Місце народження — вбиральня

У місті Умань нині тільки й розмов про знайдене на вокзалі немовля. «Першою про це в міський відділ міліції повідомила касирка привокзального туалету. Вона подзвонила й схвильовано розповіла, як щойно, прибираючи вбиральню, в одній із кабінок знайшла дівчинку. Слава Богу, живу», — розповідає «Україні молодій» керівник прес–служби Черкаської обласної міліції Наталя Таран.

«Партизани»–наркомани

Цілий «партизанський наркоманський загін» із двадцяти любителів «кайфу» пов’язали черкаські правоохоронці в сосновому лісі під обласним центром. Саме там, неподалік обласного протитуберкульозного диспансеру, група з трьох пацієнтів лікувального закладу організувала на свіжому повітрі виробництво та реалізацію наркоти. На галявині, в гущі лісу, у вільний від лікування час вони запалювали вогнище і варили «ширку». Щоб придбати дозу, сюди й зліталися наркомани.

Проженем омелу

Із приходом весни в Умані Черкаської області взялися за омелу. Тамтешня влада виділила для цього 30 тисяч гривень і обіцяє позбавити від нахабних та живучих «квартирантів» зелені насадження міста, оскільки кущисті нарости заполонили дерева навіть на центральних вулицях. А найбільш постраждалим від нашестя омели є дендропарк «Софіївка»: на таку хворобу там страждають 400 дерев.

А поїзд пішов

А поїзд пішов

Кричущий випадок, котрий шокував мешканців Черкащини, трапився на залізниці в Золотоніському районі. Пасажир поїзда «Черкаси—Гребінка» 42–річний Віталій Кир’ян із села Вершина–Згарська Драбівського району після перекуру на зупинці не встиг вскочити у вагон: дверима чоловікові затиснуло руку. А потяг, наче нічого й не сталося, рушив до станції Пальмира. Потяг три кілометри тягнув за собою чоловіка, хоч його мати Ольга Степанівна, яка разом із ним їхала з Черкас у тому ж вагоні, трохи не на колінах благала провідників зірвати стоп–кран. Неймовірно, але провідники і міліціонер відмовилися це зробити. Мовляв, поїзд набрав швидкість.

Як стеля... на голову

Як стеля... на голову

У школі села Леськи Черкаського району на вчительку Ларису Гуріненко, котра викладає «Безпеку життєдіяльності», впав шматок стелі. Жінка отримала струс мозку, забій м’яких тканин голови і потрапила до Черкаської районної лікарні. Директор школи каже — це не виробнича травма. Не треба було, мовляв, завчасно приходити на уроки...

Від Моринців до Канева

Від Моринців до Канева

Напередодні 9 березня Черкащина розпочала відзначати 195–ту річницю з дня народження Тараса Шевченка. У двох черкаських музеях відкрили виставки, присвячені шевченківській тематиці. У художньому музеї свої роботи представили юні таланти з художніх шкіл обласного центру. А маститі майстри пензля назвали свою виставку — «Черкаські художники — у вінок шани великому Кобзарю» і розмістили її у трьох залах Шевченківської вітальні в музеї «Кобзаря» по вулиці Хрещатик. У цьому історичному приміщенні, що свого часу належало купцям Цибульським, бував і Тарас Григорович.

Мільйонна «імперія»

Черкаські правоохоронці задокументували факти незаконного привласнення грошових коштів вкладників аж у двох кредитних спілках обласного центру — «Імперія» та «Експресія». Цікаво, що головою цих спілок є одна й та сама жіночка. На діяльність «Імперії» та «Експресії» до міліції почали скаржитися багато черкащан, котрі вклали туди свої кошти і яким обіцяли гарні відсотки. А вийшов пшик. Тож за заявами цих громадян правоохоронці й провели перевірку фінансової діяльності обох кредитних спілок.

Сторож — убивця

Кілька днів знадобилося міліції, аби розкрити резонансне вбивство і знайти того, хто зарізав 19–річну студентку біологічного факультету Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Юлію Чернишенко. Бузувіром виявився 29–річний сторож протитуберкульозного диспансеру, що розташований за селом Геронимівка Черкаського району.

Жований хліб не допоможе

Жований хліб не допоможе

Ви погано почуваєтеся? Немає апетиту? Вас мучить спрага? Вранці просинаєтеся з набряками під очима? Помітили, що набираєте вагу або стрімко худнете і не знаєте чому? Тоді вам обов’язково треба звернутися до лікаря. Про те, яка патологія може маскуватися за цими не надто «страшними» симптомами, а також про те, чому не варто голодувати, пити настояну на цибулі воду і «лікувати» цукровий діабет жованим хлібом, «Україна молода» дізнавалась у завідувача Черкаського обласного ендокринологічного центру, головного позаштатного ендокринолога ГУ охорони здоров’я та медицини катастроф Черкаської облдержадміністрації, кандидата медичних наук Ірини Бондарець.