Дипломат на захисті клімату

Дипломат на захисті клімату

Посаду держсекретаря США за кілька днів офіційно обійме Джон Керрі — учора кандидатуру, запропоновану президентом Бараком Обамою ще в грудні, затвердив Сенат. Призначення Керрі, який змінив на цій посаді Хілларі Клінтон (екс–голова Держдепартаменту заздалегідь попередила, що йде у відставку, аби приділяти більше часу сім’ї), підтримали як демократи, так і республіканці. «За» проголосувало 94 сенатори, «проти» висловилися тільки троє.

Беа йде на пенсію

Беа йде на пенсію

У позавчорашньому зверненні до народу, яке транслювали радіо­ і телеканали, королева Нідерландів Беатрікс повідомила підданим, що зрікається престолу на користь старшого зі своїх трьох синів. «Я зрікаюся трону не тому, що ця роль була важкою для мене. А тому, що переконана: відповідальність за цю країну має бути в руках молодого покоління. Із повною довірою я передам трон моєму сину — принцу Оранському. Він і принцеса Максіма цілком готові до їхньої майбутньої­ ролі», — цитує заяву Її Величності агенція «Франс пресс».

Блакитний марш Мендельсона

Учора ввечері Національні збори (парламент) Франції розпочали обговорення резонансного законопроекту «Шлюб для всіх», який неабияк збурив французьке суспільство. Проект, внесений на розгляд парламенту соціалістичною більшістю, передбачає узаконення шлюбних союзів одностатевих пар. Права опозиція, яка легалізацію одностатевих шлюбів не підтримує, але не має достатньої кількості голосів для того, аби провалити цей закон, планує принаймні затягнути обговорення численними поправками та пропозиціями, яких внесла понад 5000. Тож у найкращому разі дебати з цього законопроекту триватимуть не менше двох тижнів, прогнозує Міжнародне французьке радіо. Хоча соціалісти налаштовані впоратися якомога швидше. У соціальних мережах та у французьких ЗМІ дебати з питання легалізації одностатевих шлюбів уже називають «бойовими сутичками», а це ж лише початок.

Європейський дух і кремлівський сморід

29 січня 1714 року «прийнято Височайший указ про організацію в Москві та Санкт–Петербурзі виховних будинків, щоб дітям у відриві від батьків замість староросійського звичаю активніше прищеплювався новий — європейський — дух. Виховні будинки поширення не дістали», — відзначає видання «Московія» з «Бібліотеки В.С.Черномирдіна». Як і європейський дух, додамо ми від себе.

Смертельний «Поцілунок»

Смертельний «Поцілунок»

У Бразилії оголошено триденну національну жалобу за загиблими в ніч із суботи на неділю під час пожежі в нічному клубі міста Санта–Марія на півдні країни. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, пожежу спричинила піротехніка, яку застосовували під час свого виступу в клубі «Кісс» («Поцілунок») музиканти групи Gurizada Fandangueira. На той момент (близько другої години ночі за місцевим часом) у клубі перебувало, за різними даними, від 300 до 1000 людей.

Країна «фараонів»

Країна «фараонів»

Відзначивши другу річницю з початку революції, наслідком якої стало відсторонення від влади багаторічного президента Хосні Мубарака, повна зміна влади й політичного устрою в країні, Єгипет знову опинився на порозі громадянської війни. На вулиці великих міст знову вийшли сотні тисяч єгиптян, які знову виступали проти влади — але цього разу вже нової, ісламістської, чесно обраної народом на вільних і майже прозорих виборах. Учасники демонстрацій звинувачували президента Мохаммеда Мурсі та його соратників у «зраді ідеалів революції», монополізації влади та інших гріхах.

Навколо світу менш ніж за 80 днів

Навколо світу менш ніж за 80 днів

78 днів, 2 години, 16 хвилин і 40 секунд знадобилося французькому шкіперові Франсуа Габару, аби обійти навколо світу під вітрилом. 29–річний Габар не лише став переможцем навколосвітньої регати «Вандея глоб», а й побив рекорд свого співвітчизника Мішеля Дежуайо, який під час попередньої вітрильної гонки на межі 2008–2009 років обігнув світ за 84 дні, 3 години і 9 хвилин.

«У дошку» свій

«У дошку» свій

Колишній прем’єр–міністр Чехії Мілош Земан здобув перемогу на перших прямих президентських виборах у цій країні. У другому турі голосування, який тривав два дні й завершився 26 січня, Земан набрав 54,8% голосів. Його суперник, чинний глава МЗС Карел Шварценберг, заручився підтримкою 45,2% виборців, оголосило Чеське статистичне управління, яке відповідає за підрахунок бюлетенів. Явка виборців становила 59,1%, що на кілька відсотків менше, ніж у першому турі два тижні тому.

68–річний Мілош Земан, який виступає за глибшу інтеграцію Чехії в ЄС, змінить на посаді євроскептика Вацлава Клауса, чий другий президентський термін спливає 7 березня. За 10 років перебування в президентській резиденції у Градчанах, старовинному замку на пагорбі над Влтавою, Клаус так і не спромігся вивісити над ним прапор Євросоюзу.

Новий президент — фігура колоритна. Чеські та закордонні ЗМІ повідомляють, що цей огрядний чоловік дуже схильний до алкоголю (як патріот, віддає перевагу чеському пиву, «Бехерівці» та іншим вітчизняним напоям) та є завзятим курцем. Він також відомий своїми дотепними, проте часто образливими випадами у бік опонентів.