Боротьба за Арктику

Американська наукова експедиція, яка має підготувати карту частини морського дна Арктики, щоб встановити, чи можна визнати його частиною території США, вирушає сьогодні до Північного полюсу, повідомляє «Рейтер». Місія американського криголама «Хелі» триватиме чотири тижні, впродовж яких науковці мають створити карту Чукотського підвищення — підводного хребта, який пролягає приблизно на 800 кілометрів на північ від Аляски. Це дозволить встановити, чи ці території можуть, за положеннями Конвенції ООН із морського права, вважатися належними Сполученим Штатам.

Кара небесна з-під землі

Кара небесна з-під землі

Понад 330 осіб загинули та більше тисячі отримали поранення в результаті землетрусу, який стався позавчора в Перу о 18.40 за місцевим часом (вчора о 2.40 за київським часом). Як повідомила вчора перуанська цивільна оборона, сила землетрусу була 7,9 бала за шкалою Ріхтера. Епіцентр знаходився за 145 кілометрів на південь від столиці Перу — Ліми — на глибині 40 кілометрів під поверхнею Землі.

Найкривавіший день цього року

Найкривавіший день цього року

Минулий вівторок став найкривавішим днем Іраку цього року. У чотирьох бомбових замахах, здійснених позавчора пізно ввечерi у розташованій на півночі країни провінції Нінавех, загинуло більш як 200 осіб та ще 200 отримали поранення, повідомляє агенція «Франс пресс». Під час одного з найкривавіших замахів за всі чотири роки війни в Іраку терористи майже одночасно детонували чотири навантажені вибухівкою машини в двох селах, в яких мешкають представники національної меншини — єзиди — члени невеликої релігійної секти. Дахіл Кассім Хасан, мер столиці цієї провінції — міста Сінджар — підтвердив агенції страшні цифри: більш як 200 вбитих та ще 200 поранених лише у двох цих селах. Поранених розвозять по шпиталях усього Північного Іраку, а рятувальні загони продовжують розбирати руїни будинків у пошуках вцілілих та загиблих.

У вагоні — як на війні

У вагоні — як на війні

Позавчора о 21.43 за московським часом на території Новгородської області Росії на перегоні Окуловка—Мала Вішера сталася залізнична аварія: зійшли з рейок локомотив та 12 вагонів фірмового потяга «Невський експрес», який прямував із Москви до Петербурга. Загиблих, на щастя, немає, проте багато травмованих — приблизно 60 осіб. 30 осіб були, доставлені до лікарень. Стан трьох iз них, за останніми даними, лікарі оцінюють як критичний, повідомляє інтернет-агенція «Газета.ru». За даними «Росзалізниці» у результаті аварії пошкоджено 800 метрів залізничної колії. Утім учора по обіді рух на цій головній залізничній магістралі Росії було відновлено. «Невський експрес», курсуючи щоденно між двома головними російськими містами зі швидкістю до 200 кілометрів за годину, долає відстань між двома столицями за чотири з половиною години.

Прем'єр без уряду

Прем'єр без уряду

Як «УМ» уже повідомляла, всі міністри-суніти бойкотують уряд прем'єра Іраку Нурі аль-Малікі. За бойкоту 17 iз 40 міністрів уряд фактично припинив своє існування, що на додаток до суспільно-військової породило ще й глибоку політичну кризу. Позавчора аль-Малікі закликав у телезверненні всіх провідних політиків країни та лідерів парламентських фракцій зібратися за столом переговорів, щоб врятувати владну коаліцію та уряд національної єдності. Таке засідання мало б відбутися вчора по обіді або сьогодні.

«Холодна війна» серед вічної мерзлоти

«Холодна війна» серед вічної мерзлоти

Цього вівторка в Росії зустрічали як героїв, як воїнів, котрі повернулися з переможного походу, екіпажі наукового судна «Академік Федоров» та атомного криголама «Росія», що досягли Північного полюса, спустилися на океанське дно, i встановили державний триколор. «Застовплення» нових територій проймає росіян почуттями гордості. Решта ж світу стежила за цим демаршем щонайменше з тривогою.

Яка ж «трійка» без росіян!

Зусилля Заходу провести через Раду безпеки ООН план робочої групи ООН на чолі з Мартті Ахтісаарі про надання провінції Косово незалежності від Сербії провалилися з огляду на різке несприйняття плану Белградом та його адвокатом — Росією. Відтак США, ЄС та Росія домовилися створити «раду мудреців» у складі трьох осіб для чергового раунду перемовин щодо Косова. США в цій «трійці» представляє Френк Візнер, Росію — Олександр Боцан-Харченко, а ЄС репрезентований німцем Вольфгангом Ішингером.

Надто «чорне» те «золото»

Надто «чорне» те «золото»

Уряд Німеччини прийняв рішення про повну ліквідацію в країні вугільної промисловості, повідомляє «Німецька хвиля». Скорочення вуглевидобутку та кількості шахт проводитиметься поступово, починаючи з 2009 року; й остання копальня має бути виведена з експлуатації 2018 року. Субсидії звільненим шахтарям та кошти на їх перекваліфікацію впродовж наступного десятиріччя складуть 30 млрд. євро.

Кім їде до Ро

Кім їде до Ро

Відмова комуністичної Північної Кореї від своїх ядерних програм дала перші позитивні результати. Представники служб безпеки двох Корей домовилися про проведення зустрічі лідерів обох країн: 28-30 серпня президент КНДР Кім Чен Ір відвідає Південну Корею та проведе переговори з її президентом Ро Му Хеном. Цю інформацію підтвердили вчора і в Сеулі, і в Пхеньяні. Це сенсаційна новина, якщо врахувати, що лідер комуністичної Північної Кореї Кім Чен Ір за дев'ять років перебування при владі з офіційними візитами бував лише в двох країнах — Китаї і Росії.

Ласкаво просимо до нашої тюрми

Ласкаво просимо до нашої тюрми

Україна стала 12-ю європейською країною, яка погодилася утримувати у своїх в'язницях засуджених Міжнародним трибуналом із військових злочинів у колишній Югославії, повідомила вчора агенція «Ассошіейтед пресс» iз посиланням на розповсюджений напередодні прес-реліз ООН. Вочевидь, зарізяки з екс-Югославії ще більше покаються, адже умови утримання в українських тюрмах радикально відрізняються від західноєвропейських.