Там — розвідник, тут — шпигун

Там — розвідник, тут — шпигун

Околиця Потсдама: тихі неширокі вулички, особняки, багато зелені і мало людей. Навіть узимку цей пейзаж виглядає умиротворено–пасторальним. А ось і широка, зі спокійною течією річка Хафель — знаменита лише тим, що обидва її береги з’єднує легендарний міст Глініке. Або, як його охрестили літератори й кінематографісти, — «міст шпигунів».

«Трамвайна зупинка в Берлін? Та ви що, у цей бік ніколи не їздили жодні трамваї! — місцевий чоловік одразу ви­правляє помилку в моєму путівнику. І демонструє хороше почуття гумору. — Можете мені повірити, я живу тут уже шістдесят п’ять років — двісті метрів звідси — і жодного разу жодного трамвая!» — «Ось там? З того боку? — намагаюся підіграти я. — То ви, виявляється, вессі («західняк» — нім., так називали мешканців Західної Німеччини. — Ред.)?» — «Так, вессі... — чоловiк одразу похмурніє. — А мій син — оссі (мешканець Німецької Демократичної Республіки. — Ред.). І я нічого не зміг зробити!..».

Президента «взули»

Президента «взули»

Учора у Каїрі розпочався саміт Організації ісламського співробітництва (ОІС). Цього року в ньому беруть участь менше половини лідерів з 57 країн–членів, повідомляє Бі–Бі–Сі. Напередодні події до Єгипту прибув турецький президент Абдулла Гюль. Туреччина заявила, що хоче приймати наступне зібрання ОІС — вперше з 1969 року.

Англія підняла блакитний прапор

Позавчора 400 депутатів нижньої палати британського парламенту — Палати громад — підтримали проект закону про одностатеві шлюби, 75 депутатів висловилися проти. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, закон набуде чинності лише на територіях Англії та Уельсу, оскільки Шотландія і Північна Ірландія мають власні законодавчі органи і в разі потреби розглянуть це контраверсійне рішення самостійно.

Ласкаво просимо в Україну!

Україна вирішує питання про екстрадицію колишнього прем’єр–міністра Таджикистану Абдумаліка Абдулладжанова, повідомили у МВС України. На екстрадиції наполягає влада Таджикистану. Абдулладжанова затримали в аеропорту «Бориспіль» у ніч проти середи бійці ГУБОЗу, коли він прибув літаком iз Лос–Анджелеса. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, його допитували протягом кількох годин у аеропорту, а потім доправили в СІЗО МВС.

Перемовини чи війна без кінця?

Ідея сирійських опозиціонерів щодо перемовин із владою набуває реальних обрисів, повідомляє Бі–Бі–Сі. Попри невдоволення інших борців проти режиму, нещодавно обраний головою Сирійської національної коаліції (антиурядового об’єднання опозиційниї сил) Ахмед Муаз аль–Хатіб, який тиждень тому вперше запропонував діалог iз владою, назвав днями персону, з якою він готовий сісти за стіл перемовин, — це віце–президент Фарук аль–Шара.

Кидал узяли в облогу

Кидал узяли  в облогу

Учора французькі військові відрапортували про завершення першої частини сухопутної операції в африканській країні Малі. Ці воєнні звершення, щоправда, відбулися силами союзних військ — контингенту з сусіднього з Малі Чаду. Учора формування у складі 1800 солдатів та офіцерів перетнуло кордон Малі і, за повідомленням «Ассошіейтед пресс», взяло контроль над містом Кидал.

З точки зору Павука

З точки зору Павука

«Хмарочос, на якому я ще не був», — ласо всміхнувся Ален Робер і почав дряпатися на найвищу будівлю кубинської столиці Гавани. На рахунку 50–річного француза на прізвисько «людина–павук» — понад 70 таких «сходжень» по всьому світу — він «брав» Ейфелеву вежу, «Емпайр–стейт–билдінг» (це найвидатніший хмарочос у Нью–Йорку після «загибелі» веж–близнюків), офіс компанії ІВМ, шпиль Московського держуніверситету ім. Ломоносова тощо. Рекорди унікального скелелаза, зафіксовані у Книзі рекордів Гіннесса, ще ніхто у світі не зумів перевершити.

Алкоголізм як тероризм

Депутати Держдуми Росії мають намір проголосувати за законопроект, яким забороняється проносити алкогольні напої на борт літаків. До цього часу пасажирам дозволялося брати в політ спиртне з магазинів мережі «Дьюті фрі». Саме воно часто провокувало п’яні бійки в літаках російських авіакомпаній, які здійснюють міжнародні авіарейси.