Диван на винос

У районному центрі Тальне скоєно крупногабаритну крадіжку: із квартири тамтешнього жителя «випарувалися» меблі. У відсутність господаря з його хати кудись подівся телевізор, зникли холодильник, диван і навіть меблева стінка!

Гайда ковзатися на «Екватор»

Нове місце відпочинку з’явилося у мешканців Черкас: на проспекті Хіміків у торговельно–розважальному комплексі «Екватор» відкрили першу в місті криту ковзанку. Для зручностей самодіяльних «фігуристів» із центру Черкас та з Південно–Західного мікрорайону курсують два безкоштовні автобуси — сідай і їдь до самої ковзанки.

Прапор їм у руки

Не встигла черкаська міська влада похва­литися тим, що на Театральній площі на 22–метровій щоглі піднято національний стяг розміром 24 квадратних метри, як від самої мерії невідомі злодії вночі поцупили з флагштоків два прапори — України та Черкас. Таке нахабство шокувало мешканців Черкас.

Рушники пішли в народ

Рушники пішли в народ

Черкаська художниця Олександра Теліженко, добре відома своїми вишивками не тільки в Україні, а й у Росії, Польщі, Бельгії, Канаді, США, Німеччині, Чехії та Індії, «пішла в народ». У Черкасах, у торговельно–розважальному центрі «Екватор», заслужена художниця України відкрила ексклюзивну виставку ручної та машинної вишивки від своєї «Творчої майстерні» і назвала її «Жива традиція». Вишиті рушники неймовірної краси, в тому числі і той самий, котрий називається «Роксолана», портрети Богдана Хмельницького, Тараса Шевченка, картини «Біле древо», «Озеро» та інші демонструються в холі центру.

Тоді ми йдемо до вас...

Тоді ми йдемо до вас...

Черкаська благодійна організація людей, які живуть із вірусом імунодефіциту людини, «Від серця до серця» одержала для своєї роботи сучасну мобільну клініку вартістю 245 тисяч гривень. Поповнити матеріально–технічну базу вдалося завдяки гранту, який організація виграла в Міжнародному благодійному фонді «Міжнародний альянс з ВІЛ–СНІД в Україні».

Горілка з перцем — грипу не указ

На Черкащині епідемії грипу поки немає. За словами головного терапевта області Володимира Казмірука, нині реєструються тільки поодинокі випадки гострих респіраторних захворювань. Але профілактика захворювання саме на часі. «Люди, які працюють в організованих колективах, можуть попередити захворювання щепленням проти грипу. Таке щеплення варто зробити і тим, у кого є проблеми із серцем, особливо серцева недостатність. Бо під час грипу стан людини погіршується», — наголошує Володимир Іванович.

Національний парк і наші гриби

Проти одноголосно проголосували депутати сільської ради села Жовнино Чорнобаївського району на Черкащині. Це село розташоване «на розі» Кременчуцького моря та гирла річки Сула. Саме там після Указу Президента «Про невідкладні заходи щодо розширення мережі національних природних парків» на території вже наявного ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Сулинський», площа якого сягає майже вісім тисяч гектарів, створюється Національний природний парк «Нижньосульський».

Земля — не асфальт

«На Черкащині фактично розпочався другий земельний перерозподіл. Сюди масово заходять іноземні компанії, нині в області 85% земель перебуває в руках інвесторів. Це в цивілізованих країнах діє жорстка державна позиція, а на «нашому базарі» вони вирощують, що хочуть і як хочуть, то ж понад третину черкаських ґрунтів уже тепер треба відновлювати», — зазначає Володимир Лук’янець, аграрій із тридцятирічним стажем, ініціатор створення громадської організації «Союз захисту інтересів сільгоспвиробників Черкащини».

Леся Нарбут: Дід Данило був прямолінійним і безапеляційним бунтарем

Леся Нарбут: Дід Данило був прямолінійним і безапеляційним бунтарем

Десять років тому в Черкасах не стало народного художника України, лауреата Шевченківської премії у галузі образотворчого мистецтва Данила Георгійовича Нарбута. Його пензлю належать портрети гетьманів України та сподвижників Богдана Хмельницького, він автор таких значних живописних картин, як «Покрова Пресвятої Богородиці», «Вибори кошового», «Козак Мамай», «Страшний суд», серій полотен — «Київська Русь», «Гетьмани України», «Полковники», «Квіти України», «Черкаський базар».
Він був сином українського художника–графіка Георгія Нарбута, який народився на хуторі Нарбутівка Сумської області. У чотири роки Данило Нарбут залишився без батька і всього у своєму житті досягав сам. Вже в 14 років почав працювати в декоративній майстерні Київського театру опери і балету, пізніше писав ескізи костюмів та декорацій для театрів багатьох міст України, а в останні роки був успішним і шанованим головним художником Черкаського обласного музично–драматичного театру імені Шевченка. Згадуючи діда Данила, так майстра пензля почали називати після народження його єдиної і улюбленої онуки Лесі, «Україна молода» розмовляє зі спадкоємицею художника — Лесею Нарбут, головним редактором Черкаської телерадіокомпанії «Ільдана».

«Або моя, або нічия...»

Повідомлення про те, що в центрі Черкас у залі ігрових автоматів скоєно напад на працівницю — 19–річну дівчину — підняло на ноги всіх оперативників Придніпровського райвідділу міліції. Коли правоохоронці примчали на місце події, то виявилося, що дівчина отримала тяжкі поранення ножем — в обличчя, груди та живіт. Під ніж злочинця потрапив і охоронець закладу. Втрачаючи свідомість, дівчина встигла назвати колегам ім’я 36–річного нападника, оскільки його вона добре знала, бо жила з ним кілька місяців, але потім кинула.