Час збирати каміння...

Час збирати каміння...

Наступного ранку після оголошення офіційних результатів виборів Президент Віктор Ющенко зібрав у себе весь сонм лідерів політичних сил, які подолали 3-відсотковий бар’єр. Місця за круглим столом на Банковій зайняли Віктор Янукович, Юлія Тимошенко, Юрій Єхануров, Олександр Мороз і Адам Мартинюк (Симоненко перебував «у відрядженні»), а також заступники голови секретаріату Васюник і Матвієнко.

Термінатор, відьма i Бєшений...

Обмін люб'язностями між міністром внутрішніх справ Юрієм Луценком та лідеркою «Народної опозиції» Наталією Вітренко не припинився i після 26 березня. «УМ» уже повідомляла, що міністр Луценко пропонував надати охорону Вітренко, оскільки не виключає, що на неї може бути вчинено замах (через програш блоку на виборах) з боку осіб, які здійснювали фінансування передвиборчої кампанії Наталії Михайлівни. Слова міністра про Блок Вітренко як про «організоване політичне угруповання Макса Бєшеного» (російського бізнесмена Максима Курочкіна, якого МВС оголосило в міжнародний розшук), звісно, не могли сподобатися лідерці ПСПУ. Заяви про загрози її життю вона одразу назвала «психічною атакою». А от соратник Вітренко Володимир Марченко взагалі вибухнув на адресу Луценка такою тирадою епітетів, які неможливо відтворити у ЗМІ.

Ех, іще б по «соточці»!

Ех, іще б по «соточці»!

Підсумкове засідання Центральної виборчої комісії почалося вчора о 16-й годині. На жаль, станом на цей час номер «України молодої» вже доверстувався, тож ми не встигли донести до читачів офіційні цифри. Однак ці дані не надто відрізняються від тих, що були оприлюднені ще 30 березня. Після звірки електронних та паперових протоколів, а також їхнього уточнення, з'ясувалося, що йдеться лише про соті частки відсотка.

Налякали «помаранчевих» благими намiрами

Хай там як не хочеться деяким чільникам «Нашої України» «дружити з Юлею», а таки доведеться. І не лише тому, що союз із Партією регіонів надовго, якщо не назавжди перекреслить перспективи і НСНУ як партії, і, що лякає «наших» найбільше, президентські перспективи Віктора Ющенка на другий строк. «До 2009-го точно не відмиємось», — із сумом констатують навіть ті «нашоукраїнці», які для себе особисто прирівнюють БЮТ до ПР. Однак на користь коаліції таки з Блоком Тимошенко (і Соцпартією, звісно), до аргументу про те, що в очах виборців «бандюки», проти яких стояли на Майдані, і «наша Юля» — це величини непорівнянні, щонайменше від минулої суботи додався ще один надпотужний аргумент — вимоги, які ставить «партія Януковича» тим, кого погодиться взяти до себе в коаліцію.

Жертви «великих перегонів»

Про першу насильницьку смерть безпосереднього учасника виборчих перегонів «УМ» уже розповідала. Нагадаємо, 29 березня у Євпаторійській міській лікарні від черепно-мозкової травми помер депутат Мирненської селищної ради і самовисуванець на виборах селищного голови, 42-річний член Республіканської партії України Анатолій Симоненко. Увечері 24 березня його перестріли на вулиці рідного Мирного і жорстоко побили дерев'яними кийками двоє невідомих. За цим фактом міліція відразу ж порушила кримінальну справу. А бідолашний кандидат так і не дізнався, що саме його територіальна виборча комісія одностайно визнала переможцем виборів, оскільки найближча конкурентка і водночас чинна голова селища набрала майже вдвічі менше голосів.

Шибу хотіли зняти. А він мер

Майже тиждень лучани чекали вердикту міської територіальної виборчої комісії з виборів міського голови, за крісло якого боролося аж 14 претендентів. Проте, як і слід було чекати, головна боротьба розгорнулася між діючим міським головою Антоном Кривицьким, який відважився спробувати вчетверте увійти у «мерську річку», та самовисуванцем Богданом Шибою. Останнього підтримував начебто весь «помаранчевий» табір, хоча навіть від БЮТ балотовувалося відразу кілька кандидатів. Однак партійне керівництво обласної організації партії «Батьківщина» явно ставило на найбільш прохідного Шибу.

Ющенко — наш Президент, Юля — Прем'єр

Ющенко — наш Президент, Юля — Прем'єр

Усі умовно «помаранчеві» сили, які пройшли до парламенту (а їх три — Блок Тимошенко, «Наша Україна» і Соцпартія), офіційно висловилися за створення «помаранчевої» — і ніякої іншої — правлячої коаліції. Але от біда — кожна сила розуміє суть об'єднання по-своєму і має свої, мало чим обмежені, апетити.