію. На думку багатьох істориків, скасування гетьманського устрою було безпосередньою негативною реакцією імператриці на подане їй Прохання малоросійської шляхти і старшини разом із Гетьманом про поновлення давніх прав Малоросії. Адже просили імператрицю про неможливе: непорушність прав, решток яких Катерина ІІ заповзялася українців позбавити.

Вітром звіяло

Вітром звіяло

Мешканці Філіппін досі не можуть отямитися після руйнівного тайфуну «Бофа», який на початку грудня пронісся над південними й центральними регіонами країни. Кількість жертв стихії станом на вчора зросла до 902, але 615 осіб і досі вважають зниклими безвісти. Ще 1947 людей отримали поранення, багато з них досі залишаються в лікарнях.

Європа: зблизимося ще ближче

Європа: зблизимося ще ближче

Учора в Брюсселі відкрився дводенний саміт глав 27 країн–членів Євросоюзу, на якому має бути затверджена стратегія підсилення європейського Економічного і монетарного союзу (ЕМС) зони євро до кінця 2015 року. Мета такого об’єднання — створення ефективних наднаціональних механізмів контролю фінансової та економічної ситуації в єврозоні, а можливо, і за її межами: країни, які не входять до зони євро, зможуть приєднатися до механізмів ЕМС на добровільній основі. Структурам союзу будуть надані також виконавчі функції — право коригувати фінансову політику всіх учасників єдиного ринку, від окремих компаній і банків до урядів країн співтовариства, щоб не допустити наростання кризових тенденцій у європейській економіці.

850 років із Божою матір’ю

850 років із Божою матір’ю

З новими дзвонами, оновленим органом та оглядовим майданчиком для кращого споглядання фасаду зустріне свій 850–річний ювілей Нотр–Дам–де–Парі — знаменитий собор Паризької Богоматері. Відлік ведуть із 1163 року, коли було закладено перший камінь у фундамент храму.

Злочин як «відплата»?

Комісія Сейму Польщі з національних та етнічних меншин розглянула й передала на розгляд парламентаріїв заяву із засудженням акції «Вісла», під час якої 1947 року (65 років тому) було депортовано понад 140 тисяч українців. «Політично вмотивоване виселення людей не тільки порушило права людини і громадян, а й не мало військового виправдання. Під час цієї акції застосовано принцип тоталітарної системи про колективну відповідальність, яка ніколи не може бути основою для політики демократичної держави», — йдеться у проекті заяви. Ініціював розгляд цього питання Мирон Сич — єдиний українець серед депутатів Сейму.

Кінець настане у квітні?

Онкологічна операція, яку зробили на Кубі президентові Венесуели Уго Чавесу місцеві хірурги, пройшла успішно. Про це позавчора пізно ввечері в телезверненні до народу повідомив віце–президент країни Ніколас Мадуро, який наразі виконує обов’язки глави держави. За його словами, комплексне хірургічне втручання тривало понад шість годин, і тепер на Чавеса чекає тривалий період реабілітації. Очевидно, йдеться все–таки про більш серйозну проблему, ніж «кілька злоякісних клітин», про виявлення яких повідомив венесуельцям Чавес перед своїм від’їздом.