Заручниця Зоя
Скверик разом із монументом партизанці Зої Космодем’янській на перетині вулиць Хмельницького і Гончара можуть знову передати у власність УПЦ Московського патріархату під зведення церкви. Історія, що бере свій початок із далекого 2003 року, і яка, у принципі, мала би закінчитися минулого літа (після відміни рішення про передачу цієї землі міською держадміністрацією), схоже, найближчим часом тільки набуватиме гостроти.
Релігійна громада, яка поки що у дивний спосіб ділить територію з державним медичним закладом, активно «просуває» ідею необхідності будівництва у сквері Зої Космодем’янської. Хоча документів і дозволів для цього їй бракує. Мешканці ж району та громадські активісти влаштовують біля монумента Космодем’янської акції протесту і наголошують на «бєспрєдєлі» «служителів Бога». Дві сторони знову зустрінуться в суді. І, очевидно, це засідання буде не останнім.
Готель «паровозом»
Як писала «УМ» учора в матеріалі «Маски–шоу» в шестизірковому готелі», у понеділок увечері з десяток бійців спецпідрозділу «Беркут» разом із працівниками прокуратури увірвалися у приміщення «Прем’єр–Палацу» з метою затримання організаторів азартних ігор в казино будівлі. Тоді отримати від керівництва готелю більш докладну інформацію не вдалося: працівники розмовляли досить агресивно, кидаючи слухавку.
«Чорний список» архієпископа Митрофана
Витівки Української православної церкви (Московського патріархату) в союзі з теперішньою, також недалекою від Москви, владою протягом останніх півроку і далі дивують нахабністю і цинічністю. Не встигли церковники виселити всі музеї із заповідника «Лавра», добудувати без жодних документів храм на Борщагівці, використати 11 мільйонів гривень бюджетних коштів на зведення церкви–гіганта поблизу метро «Либідська», як знову українські ЗМІ почали бити на сполох.
Нова «церковна» історія пов’язана із листом архієпископа Митрофана до директора «Спецкомбінату ПКПО», що забезпечує поховання в Києві, Олексія Горового, в якому служитель Бога просить надати право УПЦ (МП) визначати, яких священиків можна допускати на столичні кладовища для відспівування померлих. Цю пропозицію пан Горовий погодив одразу і підписав свою резолюцію: «До відома та використання в роботі».
Головний наслідок таких дій полягає навіть не в тому, що УПЦ МП «застовбила» за собою функцію почесного журі, яке відбиратиме священиків, як на кастингу. А в тому, що у вже сформованому списку цвинтарних «нон ґрата» — священики УПЦ Київського патріархату. Виходить, Московський патріархат фактично отримав монополію на поховання у Києві за згоди комунального підприємства, а значить — держави.
У трамвай — за магнітною карткою
Замість стихійного натовпу — організована черга, замість квитків, компостерів і кондукторів — магнітна картка і турнікет. Таке майбутнє київським трамваям, тролейбусам та автобусам пророкує КМДА. Уже з наступного року вхід до громадського комунального транспорту буде дозволено тільки через АСОП (автоматичну систему оплати проїзду). Поки «Київпастранс» утримується від коментарів щодо обсягів фінансування цього проекту. Але «УМ» підрахувала приблизну вартість запуску нової системи та довідалася, чому від АСОП відмовилося московське керівництво після восьми років роботи.
«Зимова казка» Співочого поля
Напередодні свята Миколая, 18 січня, у Києві на Співочому полі відкриється справжнє зимове містечко. До його створення долучилися мерія і «Київзеленбуд». «Ідея заходу — відродити традиційні національні гуляння українців на святого Миколу, Новий рік, Різдво і Водохреща», — цитує заступника мера Києва Віктора Сівця прес–служба. За його словами, на «Зимову казку» витратили близько 2 мільйонiв гривень.
Дорожня «революція»
Нова столична влада обіцяє справжній транспортний «рай» у Києві. Мовляв, і заторів стане менше, і автобусів на маршрутах побільшає. Уже з наступного року в Києві, за задумом чиновників, з’являться і нові шляхопроводи, і велодоріжки. У перспективі — сполучення Троєщини з «цивілізацією», реанімація «Жулян» та світлофори, які контролюватимуть ситуацію із завантаженими дорогами.
Обірвана пісня «лісоповалу»
Верховна Рада ухвалила закон, який забороняє вирубку зелених насаджень у скверах, ботанічних садах, парках, лісопарках, рекреаційних зонах, лісах, урочищах із крутими схилами у Києві. Закон «Про мораторій на видалення зелених насаджень на окремих об’єктах благоустрою зеленого господарства міста Києва» також не допускає знищення дерев на прибудинкових територіях, берегозахисних ділянках і водоохоронних зонах, островах Дніпра в межах території Києва.
Із мітлою проти негоди
Минулорічну зиму кияни запам’ятають надовго. Таку кількість неприбраного снігу, переламаних рук і ніг, травмованих мешканців через бурульки та повну бездіяльність комунальних служб забути важко. Експерти таку ситуацію пояснюють так: «молода команда» Черновецького на прибиранні доріг просто зекономила.
Минув рік. Змінилася влада, і знову прийшла негода зі снігом та морозом. Як зимуватиме столиця цьогоріч, коли «віжки» опинилися в руках ставленика «регіоналів» Попова, і чи стане менше переломів і криги, намагався з’ясувати кореспондент «УМ».
Президенте, закопайте яму
Подібна історія для Києва, на жаль, типова — класичний приклад «добросовісної» роботи комунальних служб. Але мешканцям Нивок від того не легше. «Ранiше «тепловики» після ремонту труби засипали, — скаржиться мешканка будинку на вулиці Толбухіна, 9, пенсіонерка Валентина Василівна Хоменко, — А це взагалі лишили все відкритим. Ось уже й сніг випав, а воно парує і смердить — у двір вийти неможливо, нікому з комунальників до того діла немає. Ситуація із року в рік тільки погіршується. Минулого року через їхні ремонти узимку довго без опалення сиділи».