Дві гривні за вдих

Серед сувенірів, які Віктор Янукович привіз із державного візиту в Китай, цілком могла б бути й непоказна посудина вартістю 2 гонконгські долари (близько 2 грн.). Ідеться про звичайне чисте повітря. Саме такий продукт днями запустила на ринок Гонконгу компанія «Клін ейр нетворк».

Таки жінка!

Таки жінка!

Після кількох тижнів урядової невизначеності Австра­лія нарешті отримала пре­м’єр–міністра: на цій посаді залишилася Джулія Гіллард. Попри те що оглядачі пророкували більші шанси лідерові Ліберально–національної коаліції Тоні Ебботу, першій жінці–прем’єру в історії країни вдалося відстояти своє крісло. «Золоту акцію» в її актив унесли двоє незалежних депутатів, які вчора вирішили підтримати лейбористів. Іще один досі «нічийний» парламентарій надав перевагу Ебботові, але лібералам це не допомогло.

Боротьба за два роки

Боротьба за два роки

Після нетривалої серпневої передишки Європа знову страйкує. Учора протестували французи, які не збираються миритися з намірами президента Ніколя Саркозі збільшити пенсійний вік із 60 до 62 років. Участь у страйку підтвердили більшість впливових профспілок країни, які планували вивести на вулиці до 2 мільйонів людей. «Можливо, на нас чекає екстраординарний день. Якщо ці очікування справдяться, то, швидше за все, ми опинимося за крок від змін», — заявив в інтерв’ю Бі–Бі–Сі голова однієї з найбільших профспілок Франції General Confederation of Labour (CGT) Бернар Тібо.

Безвихідний мезАЛЬЯНС

Безвихідний мезАЛЬЯНС

Молдова й надалі обиратиме президента через посередництво парламенту: референдум щодо повернення до всенародних президентських виборів ось–ось буде оголошено таким, що не відбувся. Як заявив голова Центральної виборчої комісії республіки Євген Штірбу, в ньому взяли участь менше 30 відсотків виборців при мінімальному порозі явки 33,33 відсотка. Офіційні підсумки референдуму буде підбито після вивчення протоколів з усіх дільниць, на яке відведено три доби.

Хороми в «погребі»

Оригінальний спосіб вирішення квартирного питання обрав пенсіонер із китайської провінції Хенань. Колишнього шахтаря знову потягло під землю — 64–річний Чень Хіньян облаштував для проживання підземний простір під власною квартирою.

«Кобзар». Візуалізація

«Кобзар». Візуалізація

У Музеї літератури до 30 вересня експонується виставка ««І оживе добра слава, слава України...», присвячена 150–річчю «Кобзаря» 1860 р. та 170–річчю першого «Кобзаря» Т. Шевченка. На ній представлені раритетні прижиттєві видання «Кобзаря», документи і матеріали з історії видань, заборон, перекладні, діаспорні видання і не тільки.

Щедрий — бо шахрай?

Зустрічаючи на вулиці чоловіка, який пропонував подарувати їм 1 євро, мешканці німецького міста Ашаффенбург приймали його за божевільного або шахрая. Хоча на грудях «жертводавця» висіла табличка: «Я не безробітний і не бомж. У мене є дружина. У мене все добре, тому я хочу подарувати вам 1 євро». Однак одного з перехожих ця несподівана щедрість так роздратувала, що він викликав поліцію.

Курс на бієнале

Курс на бієнале

У Львові завершився «Тиждень актуального мистецтва» (ТАМ) — один із наймасштабніших проектів contemporary art в Україні, який тривав навіть не 7, а цілих 10 днів під гаслом «Абстрактне vs реальне».

Коротко про головне

Упродовж року на сайті www.futureshorts.com.ua відвідувачі мали можливість переглянути короткі метри з усього світу і в онлайн опитуванні проголосувати за той фільм, який найбільше припав до серця. Так сформувалася програма FutureShorts. The best, куди входять ТОП–10 найкращих короткометражок року. З 2 вересня Future Shorts 2010 показують у київських кінотеатрах «Київ» та «Жовтень», а також у всіх обласних центрах України.

З історії питання про питання

З історії питання про питання

Рівно 35 років тому, 4 вересня 1975–го, на радянському ЦТ відбувся перший ефір «Сімейної вікторини «Що? Де? Коли?». Телеглядачі СРСР мали змогу спостерігати за грою двох команд — родин Іванових та Кузнецових із Москви. Програма мала інакший формат, ніж той, до якого ми звикли, — не було дзиґи–рулетки і конвертів із запитаннями, а зйомки проводилися в квартирах двох сімей по черзі. Авторами першого формату передачі «Що? Де? Коли?» були Володимир Ворошилов та Наталя Стеценко. А перший ефір «ЩДК» вів Олександр Масляков, який згодом став «обличчям» іншої популярної телегри — КВК.