«Пегас» на Дніпрі

«Пегас» на Дніпрі

У черкаських еменесників з’явилася реальна можливість витягувати живими з ополонок Кременчуцького водосховища тих впертих рибалок, котрі нехтують безпекою і йдуть на зимову риболовлю, незважаючи на теплу погоду та крихку кригу. Головне управління Міністерства з питань надзвичайних ситуацій України в Черкаській області розжилося катером на повітряній подушці «Пегас», вартістю у 500 тисяч гривень.

Привітаюся з Каєм, обійму Дюймовочку

Привітаюся з Каєм, обійму Дюймовочку

Учора в Черкасах стартував фестиваль «КриЖталь». На II фестивалі крижаних фігур, котрий стає в місті над Дніпром традиційним і участь в якому беруть скульптори з усієї України, черкащани мають змогу милуватися героями казок данського письменника Ганса Крістіана Андерсена. Відтепер у затишному центральному сквері за Черкаською обласною державною адміністрацією вишикувалися симпатичні герої улюбленого дитячого казкаря: Кай, Герда, Снігова Королева, Дюймовочка, Олє Лукойє, Русалонька та інші — всього 50 льодових фігур, а також казкові звірі, льодові квіти та палаци.

Як кактус ялинкою став

Як кактус ялинкою став

Кожен Новий рік у Ніни Дробиш із села Мошни Черкаського району плавно перетікає в інше свято — день народження. А 1 січ­ня 2009 року Ніна Яківна відсвяткує 70–річний ювілей. Ще два тижні тому, аби відчувати святковий настрій, жінка прикрасила в своїй оселі екзотичну «ялинку». Цілком можливо, що Ніна Яківна може претендувати на ексклюзив у масштабах України. Адже у ролі святкового деревця вже багато років у неї... домашній кактус. Точніше — аж два. Ці рослини, як для хатніх вазонів, сягнули гігантських розмірів. Одному велетню минуло вже 34 роки, заввишки він — півтора метра. А його сусід, хоч і молодший на сім років, вимахав до 2,3 метра.

Чорновіл повертається

Чорновіл повертається

Як і обіцяли в Черкаській міськраді, новостворена топонімічна комісія вже розпочала свою роботу. І на першому її засіданні підтримано пропозицію народу попрощатися з комуністичними назвами вулиць. Остаточних термінів перейменування вулиць і сума коштів, які для цього знадобляться, поки остаточно не визначено», — розповів «УМ» секретар топонімічної комісії Черкаського міськвиконкому Анатолій Пшеничний.

Шевченка — на лижі!

Про свою малу батьківщину потурбувалися вихідці з Водяників Звенигородського району Черкащини — київський бізнесмен, керівник приватного підприємства «Сіріус» Микола Щербина та черкаський «губернатор» Олександр Черевко. Вже два роки за їхньої ініціативи в цьому мальовничому селі, гірські схили якого схожі на карпатські, на одинадцяти гектарах зводиться штучний гірськолижний курорт.

Озоном по «цукру»

Озоном по «цукру»

Нову методику лікування цукрового діабету, досить популярну в сусідній Росії та країнах Європи, запровадили в Черкаській міській лікарні № 3. Трохи більше року тамтешні ескулапи почали застосовувати озонотерапію у спеціально відкритому кабінеті. Відтоді співробітники цього медичного закладу вже пролікували понад 600 хворих на цукровий діабет. Були серед пацієнтів і діти від 12 років, і люди похилого віку — не тільки черкащани, а й мешканці Дніпропетровська, Полтави та Кіровограда. Тож кабінет, у якому проводять озонотерапію, постійно завантажений.

Жебракуйте, але не йдіть

Жебракуйте, але не йдіть

Скільки нових персоналій приходило до влади в Україні, стільки разів представники регіональних засобів масової інформації чули обіцянки, що державну пресу таки роздержавлять, а, відповідно, редакційні колективи матимуть більше свободи дій, аби перейти з режиму дотування із місцевих бюджетів на самоокупність. Утім кожна влада розуміє, що «кишенькові» ЗМІ їй украй необхідні для маніпуляції думкою населення «на місцях». Та якщо у попередні роки це «розуміння» супроводжувалося виділенням необхідних, на покриття примх тих чи інших політичних сил, коштів, то в період світової кризи низка державних ЗМІ опинилася в ситуації, коли і грошей на них не вистачає, і працювати в таких умовах стає нестерпно.

Листи щастя

Листи щастя

Про досягнення вченого світового масштабу Іллі Мечникова, котрий народився в невеликому селі Іванівці на Харківщині і так багато зробив у своєму житті, добре відомо. У 23 роки він був доктором зоології, потім став професором Санкт–Петербурзького університету, завідувачем лабораторії Пастера в Парижі.