«Для власного задоволення»

На Черкащині затримали педофіла. Таких екземплярів, кажуть правоохоронці, у Шевченковому краї ще не бачили. 51–річний батько сімейства, де є 26–річний син і восьмирічна донька, перебрався сюди з Криму, де свого часу відсидів за зґвалтування неповнолітньої. Але чоловік не схаменувся, його понесло по селах Черкаського району, де він підшуковував дітей, яких виховували одні матері чи бабусі, або росли в багатодітних чи неблагополучних родинах. Заманював таких малюків, яким було по шість–сім років, грошима та ласощами, знімав із ними порнографічні ролики. Аж доки до міліції не звернулася бабуся, котра виховувала двох онуків — хлопчика та дівчинку.

Ото посприяли...

У райцентрі Лисянка Черкаської облас­ті працівники управління боротьби з організованою злочинністю обласної міліції взяли на «гарячому» групу, куди входив суддя районного суду та приватний адвокат. Ці двоє «поставили на потік» сприяння в оформленні спадщини на земельну ділянку, майно та грошові вклади.

Сам собі паспортист

У паспортному відділенні Придніпровського райвідділу міліції Черкас такого ще не бачили. У паспорті одного з черкащан була виявлена реєстраційна відмітка, поставлена саморобним штампом. Як виявилося, 40–річний Сергій виготовив його самотужки.

Сміла виросла на цукрі

Сміла виросла на цукрі

140 років тому — 4 жовтня 1868 року — в місті Сміла помер граф Олексій Олексійович Бобринський. Він був родоначальником сім’ї, котра навіки залишила добрий слід на Черкащині. Сміляни й тепер використовують будівлі, зведені коштом Бобринських. Серед них — дві школи, технікум харчової промисловості, корпуси цукрового та машинобудівного заводів, лікарня, залізнична станція. «В пам’ять про графа цього року вулицю Тельмана в нас перейменували на бульвар Бобринського. Це гарна справа з огляду на те, скільки зробив для нашого краю Олексій Олексійович», — зазначає Галина Береза, директор Смілянського краєзнавчого музею і показує експозицію, присвячену цій родині.

Зона корисної мерзлоти

Зона корисної мерзлоти

Учора в Черкаській області з робочим візитом побував Президент Віктор Ющенко. У селі Водяники Звенигородського району його чекали люди з усього Шевченкового краю: там глава держави відкрив сучасний завод із глибокого заморожування фруктів. «Цей проект унікальний не лише в тому, що сюди вклали 50 мільйонів гривень вітчизняних інвестицій. Його особливість ще й у тому, що він підніматиме поле й сад та годуватиме сім’ї тисяч селян», — зазначив на урочистому відкритті нового підприємства глава держави.

Обезсмертив себе

Обезсмертив себе

У середу не стало поета та письменника Миколи Негоди, відомого у нашій державі як автора пісні–реквієму «Степом, степом...», котра зачіпає серця не лише українців. Митець пішов із життя у 81 рік. Свого часу письменник Олесь Гончар сказав, що «Микола Негода і композитор Анатолій Пашкевич піснею «Степом, степом...» обезсмертили себе...».

Батько, гірший за звіра

Черкаські правоохоронці в шоці. Приїхавши на виклик до одного з приватних будинків у Черкасах, по вулиці Благовісній, вони побачили справжнє жахіття. «У дитячому ліжку лежала мертва дитина. Дівчинці виповнилося лише одинадцять днів. Її крихітне тіло було настільки обпечене гарячою водою, що в окремих місцях злізла шкіра. Крім того, експерти виявили ще й синці, а в ротик було напхано мило», — розповів «Україні молодій» помічник начальника Придніпровського райвідділу міліції Черкас Юрій Дученко.

На Гагаріна — як у космосі

Мешканці черкаського мікрорайону Митниця, де живе більше 30 тисяч людей, дочекалися відкриття вулиці Гагаріна. Ще на початку літа її закрили на реконструкцію, а весь потік транспорту з набережної Дніпра до центру міста спрямували в об’їзд, що створювало кількаметрові затори.

Цистерна смерті

У селі Мельники Чорнобаївського району тамтешній підприємець Олександр Фесенко, котрий займається вантажними перевезеннями, вирішив виготовити велику ємкість для пального. Для цього п’ять залізних цистерн, які вже були у використанні, взявся об’єднати в одну. Допомогти запросив двох чоловіків — 49–річного Івана та 38–річного Володимира.

Місто великого машинобудування

У вівторок корпорація «Богдан» святкувала урочисту подію: відтепер на території колишнього заводу будматеріалів діятиме завод з виробництва вантажних авто. Вже створено 500 робочих місць, але загалом на новому підприєм­стві працюватимуть 3000 черкащан. З конвеєра заводу сходитиме одна малотоннажна вантажівка — Isuzu NLR85AL та дві середньотоннажні — Isuzu NQR71P/R і NMR85l, які переобладнуватимуть під «швидку», евакуатори та спеціальні міліцейські автівки. За кілька років виробництво таких машин сягне 15 тисяч штук щорічно. Їх постачатимуть не тільки на український ринок, а й у Російську Федерацію.