Доступнiсть булки

Відучора звичайний батон у магазинах Києва подорожчав на 30 копійок — до 3,1 гривні. Як пояснюють виробники хлібобулочної продукції, підвищення ціни пов’язане зі збільшенням витрат на виробництво: подорожчанням газу та борошна. Але, запевняють вони при цьому, підвищення цін на решту хлібобулочних виробів наразі не передбачається. Ціни на хліб ростуть і в інших регіонах. На початку вересня подорожчали практично всі хлібобулочні вироби у Донецьку, а найбільший виробник хліба в Севастополі, компанія «Цар–Хліб», підвищила ціну на батон «Сімферопольський» на 2,2 — 2,6%, або на 0,08 гривні — до 3,15 — 3,75 гривні.

Гав? Цвірінь!

У соціальній мережі «Твіттер» уже не раз з’являлися блоги свійських тварин, птахів і навіть плюшевих іграшок. Але всі ці сторінки від імені своїх улюбленців вели люди. Та незабаром задоволення завести власний блог в інтернеті стане по–справжньому доступним і для собак. Компанія «Маттел» оголосила про початок масового виробництва пристрою Puppy Tweets («Щенячі твіти», або «Щеняче цвірінчання»).

Гайки закрутили вдвічі

Із часу вступу Віктора Януковича на посаду Президента України кількість громадян, які відчувають утиски свободи слова, збільшилася вдвічі. Такі висновки соціологічного опитування, проведеного компанією «Рейтинг» у вересні цього року.

Хорватія читає наших

Виявляється, Хорватія — це не лише курортний рай на півночі Балканського півострова, і не тільки батьківщина капітана донецького «Шахтаря» Даріо Срни. Як і в усьому світі, в Хорватії існує своє культурне життя, своя література, інтелектуальна аура тощо. І часом у аурупотрапляє навіть Україна.

Кому винна «Любов Орлова»

«Любов Орлову», круїзне судно для походів в Арктику й Антарктику, арештували в порту Сент–Джонс у Канаді за позовом фрахтувальника через борг у 251 тисячу доларів. Екіпаж складається з 49 росіян та двох українців, передає «Інтерфакс». Як повідомив інспектор Міжнародної федерації транспортних працівників (МФТ) у Владивостоку Петро Осичанський, у моряків закінчуються харчі і вода, вони просять допомогти їм повернутися на Батьківщину.

Книжкові місіонери

Книжкові місіонери

Це свято людей, які живуть у світі мудрих думок і книжкового пилу. Бібліотекар — професія жіноча і, як на мене, романтична для тих, хто любить усамітнення і гарних (мовчазних) співрозмовників, але ці бійці культурного фронту державою недооцінені — і морально, і матеріально. Сьогоднішні відвідувачі бібліотек потребують рідкісних книжок, електронних версій і багато новинок, а бібліотеки потребують цих самих відвідувачів і грошей на нові надходження. За даними Української бібліотечної асоціації, пришвидшенню інформатизації бібліотек в Україні сприяють міжнародні програми і проекти. Так, завдяки проекту «Інтернет для читачів публічних бібліотек» Посольства США в Україні упродовж 2001—2010 рр. було відкрито 143 центри iнтернету в усіх регіонах України, здійснювалося навчання бібліотекарів і читачів. Сприяли модернізації бібліотек і проекти Міжнародного фонду «Відродження», Британської Ради, Гете­Інституту, Програми сприяння парламенту України, участь українських бібліотекарів у міжнародних проектах Європейського Союзу, спілкування із зарубіжними колегами, навчання за програмою IATP Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) тощо.

Чорний вересень

Чорний вересень

Цими днями минає 69 років з часу масових розстрілів у київському Бабиному Яру. В останні дні вересня 1941 року німецькі нацисти, які окупували Київ, зігнали і розстріляли тут понад 34 тисячі євреїв та українців. Це стало початком жахливого геноциду, за три роки окупації української столиці у Бабиному Яру розстріляли від 70 до 200 тисяч людей, зокрема і діячів українського націоналістичного руху та полонених червоноармійців.

Свят–свят, газета говорить!

Газета, що розмовляє, — донедавна таке могло трапитися хіба в казці про Гаррі Поттера. Тож можна собі уявити, якою була реакція мешканців Індії, коли вони відкривали газети «Таймс оф Індія» і «Хінду» й чули зі сторінок якісь розмови. Лише деякі вгадували у тих звуках рекламу автомобіля «Фольксваген Венто». Ще дехто не знав, як «змусити газету заткнутися». А були й такі, що сахалися, вважаючи, ніби «чують духів». Інші викликали поліцію, коли зі сміттєвих урн лунали незрозумілі слова. А авіаперевізникові «Ейр Індія», як повідомляє «Гардіан», довелося навіть скасувати рейс із Делі до Мангалора — бо пасажири злякалися шуму, який виробляв стос газет на борту. Часописи винесли з літака, а компанія вирішила надалі відмовитися від газет зі звуковою рекламою.

Ревнощі з висоти 4 км

Дві бельгійки — 26–річна Елс Клоттеманс і 38–річна Елс ван Дорен — були добрими подругами й займалися парашутизмом в одному клубі. У листопаді 2006–го в ніч перед груповим стрибком Клоттеманс перерізала стропи парашутів старшої товаришки. Та впала з висоти 4 км у двір приватного будинку і розбилася на смерть. Як повідомляє сайт Newsru.co.il, днями цю справу почали слухати в суді міста Тонгерен. Якими були підстави для вчинку Елс–молодшої?

Не зловживай жезлом!

Громадська організація «Дорожній контроль» подала позовну заяву на Міністерство внутрішніх справ, у якій просить суд визнати незаконною інструкцію з питань діяльності підрозділів ДПС ДАІ (наказ МВС №111 від 27.03.2009). Як ідеться в повідомленні позивачів, у Законі України «Про міліцію» зазначено винятковий перелік підстав для зупинки автомобіля: порушення Правил дорожнього руху, технічна несправність машини, забруднення навколишнього середовища, незаконне керування. Натомість згадана інструкція повноваження інспекторів значно розширює.