На «розігріві» у Бонда

30–секундний відеоролик «Зустрінемось у Львові!», розрахований на приваблення мешканців України до відвідин міста, відтепер «крутитимуть» на телеканалах, у кінотеатрах та в міському транспорті. Як повідомляє керівник відділу промоції Львівської міськради Ксенія Курилишин, промоційна кампанія стартує 17 жовтня. Від цього дня протягом місяця ролик про Львів транслюватиме телебачення (зокрема 5 та 24 канали. — Авт.) та мережі кінотеатрів обласних центрів України перед блокбастером «Мадагаскар» — фільму про пригоди Джеймса Бонда.

Змагання на кавовій гущі

У місті Лева цими вихідними буде справжня кавова лихоманка. Львів’яни та гості матимуть нагоду продегустувати духмяний напій у двадцяти найяскравіших кав’ярнях міста, які стали учасниками другого міського свята «На каву до Львова». Якщо напій сподобається, то кавомани зможуть віддати свій голос за найулюбленіший заклад. Для цього в кав’ярнях поставлять спеціальні урни, куди вкидатимуть бюлетень. За словами провідного спеціаліста відділу маркетингу і культурних індустрій управління культури Львівської міськради Оксани Миськович, «Львів асоціюється з кавою, кожна кав’ярня має свою легенду, тож спеціально до свята кав’ярні запропонують для дегустації особливий напій. У них є безліч цікавих рецептів приготування».

Розбомблена і відновлена

Розбомблена і відновлена

У Національному музеї ім. Андрея Шептицького у Львові 14 жовтня, після завершення комплексної реставрації, урочисто презентували ікону «Богородиця Одигітрія». Одну з найдавніших українських ікон, датовану XIV століттям, привезли з церкви архангела Михаїла,що в селі Ісаїв Турківського району Львівської області. До Національного музею твір потрапив ще у 1939 році.

Геть порох із книг!

Геть порох із книг!

Університет імені Івана Франка з 15 по 17 жовтня відзначає поважний ювілей. Виповнюється 400 років з дня заснування однієї з найстаріших бібліотек України — Наукової бібліотеки ЛНУ імені Івана Франка, заснованої ще в 1608 році при Львівському єзуїтському колегіумі.

Росія не хоче згадувати

У понеділок в Посольстві України в РФ пройшла довгоочікувана акція «Незгасима свічка» в пам’ять жертв Голодомору 1932—33 років. Як уже повідомляла «УМ», російські чиновники перешкоджали проведенню таких акцій в Росії. Спочатку тамтешня влада погодилася проводити поминальні заходи, але напередодні українське посольство в Москві отримало ноту Міністерства закордонних справ РФ, в якій росіяни зажадали приведення планованих заходів у відповідність до позиції РФ або скасування акції взагалі. «Ми дійсно шкодуємо, що російська влада не демонструє повного розуміння. Тут чомусь сприймається це як спроба звинуватити Росію і покласти на неї відповідальність за штучний Голодомор 32–33 років, — зазначив у коментарі «УМ» прес–секретар Посольства України в РФ Олег Волошин. — Насправді ми всіляко закликаємо Росію разом із нами засудити злочини сталінського тоталітарного режиму».

Із запахом і пунктуальний

Із запахом і пунктуальний

Чергова «газова» трагедія сталася у місті–курорті Очаків, що на Миколаївщині. На першому поверсі 5–поверхового житлового будинку на вулиці 8–го Березня, 34 о 3–й ночі пролунав сильний вибух. «Сталося руйнування міжкімнатних перегородок двох квартир на першому поверсі», — розповів «УМ» старший інспектор Центру пропаганди ГУ МНС у Миколаївській області Павло Петров. Вибухова хвиля вибила шибки вікон, а вогонь почав швидко розповсюджуватися на балкони з другого до п’ятого поверхів. Як повідомляють рятувальники, через руйнування міжквартирних перегородок виникла реальна загроза завалення будинку.

Невизнаний оптимізм

Днями тижневик The Times Higher Education укотре опублікував рейтинг найпрестижніших вищих навчальних закладів світу. З представлених двох сотень університетів із понад 30 країн світу 38 вишів — американські. Ще 29 — британські. Загалом же перша десятка рейтингу повністю окупована вузами США і Великобританії. Титул найкращого ВНЗ традиційно дістався Гарвардському університету (США). А Кембріджський і Оксфордський університети Великобританії цьогоріч поступились Єльському (США), який перемістився з четвертого на друге місце. Каліфорнійський технологічний інститут посів почесну п’яту сходинку, Імперський коледж у Лондоні — шосту, за ним у списку «обраних» розташувалися Лондонський університетський коледж, Чиказький університет і Массачусетський технологічний інститут. А замикає «золоту десятку» Колумбійський університет.

Лікувати без болю

Центр малоінвазивної (малотравматичної. — Авт. ) дитячої хірургії почав роботу на базі Івано–Франківської обласної дитячої лікарні. Як повідомляє Головне управління охорони здоров’я облдержадміністрації, особливість нових технологій центру полягатиме в тому, що тут проводитимуть операції через невеличкі розрізи за допомогою двох зондів, один із яких освітлює операційне поле, а другий — оперує. Тобто хірург робитиме операцію без скальпеля.

Дихайте металом

Дихайте металом

На вулицю 15 Квітня тернопільські рятувальники виїжджають уже вдруге за останні дві доби, аби дати лад із розлитою в під’їзді ртуттю. Повідомлення від наляканих жителів будинку № 31 надійшло 8 жовтня. Рятувальники, котрі прибули за вказаною адресою, вилучили зі сходової клітки шостого та сьомого поверхів 800 грамів ртуті. Схожа ситуація сталася у місті зранку 7 жовтня, у сусідній дев’ятиповерхівці по вулиці 15 Квітня, 27. «Еменесники» знайшли там на сходовій клітці сьомого поверху розлиту за невідомих обставин ртуть на площі п’ять квадратних метрів.

Здрастуй, дядечко Мороз

Здрастуй, дядечко Мороз

Справжня осінь давно заявила про свої права, хоча подекуди й досі цвітуть яблуні, черемха і каштани. Все ж тепло поступово залишає нас. Уже завтра вночі українцям, окрім жителів півдня, слід вмикати обігрівачі: температура опуститься до 1—6° тепла. «Похолодання вдень не передбачається, лише дещо знизиться нічна температура, — запевнила «УМ» начальник відділу метеорологічних прогнозів Українського гідрометеоцентру Людмила Савченко. — І все ж до вихідних зберігатиметься гарна погода».