Коли поети не романтики

Коли поети не романтики

Це трапилося дев'ять місяців тому в одній із багатоповерхівок по вул. 1-ї Гвардійської армії у Чернігові. Нічну тишу сонного двору прорізав пронизливий дівочий крик: «Рятуйте!» Запізнілі перехожі почали озиратися. Один із них помітив, як на балконі восьмого поверху, тримаючись за раму, висить дівчина. Мить. І вона впала на землю. Коли до дівчини підбігли люди, вона ще була живою. Двоє хлопців, які опинилися першими біля нещасної, до приїзду «швидкої допомоги» намагалися якось полегшити її страждання. Дівчина була у халатику на голе тіло. Її намагалися прикрити курткою. Один із рятівників навіть спробував дати їй горілки, щоб зігріти. Постраждала ще була при свідомості. Вона встигла сказати, що її згвалтував сусід Вітя. Ілоні П. було лише 15 років. Лікарі були безсилі врятувати їй життя після падіння з такої висоти... Дівчинка померла по дорозі до лікарні.

Tарифи, суд і шантаж

Очікуваного чернігівцями ще з 1 жовтня підвищення тарифів на житло, споруди і прибудинкові території так і не відбулося. За поданням міської прокуратури про визнання недійсним рішення виконкому №201 від 26 вересня, яким передбачалося зростання квартплати в 2—2,5 раза, Деснянський районний суд вдруге призупинив дію нових тарифів до винесення остаточного рішення суду. Виконком міськради відхилив протест прокурора, визнавши його безпідставним. У виконкомі вирішили оголосити в Чернігові «надзвичайну ситуацію».

Було село,

Бранок, Парня, Ганнівка, Городок, Ломоносове. Ці назви сіл у Семенівському та Городянському районах на Чернігівщині лише пам'ятають жителі сусідніх більш щасливих населених пунктів, та залишилися ці назви в документах. На сесії Чернігівської обласної ради після клопотання районних рад було прийнято рішення зняти ці села з обліку. Тепер їх не буде навіть на карті.

Зі зброєю на музей

Чернігівському художньому музею, мабуть, не щастить найбільше серед інших закладів культури обласного центру. За останні 10 років музей кілька разів грабували, але такого нахабства, яке сталося серед білого дня минулої п'ятниці, ніхто не очікував.

Вісім митників на лаві підсудних,

Вісім митників на лаві підсудних,

Контрабанда буває різною. Хтось провозить у багажнику власного авто кілька незадекларованих автодеталей, а хтось організовує справжні коридори для провозу товарів на мільйони доларів. Усе залежить від розмаху операції і зв'язків із потрібними людьми. Особливо цінуються люди, котрі працюють на митниці... От вже де золоте дно. Нещодавно в Чернігівському апеляційному суді були розглянуті кримінальні справи стосовно посадовців Новгород-Сіверської митниці за статтями 364 (Зловживання владою або службовим становищем), 366 (Службовий підлог) та 201 (Контрабанда). Вісім митників сіли на лаву підсудних і отримали різні терміні ув'язнення.

Кавказький слід

Кавказький слід

Грузинські мафіозі-домушники грабували квартири з міжнародним розмахом. Поки політики займаються проведенням року України в Грузії, закавказькі мафіозі «розкрутили» свою злочинну активнiсть в Україні. На береги Дніпра з берегів Арагві та Кури прибула ціла делегація злочинних груп різної спрямованості на чолі зі «злодіями в законі» та лідерами організованих злочинних угруповань. Одну з таких груп, яка займалася квартирними крадіжками, вдалося затримати у Ніжині на Чернігівщині.

Мертві душі

Кримінальну справу за фактом зловживання службовим становищем та службового підроблення в місцевому центрі зайнятості нещодавно порушив прокурор Талалаївського району на Чернігівщині.

Куди тече «чорне золото»?

«Видуботок» нафти з нафтопроводу поступово перетворився на справжній промисел для мешканців прилеглої до «труби» місцевості. Лише в цьому році на трубопроводі, котрий пролягає південними районами Чернігівської області спецприладами нафтогазового управління зафіксовано 13 незаконних врізок. І хоча спіймати за руку таких злодіїв не так просто, правоохоронці періодично їх затримують.

Полковник міліції на лаві підсудних

У Чернігові почався судовий процес, викликаний подіями Помаранчевої революції. В Деснянському районному суді міста зачитано обвинувальний висновок колишньому полковнику міліції Іванові Кочубею, котрий 26 листопада минулого року наказав підлеглим співробітникам міліції застосувати спецзасоби проти мирної демонстрації під стінами Чернігівської міської ради. Це був єдиний випадок в Україні під час подій Помаранчевої революції, коли проти демонстрантів, які вимагали визнати від депутатів міської ради незаконним другий тур виборів Президента України, було застосовано силу.

«Мала батьківщина» за великі гроші

Ще зовсім недавно мала батьківщина екс-Президента України Леоніда Кучми — село Чайкине Новгород-Сіверського району на Чернігівщині — вважалася зоною недоторканості для правоохоронців. Однак сьогодні ситуація змінюється. Так, співробітники Управління держслужби боротьби з економічною злочинністю УМВС у Чернігівській області встановили факт зловживання службовим становищем та факт службового підроблення з боку посадових осіб обласної служби автомобільних доріг.