В офісі Організації українських націоналістів у центрі Києва затримали 24 особи за хуліганство, адже вони кидали в поліцейських, журналістів та учасників акції яйця, картоплю, димові шашки та фаєр.
Сутички і штовханина сталися між учасниками проросійської акції «Безсмертний полк» і націоналістами в районі Парку Слави у Києві у вівторок. Зокрема, опонентів дратувала символіка: одні намагалися пронести червоний прапор СРСР і георгіївські стрічки, інші – прапор УПА.
Україна не збирається "приватизовувати" перемогу над нацизмом як це робить Росія. Але й не дасть применшити подвиг семи мільйонів українців зроблений для перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 рр.
Щонайменше 15 українських пам’ятників було зруйновано або спаплюжено у Польщі протягом трьох останніх років. Тоді як в Україні було спаплюжено 4 польських пам’ятника. При цьому, всі вони були відновлені коштом української сторони, у той час як у Польщі – жоден.
Могилу вояків УПА може бути впорядковано на кладовищі у польському селі Грушовичі. Це буде зроблено у тому разі, якщо відповідні археологічні дослідження підтвердять інформацію, що в цьому місці справді є останки українців.
Міністерство культури Польщі повідомило, що знесення пам'ятника в Грушовичах було законним. У відповідь Володимир В'ятрович заявив, що в Україні перестануть легалізовувати польські пам'ятки та поховання.
В українському МЗС відреагували на знищення пам'ятника УПА в Грушовичах неподалік Перемишля у Польщі. дипломати вважають. що це зробили, щоб відвернути увагу від 70-ї річниці операції "Вісла". Україна та Польща обговорять захист пам'яток найближчими днями.
Активісти-радикали польських націоналістичних організацій розібрали надгробний пам'ятник воякам УПА на кладовищі села Грушовичі поблизу Перемишля у Польщі в середу. Цей пам'ятник раніше неодноразово плюндрувався вандалами.
Генеральна прокуратура України розпочала розслідування за фактом вбивства художника ОУН і УПА Ніла Хасевича працівником органів держбезпеки СРСР Борисом Стекляром у 1952 році.
Польський націоналіст Войтух Войтулович отримав 2431 долар та 430 євро після плюндрування пам'ятника в Грушовичах. "Gazeta Wyborcza" стверджує, що гроші виділив російський олігарх Костянтин Малофєєв