Розстріл друга

В Умані компанія з п’яти молодих людей сиділа в помешканні одного з друзів і мріяла про світле майбутнє. Гуртом вони планували відкрити бізнес. Спочатку розмова йшла тихо–мирно, але згодом переросла в запальну суперечку, а пізніше — в бійку. Останнім аргументом у сварці став карабін.

Гроші або суїцид

Надзвичайна пригода сталася в Каневі по вулиці 206–ї дивізії. Біля тамтешньої філії АКБ «Банк національний кредит» місцевий підприємець, власник кафе «Бістро», погрожував спалити себе, якщо банк не віддасть його гроші. Чоловік тиждень ходив до банкірів, аби повернути свої кревні, котрі поклав на рахунок.

На пагорбі біля вітряка

На Черкащині одним садом стало більше. Його посадили на малій батьківщині гетьмана Богдана Хмельницького — в Чиги­ринському районі, у селі Івківцях, де свого часу народився козацький ватажок Максим Залізняк. «Сад пам’яті Максима Залізняка посадили на пагорбі біля вітряка, який цього літа вдалося відновити.

Україна мерзне

Україна мерзне

У більшості регіонів, у тому чи іншому районі, батареї так і залишилися холодними. Від того, наприклад, в Івано–Франківську шкільні канікули продовжено до кінця тижня. Як розповів учора міністр із питань житлово–комунального господарства Олексій Кучеренко, затримка з початком опалювального сезону пов’язана з жорсткою умовою НАК «Нафтогаз» — саме вони відмовилися постачати паливо без попереднього розрахунку за все спожите.
«Дуже багато регіональних рад до останнього сподівалися, що всі ці погрози не є реальністю, і їх все одно не залишать мерзнути. Проте позиція «Нафтогазу» була непорушною», — сказав міністр. У такому стані, за словами Олексія Кучеренка, опинилися 15 котелень Івано–Франківська, частина Харкова, що обслуговує ТЕЦ–5, Ужгород, Луцьк, а також Макіївка, де, крім боргів, є серйозні технічні проблеми. У кількох містах, зокрема і в Києві, все ж пощастило досягти компромісу і підключити більшість котелень. «Істотним моментом є і те, що населення розраховується на 95 відсотків, але гроші «губляться» десь на шляху», — додав міністр.

Ото напозичався!

На Черкащині оголошено в розшук 56–річного підприємця із районного центру Чорнобай. Міліція порушила проти нього кримінальну справу за ст. 190 КК (шахрайство в особливо великих розмірах). Річ у тім, що протягом останніх двох років він напозичав у своїх знайомих близько одного мільйона двохсот тисяч гривень!

Під вінець — лише з весни

Під вінець — лише з весни

Про те, що настав час реконструювати міський Палац одружень, у місті говорили давно. Адже ця пам’ятка архітектури, зведена ще в 1892 році підприємцем Захарієм Щербиною, який був гласним Черкаської міської думи й керував будівництвом залізниці «Фастів — Знам’янка», давно потребувала ремонту. Тож коли Черкаська міськрада передбачила на ці роботи в бюджеті приблизно 500 тисяч гривень, черкащани справді зраділи. Оскільки ця будівля розташована в кінці вулиці Хрещатик і є окрасою міста.

Мільйон сюди, мільйон туди

Самі податківці називають викритий конвертаційний центр, котрий діяв у Черкасах з 2007 року на базі п’ятьох підприємств, досить потужним. Організував такий підпільний бізнес 48річний місцевий житель. Йому допомагали ще кілька чоловік, у кожного з яких були свої обов’язки, чітко відрегульовані. Послугами конвертаційного центру користувалися підприємства не лише Черкащини, а й Київської, Миколаївської та Хмельницької областей. Загалом близько тридцяти підприємств.

Оце їду додому з грошима…

Тієї ночі, коли в черговій частині Смілянського міськрайвідділу міліції Черкаської області пролунав телефонний дзвінок від невідомого чоловіка про те, що його пограбували, тамтешнім правоохоронцям довелося до ранку не зімкнути очей. Але ж недарма: грабіжників вони знайшли.

Зелені «громадяни»

На п’яти черкаських вулицях — Хрещатику, Смілянській, Котовського, Пушкіна та бульварі Шевченка — міські екологи зареєстрували нових зелених «громадян». І навіть видали їм паспорти, в які занесли породу дерева, його вік та розмір.

Один хабар на двох

В Умані на хабарі погоріли двоє відомих тамтешніх дядьків. Один із них — голова Уманської районної ради Сергій Усик, другий — директор одного з товариств цього ж району. Їх затримали оперативники обласного УБОЗ Черкащини спільно з Антикорупційним бюро ГУБОЗ МВС у ту мить, коли їм передавали хабар в один мільйон гривень! Такі гроші чоловіки вимагали й отримали від приватного підприємця за продаж нежитлового приміщення, розташованого поблизу траси Стрий — Тернопіль — Кіровоград — Знам’янка. У майбутньому вони обіцяли підприємцю відвести навколо цієї будівлі земельну ділянку площею 2,6 гектара.