«Тиша» з мінометами

Запланована на 9 грудня у Мінську зустріч тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на сході України учора так і не відбулася. Сказати однозначно, що представники України, РФ та ЄС зустрінуться у столиці Білорусі 12 грудня (саме на цій даті наполягали представники терористичних «ДНР» і «ЛНР»), теж не можна.

«Не здамо ні метра своєї землі!»

«Не здамо ні метра своєї землі!»

На сьогодні керівництво України широко анонсувало чергову зустріч у Мінську тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі. Відвідуючи зону АТО у минулi вихіднi, Президент Петро Порошенко заявив, що на цій зустрічі за участю представників України, Росії та ОБСЄ офіційний Київ ставить завдання затвердити план графіку реалізації імплементації «мінських домовленостей».

Аеропорт як символ

Аеропорт як символ

Представник Росії у спільній групі з припинення вогню на сході України, генерал-лейтенант Олександр Лєнцов вважає, що найближчим часом на Донбасі можна досягнути режиму «Тиша». Таку впевненість він висловив позавчора ввечері в Луганську, після завершення чотиристоронньої робочої зустрічі представників України, РФ, ОБСЄ та терористичної «ЛНР».

«Гібридне перемир’я»

«Гібридне перемир’я»

Відсьогодні у Донецьку має запрацювати центр з контролю та координації з питань припинення вогню. Подібний центр з аналогічними завданнями вже діє у місті Дебальцеве. Отже, донецький центр стане вже другим, на базі якого робоча група з українських та російських військових, а також спостерігачів місії ОБСЄ та бойовиків (офіційно останніх називають «представники окремих районів Донецької області». — Авт.)

Після «тиші» знову «вогонь»?

Учора українські та російські генерали обговорювали в Донецьку можливе припинення вогню та відведення важкого озброєння від лінії зіткнення. Звісно ж, офіційно представники російського Генштабу ЗС продовжують стверджувати, що їхніх вояків на Донбасі немає. Тому їхня участь у перемовинах щодо виконання Мінського меморандуму є нібито лише посередницькою, так само, як і представників місії ОБСЄ.

Дід Мороз антитерору

Дід Мороз антитерору

У бойовиків Донбасу з’явився черговий ворог — зимові холоди. За даними групи «Інформаційний спротив», із настанням морозів у цілій низці терористичних формувань «ДНР» набирають масового характеру випадки дезертирства, а також самовільного відступу підрозділів iз «передової».

Тактика «мандрівних» танків

В умовах, коли мешканці Донбасу піднімаються на «голодні бунти» проти бездарної і недієздатної терористичної влади або просто втікають із зони бойових дій (учора зафіксовано рекордну кількість вимушених переселенців — понад 5,6 тис. людей, що вдесятеро більше, ніж у середньому за добу), окупанти гарячково поспішають «заморозити» конфлікт на сході України, а сам регіон перетворити на Придністров’я-2.

Згасла «Новоросія»

Згасла «Новоросія»

«Проект «Новоросія», який спочатку культивувався, уже згас. І вже не має прибічників, які б його підтримували, оскільки соціальна ситуація показує, що відбувається насправді, — переконаний речник Ради нацбезпеки й оборони Андрій Лисенко. — Бойовики не можуть із цим впоратися.

Скасувати перемир’я

Скасувати перемир’я

Більше третини українців виступають за припинення так званого «перемир’я» на Донбасі, якого жодного дня не дотримувалися бойовики та російські окупанти і в ході якого продовжують гинути наші вояки. Згідно з результатами опитування Соціологічної групи «Рейтинг», 36% опитаних українців вважають, що необхідно скасувати перемир’я і завершити АТО до повного відновлення української влади на всьому Донбасі, 21% респондентів підтримують надання ширших економічних i гуманітарних повноважень регіону, а ще 17% виступають за надання цим територіям самостійності, федеративного статусу краю, але у складі України.

Терористи в iстерицi

Бойовики міняють тактику протистояння. В РНБО зазначають, що російсько-терористичні війська усе менше вдаються до відкритих атак на позиції сил АТО, але продовжують обстріли з важкої зброї. Чому? «Тому що всі атаки наші воїни успішно відбивають і ворог просто втрачає бронетехніку і живу силу», — пояснює речник РНБО Андрій Лисенко.