Молимося, щоб залишилась

Уже кілька днів в Георгієвському монастирі Московського патріархату, розташованому неподалік села Кочержинці Уманського району Черкаської області, 17 черниць і четверо дітей тримають оборону в прямому розумінні цих слів.

Жолдак пішов у регіони

Жолдак пішов у регіони

До Черкас із Німеччини переїхав відомий театральний режисер Андрій Жолдак. Він тут житиме два місяці. За цей період Жолдак поставить у Черкаському академічному музично–драматичному театрі імені Тараса Шевченка дві вистави — «Войцек» та «Ленін LOVE, Сталін LOVE».

Олександр Черевко: Люди вже не дозволять загнати себе у стійло, як було до 2004 року

Олександр Черевко: Люди вже не дозволять загнати себе у стійло, як було до 2004 року

Черкащина, яку традиційно вважають аграрною і яка цього року зібрала 2,5 млн. тонн зернових, стала тепер ще й промисловим регіоном, змінивши структуру виробництва з великої хімії на машинобудування. За темпами росту промислового виробництва Шевченків край вийшов нині на перше місце серед областей України. За минулі кілька місяців тут відкрили три заводи — два автомобільні та один із глибокого заморожування фруктів та ягід. За останні три роки в області створено 100 тисяч нових робочих місць. Тож про економічне та політичне життя регіону «УМ» розмовляє з головою Черкаської облдержадміністрації — Олександром Черевком, який головує в області з 2005 року.

Вуха «на ниточках»

Вуха «на ниточках»

Дитина довго стоїть біля дзеркала і притискає руками вуха до голови. Потім без настрою сидить на дивані, втупившись у телевізор. Наступного дня школяр скаржиться на однокласників, які дражнили його за відсторбучені вуха. А потім дитина може спробувати виправити ситуацію за допомогою... клею або голки з ниткою! Про дивакуваті випадки самолікування капловухості й не тільки про це «УМ» розповів черкаський лікар Володимир Цапенко. Спеціаліст, якого знає весь регіон, працює завідувачем обласного опікового відділення. Він чи не щодня рятує людей з опіками від окропу, гарячої смоли, паяльної лампи тощо. Окрім того, Володимир Іванович давно й успішно займається реконструктивною пластичною хірургією в Першій міській лікарні Черкас. Люди кажуть, що Цапенко може поставити на ноги, здавалося, безнадійних — відомі випадки, коли лікар повертав до життя людей із 93 відсотками опіків тіла!

Заходь, туристе, до корчми

На батьківщині Богдана Хмельницького, в селі Суботів Чиги­ринського району, неподалік садиби гетьмана відкрили двоповерховий музей–корчму. Червону стрічку п­ерерізав «губернатор» Черкащини Олександр Черевко. Цей заклад входить в інфраструктуру «Золотої підкови Черкащини».

Гемодіаліз по–німецьки

Уже через рік на Черкащині працюватиме сучасний Центр ниркової терапії. Свої підписи під наміром розпочати будівництво на базі першої міської лікарні поставили черкаський «губернатор» Олександр Черевко та представник німецької компанії «Фрезеніус Медикал Кер Україна». У центрі планується облаштувати 18 місць для проведення гемодіалізу (очищення крові пацієнтів завдяки апарату «штучна нирка») за європейськими стандартами, що дозволить надавати постійну допомогу 100 хворим. При потребі Центр обіцяють розширити.

На вулиці хасидів...

На вулиці хасидів...

Учора в Умані, неподалік вулиці Пушкіна, у відреставрованому приміщенні колишньої ветлікарні урочисто відкрили синагогу. Червону стрічку при вході перерізали «губернатор» Черкащини Олександр Черевко та представник Міжнародного благодійного фонду імені рабе Нахмана Даніель Даян.

Мерський шантаж

Позавчора в Черкасах так і не відбулася очікувана сесія міської ради. Депутати, наче лобурі–школярі, її просто зірвали: відмовилися реєструватися, хоча й товклися в коридорі біля залу засідань. На сесію не з’явилися, зокрема, БЮТівці, «регіонали», частина «НУНСівців», комуністи. Разом із міським головою Сергієм Одаричем зареєструвалися тільки 15 депутатів, а для кворуму треба вдвічі більше. Таку поведінку міських обранців мер пояснює тим, що він не піддався на їхній шантаж.

Форс–мажор для батареї

Форс–мажор для батареї

Рішення про підключення до теплопостачання у випадку, коли необхідно розпочати обігрів до початку офіційного опалювального сезону, приймаються органами місцевого самоврядування за розпорядженням губернаторів, пояснюють «УМ» в обласних адміністраціях. Відтак місцеві ОДА мають надіслати головам райдержадміністрацій листи з рекомендаціями розпочати опалювальний сезон у дошкільних закладах та лікарнях у зв’язку з різким похолоданням. Проте реакцію чиновників на місцях важко назвати оперативною. Звіти про перелік підключених населених пунктів не рясніють географічними назвами.

Комунальників —під нагляд

Відтепер у Черкасах капітальні та поточні ремонти за принципом «тяп–ляп», до якого так звикли комунальники міських ремонтно–експлуатаційних управлінь (РЕУ), не пройдуть. Міська рада видала розпорядження, що з цього понеділка контролювати якість ремонтних робіт у житлових будинках обов’язково будуть їхні мешканці. Піти на такий крок змусили численні скарги городян на неякісну роботу комунальників.