Козак Мамай у переході

Козак Мамай у переході

Попри те, що нам це категорично забороняли в дитинстві дорослі, малювати на стінах, виявляється, досить приємно. І корисно, якщо підходиш до справи з любов’ю і фантазією. Принаймні так вирішили молоді художники кількох творчих груп, об’єднані в ініціативу «АRT-мобілізація», які перетворили підземний перехід під київською Європейською площею на справжню арт-галерею.

«Громада» була таємною

«Громада» була таємною

На фасаді одного з найстаріших будинків у центрі Тернополя встановлено першу в Україні меморіальну дошку, що вшановує пам’ять славнозвісного таємного молодіжного товариства «Громада» (відразу зазначу, що Павло Лазаренко і К° тут ні до чого).

«Коктейль» не допоміг

Доки Харків оговтувався від вибуху в пабі «Стіна», тривожна інформація надійшла з Одеси. Там невідомі вночі закидали «коктейлями Молотова» пункт, у якому волонтери збирали допомогу українській армії.

Пташка для «Азова»

У часи Майдану існував анекдот: «Якщо в українців попросити ядерну боєголовку, вони спитають: «Куди доправити?», і за півгодини у тому місці буде і боєголовка, і чай iз канапками». Жарти жартами, але нинішня ситуація змусила не одного кулібіна згадати про своє хобі й власними руками взятися за допомогу армії.

Спостерігачі за «укропами»

Для багатьох дипломатів світу вже є очевидним, що Росія і Україна готуються до нового силового протистояння на Донбасі. Зокрема, міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр висловив думку, що ситуація на українсько-російському кордоні незабаром може загостритись і «цьому потрібно завадити».

У літературу — з автоматом

У літературу — з автоматом

Днями у Донецькому відділенні Національної спілки письменників України стався «переворот». Представники «нової влади» захопили приміщення, зламавши замки на дверях і встановивши нові. «У нас революція! — бадьоро повідомив по телефону голові Донецької організації НСПУ Павлові Кущу нинішній «заступник коменданта Донецька», письменник-фантаст Федір Березін, який саме разом з озброєними «колегами» перебував у захопленому офісі.

«Помиті» голови

«Помиті» голови

У розмовах із батьками дітей-біженців я не раз чула, що з Донбасу виїхали всі нормальні — залишилися пенсіонери, які хочуть дожити віку у своїй хаті, i затяті прихильники «ДНР» та «ЛНР». Те, що дорослі, ті, які народилися у СРСР, можуть скептично ставитися до України і політики Києва, сумніву не викликало. Але як же діти, чиїми вустами говорить Бог?

Що написано пером

Що написано пером

Цього року в День української писемності українці вже вчотирнадцяте взялися за ручки, щоб перевірити свої знання рідної мови в рамках Диктанту національної єдності, ініціатором якого традиційно виступило Українське радіо. Цього року текст звучав двома голосами. Першою — для ознайомлення — його прочитала диктор, заслужена артистка України Світлана Горлова.

Довга дорога додому

Довга дорога додому

Три дні просиділи на валізах бійці 51-ї ОМБ, яких три місяці тримали у Запоріжжі за обвинуваченнями у дезертирстві, очікуючи рішення своєї долі. Як писала «УМ», після того, як матері бійців у Києві оголосили голодування, їх прийняв Генпрокурор Віталій Ярема і пообіцяв посприяти справедливому вирішенню цього питання, але передусім — відпустити хлопців до родин.

Як картка ляже

Більше місяця у Київському метрополітені лунало оголошення, що з 9-го листопада право на безкоштовний проїзд пільговикам буде надаватися лише за наявності картки киянина. Цей проект, який розроблявся Київрадою кілька років, на думку чиновників, з одного боку має налагодити соціальне обслуговування пільговиків, а з іншого — дозволить вести їхній облік.