Рідня будує — чиновник рахує

Нинішня влада не втомлюється говорити про боротьбу з корупцією, а Президент Віктор Янукович навіть обіцяв «руки повідбивати корупціонерам, ким би вони не були». МВС, Генпрокуратура та СБУ час від час публікують статистику, в якій особливо наголошують на кількості притягнутих до кримінальної відповідальності чиновників iз владної команди. Мовляв, ми не ділимо винних на своїх та чужих. Утім, до тенет правоохоронців, ймовірно, потрапляють лише ті «регіонали», які з кимсь забули поділитися або почувалися занадто самовпевнено і на «поради» людей з вищим статусом не зважали. Інакше як пояснити ті факти, коли громадськість ледь не на тарiлцi приносить до владних кабінетів у Києві достовірні факти корупції місцевих «князьків», але на цю інформацію ніхто не зважає. Як приклад, можна навести схему корупційного будівництва у Бучі, що під Києвом, яку докладно описав ще на початку літа у своїх зверненнях до керівництва держави, Верховної Ради, Київської облдержадміністрації та окремих нардепів відомий на Приірпінні активіст, голова ГО «Народна воля» Віктор Бархоленко. Минуло два місяці, а віз і нині там. На свою адресу пан Бархоленко отримав лише кілька відписок.

Касаційний ренесанс

Касаційний ренесанс

Учора Вищий спеціалізований суд iз розгляду цивільних та кримінальних справ ледь не перетворився на мистецьку галерею. На черговий розгляд касаційної скарги Юлії Тимошенко на рішення Печерського райсуду столиці, яким її засуджено до семи років «колючки» за «газові угоди», нардепи від БЮТ принесли копію картини епохи Ренесансу в повний розмір. Полотно роботи нідерландського живописця, представника північного Відродження Герарда Давида «Суд Камбіза» депутати намагалися повісити на стіну в судовій залі.

«У Росії мене вб’ють!»

«У Росії мене вб’ють!»

Позавчора Апеляційний суд Одеської області підтримав пропозицію Генпрокуратури щодо екстрадиції до Росії Адама Осмаєва — головного фігуранта в кримінальній справі за фактом підготовки замахів на президента РФ Володимира Путіна і президента Чечні Рамзана Кадирова. Аргументи адвокатів чеченця Феміда визнала недостатніми. Мотивувальну частину такого рішення суд оголосив учора.

Вiльний! З випробуванням

Вiльний! З випробуванням

Учора колегія суддів Апеляційного суду Києва на чолі з головуючою суддею Ольгою Юргикою розглянула апеляційну скаргу т.в.о. міністра оборони Валерія Іващенка на вирок Печерського райсуду столиці, яким його засуджено до п’яти років позбавлення волі. Екс–урядовця несподiвано звiльнили в залi суду, призначивши йому умовний термiн покарання з iспитовим строком на один рiк. Нагадаємо, що пана Іващенка обвинувачували у зловживанні службовим становищем під час підписання плану санації Феодосійського судно–механічного заводу. З моменту арешту він провів за ґратами рівно два роки, при цьому постійно скаржився на болі в хребті, які загострилися через ненадання йому належної медичної допомоги. На оголошення вироку у квітні його навіть заносили до суду на ношах.

Без Юлі та Юри

Від сьогодні ЦВК уже не приймає документи для реєстрації кандидатів у депутати на виборах до Верховної Ради. Станом на вчора для участі в перегонах подали документи 17 політичних партій (за партійними списками реєструвалося близько 1,5 тисячі кандидатів), ще понад 2 тисячі кандидатів змагатимуться за мандат депутата в мажоритарних округах.

Вивезуть, не вивезуть...

Юлія Тимошенко звернулася до Генпрокурора Віктора Пшонки з вимогою пояснити можливі плани обвинувачення припинити її лікування та силоміць перевезти з лікарні у в’язницю, а потім — до суду у справі «ЄЕСУ», який має відбутися 14 серпня. У своїй заяві засуджена екс–Прем’єрка вимагає від керівництва ГПУ і Качанівської колонії підтвердити або спростувати цю інформацію.

Місія Ірини

Екс–глава МВС Юрій Луценко критикує винесення на непрохідні місця у списку «активних бійців» об’єднаної опозиції Юрія Гримчака, Андрія Шкіля та Михайла Волинця, а також відсутність підтримки Тараса Стецьківа, як узг­одженого кандидата по одному з округів Львова. Свою позицію він передає із СІЗО у письмовому вигляді різним ЗМІ.

Панкреатит чи опоненти?

Учора прес–служба Всеукраїнського об’єднання «Свобода» повідомила про вбивство свого активіста у Конотопі, що на Сумщині. За даними партії, саме у понеділок 48–річний «свободівець», підполковник запасу Василь Удод мав подати офіційне звернення до Генпрокуратури з вимогою розслідувати факти наявності плантацій маку та коноплі на території Конотопщини та каналів збуту наркотичних речовин бандитами за кордон.

Десять діб для майора

Десять діб для майора

Минулої п’ятниці колишнього майора Управління держохорони Миколу Мельниченка (відомого своїми плівками з–під президентського дивана Кучми) арештували в аеропорту Неаполя одразу після прибуття літаком iз Вашингтона. Підстава для арешту — ордер, виданий українським бюро Інтерполу. Адже ще у минулому році Україна оголосила Мельниченка у міжнародний розшук після поновлення проти нього «старих» справ щодо розголошення державної таємниці та підробки документів.