Коли зустрiчаються двоє

Коли зустрiчаються двоє

Учора президент Франції Франсуа Олланд зустрівся у Берліні з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, щоб разом вiдзначити 50–ту річницю Єлисейської угоди. Документ, який був підписаний 22 січня 1963 року в Єлисейському палаці у Парижі тодішніми президентом Франції Шарлем де Голлем та канцлером Німеччини Конрадом Аденауером, поклав край ворожнечі між Парижем та Берліном, яка тривала впродовж столiть. Цей документ надалі є взірцем для вирішення і сучасних конфліктів, моделлю для примирення народів. Вороги мають стати друзями, вважали двоє визначних політиків ХХ століття при укладенні договору про співробітництво між Німеччиною та Францією.

Європа у білому

Європа у білому

Снігопади вже четверту добу тримають у блокадi низку європейських аеропортів. У Франкфурті в понеділок скасували 27 відсотків рейсів. Керівництво цього найбільшого європейського летовища припускає, що перебої в розкладі триватимуть ще кілька днів. Ожеледиця наразі припинилася, але почав падати рясний сніг. Тож літаки доведеться обробляти від намерзання льоду. У Парижі в двох головних аеропортах — «Шарль–де–Голль» та «Орлі» також змушені були скасувати близько 40 відсотків рейсів, повідомляє «Євроньюз». У лондонському «Хітроу» ситуація трохи краща, там скасували лише 10 відсотків рейсів. Ситуація в британських аеропортах може погіршитися, оскільки ще вчора у країнi тривали снігопади. Деякі пасажири кочують в авіатерміналах уже чотири доби.

Гени тоталітаризму

22 січня 1960 року, в чергову річницю проголошення незалежності України в ІV Універсалі УНР (1918 р.) та проголошення соборності України (1919 р.), голова Української Національної Ради письменник Іван Багряний оприлюднив Звернення до всіх українців в СРСР, в якому, зокрема, зазначав: «Байки радянської пропаганди про «рівність» і «права» України, українського трудового народу — це ж тільки байки, блеф, видний усім, а найкраще відомий вам. В часи, коли й чорні народи Африки дістають свободу й незалежність державну, Україна все ще лишається російською колонією, й цей колоніальний стан України все більше видається вільному світові вопіющим злом, великою кривдою. Доказом цього може служити хоч би й резолюція Конгресу США в липні минулого року про встановлення Тижня поневолених народів».

Другий Барак. Той самий

Другий Барак. Той самий

Учора об 11.30 (у Києві це був уже вечір) у Вашингтоні Барак Обама вдруге був інавгурований на пост президента США. Білий Дім урахував критику в марнотратстві, адже церемонія першого сходження Обами на президентську вершину обійшлася федеральній казні у рекордну суму — понад 150 млн. доларів. Тому на вчорашніх урочистостях вирішили дещо заощадити. Остаточна вартість свята інавгурації офіційно буде названа пізніше, але, за даними американських ЗМІ, вона сягне приблизно ста мільйонів доларів. Зі статті витрат, зокрема, викреслено низку президентських балів: якщо у 2009–му президент дав десять балів, то цього разу їх заплановано лише два.

Привiт вiд Усами?

Привiт вiд Усами?

Алжирські війська вчора вранці оточили газове родовище, де 41 іноземний робітник iз країн Заходу та, за рiзними оцiнками, від 150 до 400 робітників–алжирців перебувають у заручниках у бойовиків–ісламістів, повідомляє «Євроньюз». Ситуація ледь не щогодини змінюється.

Оцiнки, що покликали кризу?

Оцiнки, що покликали кризу?

Рейтингові агенції будуть змушені більш прозоро оцінювати суверенні борги країн, адже їхня оцінка впливає на загальний рівень довіри до держави. Європарламент позавчора ухвалив дві постанови з цього питання.

«По–свинськи» вбитi

Головний санітарний інспектор Чехії Владімір Валента позавчора ввечерi заявив, що можна вже говорити про епідемію «свинячого» грипу в країні. Внаслідок зараження вірусом A/H1N1 у Чехії вже померли 18 осіб, а ще 106 хворих перебувають у важкому стані у шпиталях.

Пiд прицiлом — курди

Щонайменше 17 осіб загинули та 170 отримали поранення вчора вранці внаслідок серії терористичних замахів у центральній частині та на півночі Іраку, зокрема у Багдаді та Кіркуку, повідомляє Бі–Бі–Сі.