«Пегас» на Дніпрі

«Пегас» на Дніпрі

У черкаських еменесників з’явилася реальна можливість витягувати живими з ополонок Кременчуцького водосховища тих впертих рибалок, котрі нехтують безпекою і йдуть на зимову риболовлю, незважаючи на теплу погоду та крихку кригу. Головне управління Міністерства з питань надзвичайних ситуацій України в Черкаській області розжилося катером на повітряній подушці «Пегас», вартістю у 500 тисяч гривень.

Привітаюся з Каєм, обійму Дюймовочку

Привітаюся з Каєм, обійму Дюймовочку

Учора в Черкасах стартував фестиваль «КриЖталь». На II фестивалі крижаних фігур, котрий стає в місті над Дніпром традиційним і участь в якому беруть скульптори з усієї України, черкащани мають змогу милуватися героями казок данського письменника Ганса Крістіана Андерсена. Відтепер у затишному центральному сквері за Черкаською обласною державною адміністрацією вишикувалися симпатичні герої улюбленого дитячого казкаря: Кай, Герда, Снігова Королева, Дюймовочка, Олє Лукойє, Русалонька та інші — всього 50 льодових фігур, а також казкові звірі, льодові квіти та палаци.

Навчання «по–західному»

Луганський національний університет імені Тараса Григоровича Шевченка має одну з найпотужніших серед вищих навчальних закладів країни бібліотеку, фонд якої налічує більше 700 тисяч видань. Щороку ВНЗ витрачає понад півмільйона гривень на придбання літератури для поповнення читацьких запасів. Але підрахунки показали, що це не найбільш раціональний спосіб наповнення інформаційної бази, якої потребує процес навчання.

З руїн — у магазин

Нагадаємо: ця трагедія сталася 13 жовтня 2007 року. Тоді внаслідок вибуху в житловому будинку №127 по вулиці Мандриківській загинуло більше двадцяти його мешканців, а два під’їзди з чотирьох були повністю зруйновані. Всі потерпілі отримали з різних джерел кошти для придбання нового житла. За превалюючою версією, вибух спричинив побутовий газ. Отож на лаві підсудних опинилися троє керівників відкритого акціонерного товариства «Дніпрогаз». Однак судовий розгляд цієї кримінальної справи зайшов у глухий кут настільки, що навіть запобіжний захід стосовно підсудних довелося змінити на підписку про невиїзд. Тепер же виплив на світ ще один, справді несподіваний, поворот подій довкола тієї НП. Адже вирішується питання про притягнення до кримінальної відповідальності родини, яка є... потерпілою внаслідок нашумілого вибуху.

Давайте без сюрпризів

Минулого місяця «УМ» розповідала, як 5 грудня 2008 року тисячі луганчан не змогли вчасно потрапити хто на роботу, хто з роботи додому, а хто й в інших справах — без попередження застрайкувала частина перевізників, які працюють на маршрутних таксі. Загалом на роботу не вийшли 450 мікроавтобусів із 650 зареєстрованих в обласному центрі. Страйкарі вимагали підвищення тарифів на перевезення пасажирів, хоча саме на той момент помітно знизилися ціни на паливо.

Від чуда до чуда

Від чуда до чуда

Одна з найменших в Україні за площею Тернопільська область зібрала на своїй території велику кількість духовних святинь та місць, куди з благоговінням поспішають сотні тисяч віруючих з усіх куточків країни і навіть зарубіжжя. Далеко за межами регіону відомі, зокрема, його Почаївська лавра, Зарваницький духовний центр, численні стародавні храми та інші святині. Туристичні маршрути давно прокладено майже до всіх святинь, але зовсім нещодавно з’явилася ідея облаштувати новий, не зовсім звичайний, який би об’єднав місцезнаходження основних чудотворних ікон краю — Почаївської, Зарваницької, Тернопільської, Теребовлянської та Буцнівської. І якщо дві перші, приміром, добре відомі, то історія двох останніх може стати відкриттям для багатьох.

Кровопускання без рецепта

Днями мешканців Кременчука приголомшила звістка про жорстоке побиття 62–річного лікаря–інфекціоніста батьком 11–місячного пацієнта. Сталося це серед білого дня безпосередньо в приміщенні дитячої лікарні — біля входу до інфекційного відділення. Стосовно цього керівництво лікарні навіть улаштувало прес–конференцію. За словами колег потерпілого, нападник кілька разів ударив досвідченого фахівця металевим предметом по голові. Удари були такої сили, що стіни й підлогу забризкало кров’ю, а лікаря довелося терміново госпіталізувати до нейрохірургічного відділення з закритою черепно–мозковою травмою, струсом головного мозку, забиттями і ранами голови...

Кращий друг бика — олень!

Поки земляни збираються зустрічати 2009 рік, за східною традицією названий роком Бика, вінниччани — всупереч всепланетній моді — вирішили зустріти його під брендом «рік Оленя». Члени сформованої міськвиконкомом креативної групи, яка розробляла концепцію свята, звернули увагу на цікаву деталь. Головними казковими героями Нового року завжди є Дід Мороз та Снігуронька. І мало хто звертає увагу на транспорт, яким вони добираються до малечі — сани, запряжені оленями. Тож, якби не ці скромні тварини, подарунки навряд чи доїхали б до своїх адресатів. Тоді й народилася ідея зробити їх головними персонажами і неповторною родзинкою цьогорічних святкувань, а ініціативу підтримало керівництво міста.

Іконокради

Від набігів групи «експропріаторів церковних цінностей», яку нещодавно затримали вінницькі оперативники, потерпали храми трьох областей — Хмельницької, Житомирської та Вінницької. До неї входили п’ятеро подолян, які раніше вже побували на лаві підсудних. Упродовж кількох років вони ретельно готували крадіжки з церков і за цей час устигли «погостювати» у 70 (!) культових приміщеннях.

Зігріємо Сковороду

Днями на малій батьківщині видатного українського філософа і письменника Григорія Сковороди, у райцентрі Чорнухи, урочисто запустили в роботу перший в області опалювальний котел, який працює на більш ніж екзотичному для нашого краю твердому паливі — пелетах. Тобто на спеціальних гранулах, виготовлених зі зміненої під високим тиском біомаси — відходів деревини, торфу, соломи тощо. Роблять їх без застосування в якості закріплювача будь–якої «хімії», тож у цивілізованій Європі це паливо цінують насамперед за екологічну чистоту.