«Маско», я тебе знаю

Узяли їх на квартирі в Черкасах, котру банда з трьох осіб, двоє з яких — рідні брати, винаймала. У цій «хаті» розбійники планували свої операції, сюди звозили награбоване добро. «Працювало» це угруповання не лише в Черкасах, Смілянському і Корсунь–Шевченківському районі області, час від часу бандити «залітали» з гастролями і на сусідню Київщину. Грабували навіть під час відпочинку, правоохоронці кажуть, що було й таке, коли бандити, випадково побачивши добротну оселю, одразу залізали туди та виносили все цінне.

Почесний Лутак

Рішення про заснування такого звання Черкаська обласна рада ухвалила тільки торік. І вже є перші два номінанти. У їх числі — заслужений діяч мистецтв України, відомий український письменник та поет–пісняр Микола Негода. Автор відомої пісні–реквієму «Степом, степом» помер минулого року на 81–му році життя. Таким чином черкащани увічнили талановитого земляка, віддавши йому заслужену шану.

На «дідові» іменини

На «дідові» іменини

Аби «Дід», як лагідно називають черкащани свого талановитого земляка Данила Нарбута, побачив виставку своїх картин у Черкаському краєзнавчому музеї, відкриту 22 січня, якраз на його іменини, то, певно, був би задоволений такою шаною. На розсуд любителів його творчості виставлено кілька чудових серій — «Квіти України», «Черкаський базар», «Полковники».

На дніпровській дамбі загинули двоє рибалок

У вівторок біда сталася на залізничному перегоні Панське, розташованому на дамбі через Кременчуцьке водосховище біля Черкас. Узимку з обох боків дамби рибалки традиційно полюбляють сидіти з вудочками.

Полум’я свободи

Полум’я свободи

У Каневі на Тарасовій горі сьогодні особливо людно. Окрім мешканців міста, сюди прибудуть гості з Києва, Черкас та з Івано–Франківської області — рідної землі нескореного українця Олекси Гірника. З квітами та кетягами калини люди прийдуть на відкриття пам’ятного знака герою, котрий у ніч із 20 на 21 січня 1978 року спалив себе, протестуючи проти тоталітарного режиму.

Голий крос

Неймовірна пригода трапилася з чотирма жителями села Вотилівка, що в Лисянському районі. Їм довелося стати спочатку «моржами», а потім бігунами. Причому долали чоловіки дистанцію темного вечора та ще й у чому мати народила. І не з власної волі.

Обдарованим — «на чай»

Тамтешні учні матимуть тепер кишенькові гроші. Так вирішили в Черкаській міськ­раді, тож відтепер 14 талановитим учням міських шкіл щомісяця виплачуватимуть по 150 гривень. Такі кошти старшокласники одержуватимуть протягом усього навчального року. Як повідомили «УМ» у прес–службі черкаського міського голови, найкращих школярів обирали у восьми номінаціях. Зокрема, не тільки за «високі досягнення у вивченні базових дисциплін», а й за здобутки в галузі українознавства, декоративно–прикладного мистецтва, музики, за перемоги в спорті та інваспорті й навіть за успіхи в суспільно–громадській діяльності.

«Фірма» віники в’яже

«Фірма» віники в’яже

У селі Білозір’я Черкаського району — гаряча пора. Її можна порівняти хіба що зі жнивами. Оскільки тут чи не в кожній домівці з проса в’яжуть віники. Секретами такого народного промислу в цьому великому та мальовничому селі на майже чотири тисячі дворів, заснованому козаками ще в середині ХІХ століття, народ володіє з діда–прадіда. Віники в Білозір’ї уміють в’язати старі й малі. Ними замітає двори практично вся Черкащина. А покупці розмітають їх не тільки по сусідніх областях — приїздять гінці з Києва, Дніпропетровська, Харкова. Знають білозірські віники навіть у Москві та далекій Карелії.

Дюймовочку побили

Хоч і просила черкащан міська влада не трощити льодові фігури у сквері за обласною радою, де відкрився II Міський фестиваль «КриЖталь», про що «УМ» повідомляла, до декого це так і не дійшло. Та Бог «шельму мітить», тож на гарячому попалися двоє молодих людей — 27–річна жінка та 18–річний хлопець. Перша побила льодову скульптуру Дюймовочки, а другий — відламав голову лебедю. Цікаво, що цих двох спіймав за руку директор КП «Дирекція парків» Олександр Радуцький.

«Пегас» на Дніпрі

«Пегас» на Дніпрі

У черкаських еменесників з’явилася реальна можливість витягувати живими з ополонок Кременчуцького водосховища тих впертих рибалок, котрі нехтують безпекою і йдуть на зимову риболовлю, незважаючи на теплу погоду та крихку кригу. Головне управління Міністерства з питань надзвичайних ситуацій України в Черкаській області розжилося катером на повітряній подушці «Пегас», вартістю у 500 тисяч гривень.