Держава гея не образить

Держава гея не образить

Завтра в Женеві завершується 22–га сесія Ради ООН із прав людини. За кілька тижнів її роботи несподіванок у пленарній залі не сталося. Цілком прогнозованими виявилися й випади фігурантів майбутніх слухань, зокрема білорусів. Білорусь «розбиратимуть» на наступній, літній, сесії Ради. «Ми проаналізуємо питання про наявність у цій країні в’язнів сумління, а також про дотримання головних політичних і громадянських прав у республіці», — сказав спеціальний доповідач про ситуацію в Білорусі Міклош Харашті.

Гарячі хлопці на льоду

Чим би зайнятися погожого весняного дня в Лос–Анджелесі, коли відчуваєш, як душа починає скиглити за чимось рідним, знайомим, і вже немає значення, чи це дотик до залишеної вдома книги улюбленого українського видавництва, чи смак хрумкого консервованого бабусею огірка? Виявляється, можна, наприклад, на один вечір солідаризуватися з близькими з України, які потерпають від затяжної зими, і піти померзнути з пару годин на хокейній грі.

За злодійськими законами

19 березня 1922 року Ленін написав членам Політбюро листа про вилучення церковних цінностей для боротьби з голодом. Крім грифа «цілком таємно», на документі була ще й ленінська вказівка: «В жодному разі копій не знімати. Членам Політбюро робити нотатки лише на самому документі». Неписане правило злодіїв: не залишати слідів злочину. А от як бути з більшовицькою тезою про відокремлення Церкви від держави? Тобто відокремлюйся, але коштовності залиш нам! Та й узагалі дивна якась логіка: до голоду довели країну більшовики, а розплачуватися мусила Церква.

Папа й Патріарх

Папа й Патріарх

Відучора Папа Римський Франциск офіційно ступив на Святий престол. У Ватикані відбулася урочиста інтронізація нового понтифіка. Щоб долучитися до цієї історичної події, в апостольську столицю прибули делегації зі 132 країн світу, в тому числі 31 президент та 11 глав урядів, а також офіційні представники багатьох релігійних громад різних віросповідувань світу.

В Палестині Обаму чекають без смартфона

Прем’єр–міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху поставив крапку у формуванні нового складу уряду. Останнім було призначено міністра оборони — колишнього очільника генштабу Моше Яалона. Глава уряду назвав Яалона найбільш відповідною особою «в неспокійні часи» на Близькому Сході. Новий глава міноборони має репутацію одного з найрадикальніших членів правої партії «Лікуд». Палестинців він свого часу назвав «раковою пухлиною», а головну пацифістську організацію Ізраїлю — «вірусом». Яалон також публічно обговорював можливість фізичної ліквідації президента Ірану Махмуда Ахмадінежада. Водночас його вважають одним із найбільш реалістично мислячих політиків, який дуже скептично ставиться до планів можливого нападу Ізраїлю на Іран.

Китай «атакує»

Китай увійшов до першої п’ятірки світових експортерів зброї, витіснивши звідти Велику Британію. Відповідні дані наведено в опублікованому вчора звіті шведського аналітичного осередку SIPRI. Згідно з цим документом, експорт озброєнь із КНР упродовж 2008—2012 років зріс на 162% у порівнянні з попередньою п’ятирічкою. Тепер частка Китаю у світовому сегменті торгівлі зброєю становить 5%, що на 3% більше, ніж раніше.

Ненадійна офшорна зона

Ненадійна офшорна зона

Кіпр, якому вже цього місяця загрожує банкрутство, таки отримає 10 мільярдів євро позики від Євросоюзу. Таке рішення ухвалили на своєму засіданні минулої суботи міністри фінансів ЄС. Це на 7 мільярдів менше, ніж просила Нікосія, але Брюссель вирішив, що й цього достатньо. «Фінансова підтримка дозволить стабілізувати ситуацію на Кіпрі, а також в усій єврозоні», заявив голова Єврогрупи Єрун Діссельблом.