Привітаюся з Каєм, обійму Дюймовочку

Привітаюся з Каєм, обійму Дюймовочку

Учора в Черкасах стартував фестиваль «КриЖталь». На II фестивалі крижаних фігур, котрий стає в місті над Дніпром традиційним і участь в якому беруть скульптори з усієї України, черкащани мають змогу милуватися героями казок данського письменника Ганса Крістіана Андерсена. Відтепер у затишному центральному сквері за Черкаською обласною державною адміністрацією вишикувалися симпатичні герої улюбленого дитячого казкаря: Кай, Герда, Снігова Королева, Дюймовочка, Олє Лукойє, Русалонька та інші — всього 50 льодових фігур, а також казкові звірі, льодові квіти та палаци.

Як кактус ялинкою став

Як кактус ялинкою став

Кожен Новий рік у Ніни Дробиш із села Мошни Черкаського району плавно перетікає в інше свято — день народження. А 1 січ­ня 2009 року Ніна Яківна відсвяткує 70–річний ювілей. Ще два тижні тому, аби відчувати святковий настрій, жінка прикрасила в своїй оселі екзотичну «ялинку». Цілком можливо, що Ніна Яківна може претендувати на ексклюзив у масштабах України. Адже у ролі святкового деревця вже багато років у неї... домашній кактус. Точніше — аж два. Ці рослини, як для хатніх вазонів, сягнули гігантських розмірів. Одному велетню минуло вже 34 роки, заввишки він — півтора метра. А його сусід, хоч і молодший на сім років, вимахав до 2,3 метра.

Чорновіл повертається

Чорновіл повертається

Як і обіцяли в Черкаській міськраді, новостворена топонімічна комісія вже розпочала свою роботу. І на першому її засіданні підтримано пропозицію народу попрощатися з комуністичними назвами вулиць. Остаточних термінів перейменування вулиць і сума коштів, які для цього знадобляться, поки остаточно не визначено», — розповів «УМ» секретар топонімічної комісії Черкаського міськвиконкому Анатолій Пшеничний.

Шевченка — на лижі!

Про свою малу батьківщину потурбувалися вихідці з Водяників Звенигородського району Черкащини — київський бізнесмен, керівник приватного підприємства «Сіріус» Микола Щербина та черкаський «губернатор» Олександр Черевко. Вже два роки за їхньої ініціативи в цьому мальовничому селі, гірські схили якого схожі на карпатські, на одинадцяти гектарах зводиться штучний гірськолижний курорт.

Озоном по «цукру»

Озоном по «цукру»

Нову методику лікування цукрового діабету, досить популярну в сусідній Росії та країнах Європи, запровадили в Черкаській міській лікарні № 3. Трохи більше року тамтешні ескулапи почали застосовувати озонотерапію у спеціально відкритому кабінеті. Відтоді співробітники цього медичного закладу вже пролікували понад 600 хворих на цукровий діабет. Були серед пацієнтів і діти від 12 років, і люди похилого віку — не тільки черкащани, а й мешканці Дніпропетровська, Полтави та Кіровограда. Тож кабінет, у якому проводять озонотерапію, постійно завантажений.

Жебракуйте, але не йдіть

Жебракуйте, але не йдіть

Скільки нових персоналій приходило до влади в Україні, стільки разів представники регіональних засобів масової інформації чули обіцянки, що державну пресу таки роздержавлять, а, відповідно, редакційні колективи матимуть більше свободи дій, аби перейти з режиму дотування із місцевих бюджетів на самоокупність. Утім кожна влада розуміє, що «кишенькові» ЗМІ їй украй необхідні для маніпуляції думкою населення «на місцях». Та якщо у попередні роки це «розуміння» супроводжувалося виділенням необхідних, на покриття примх тих чи інших політичних сил, коштів, то в період світової кризи низка державних ЗМІ опинилася в ситуації, коли і грошей на них не вистачає, і працювати в таких умовах стає нестерпно.

Листи щастя

Листи щастя

Про досягнення вченого світового масштабу Іллі Мечникова, котрий народився в невеликому селі Іванівці на Харківщині і так багато зробив у своєму житті, добре відомо. У 23 роки він був доктором зоології, потім став професором Санкт–Петербурзького університету, завідувачем лабораторії Пастера в Парижі.

За Леніна — довічне ув’язнення

Тоді як представники черкаських обласних організацій Української народної партії, Народного руху України, Трудової партії України, ВО «Свобода» та Всеукраїнського об’єднання ветеранів офіційно дякували мерові міста Сергію Одаричу за перенесення пам’ятника Володимиру Леніну з центральної площі до парку «Перемога», черкаські комуністи організували на головному майдані, який теж носить ім’я Леніна, показовий «народний трибунал».