І покупатися, і помитися

У Київській міській раді та держадміністрації чекає затвердження документ, який дозволить почати розробку проекту центральної каналізації Гідропарку. Як повідомила «УМ» прес–служба ПАТ «АК «Київводоканал», фахівці вже зараз готові приступити до роботи, яку треба було провести набагато раніше. Пояснюють: склалася неприємна ситуація, коли заклади в Гідропарку не встановлюють накопичувальних баків, а викопують вигрібні ями, з яких нечистоти потрапляють просто у Дніпро.

І помчить метро над садами…

Із середини наступного місяця київська влада може почати знесення Русанівських дач, які стоять на заваді будівництва Подільсько–Воскресенського мосту на Троєщину, а разом із ним — і перспективі проведення в цей район гілки метрополітену. Як повідомляє газета «Сєгодня» з посиланням на заступника керівника Дирекції будівництва шляхово–транспортних споруд Києва Миколу Васильцова, в першу чергу знесуть будинки, господарі яких погодилися на грошову компенсацію або нову нерухомість.

Святий і рівноапостольний... Кирил?

Святий і рівноапостольний... Кирил?

Триває візит патріарха РПЦ Кирила до України. Учора зранку він спільно з католикосом Грузії Ілією ІІ та предстоятелем Української православної церкви Московського патріархату митрополитом Володимиром відслужив на Володимирській гірці молебень до Дня Хрещення Русі. І цього дня не обійшлося без протестів: за годину до початку молебню своє незадоволення візитом російського гостя висловлювали представники ВО «Свобода». Цього разу, на відміну від минулого року, обійшлося без бійок та затримань. Мітинг був тихим, за словами активістів, його вирішили провести «якомога спокійніше», намагаючись уникати конфліктів.

«Обрізання» від Президента

«Обрізання» від Президента

Днями глава держави підписав указ, яким зменшив площу Національного ботанічного саду імені М. М. Гришка Національної академії наук на 0,5 гектара. Цю територію відведуть під будівництво залізнично–автомобільного мостового переходу. «Кабінету Міністрів забезпечити у шестимісячний строк вилучення 0,5 гектара земель для будівництва залізнично–автомобільного мостового переходу через річку Дніпро (з підходами) у місті Києві на залізничній ділянці Київ–Московський — Дарниця», — йдеться у другому пункті указу Президента.

І на землі, і під землею

Інвестиції в розмірі 22,4 мільйона гривень у розвиток мережі мобільного зв’язку в київському метрополітені протягом 2011—2012 років вирішив залучити Кабінет Міністрів. Відповідні зміни вже внесли до цільової програми з підготовки та проведення фінальної частини футбольного чемпіонату Євро–2012.

І ставок, і млинок, і вишневенький садок...

І ставок, і млинок, і вишневенький садок...

Село Мала Мочулка Теплицького району, що на Вінниччині, як розповідають місцеві, отримало свою назву в часи набігів орди. Спершу село звалося Мала Мука — бо дуже тут татари з селян знущалися. Тепер, хоч назва і не така ляклива, однак муки місцеве населення не полишають. Якщо раніше докучали татари, то тепер голова болить від товариства з обмеженою відповідальністю «Прогрес», яке успадкувало майно однойменного колгоспу.

Члени спілки «Мрія», що існує при ТОВ «Прогрес» скаржаться на колишнього голову колгоспу, а тепер фактичного власника товариства. «Мрійники» говорять, що той викупив значну частину майна КСП за смішні гроші під приводом погашення кредитів. Пайовики в шоці: тоді як майновий пай кожного з них оцінюють у близько 8 тисяч гривень, багатіє одна–єдина людина — Григорій Задорожний.

Тетяна Монтян: Сподіваюся, Житловий кодекс похоронять великою совковою лопатою

Тетяна Монтян: Сподіваюся, Житловий кодекс похоронять великою совковою лопатою

Після того як Житловий кодекс відклали в дальню шухляду до осені, відомий адвокат Тетяна Монтян припинила своє 42–денне голодування. Говорить, не очікувала, що її протест викличе стільки уваги журналістів і громадськості, а тим більше — що все це закінчиться хоч маленькою, та перемогою. Із нею ми поспілкувалися в одному із кафе на Печерську. Дорогою до нього люди впізнавали Тетяну Монтян і озиралися. Одна жінка, що йшла назустріч, підслухавши розмову, сказала: «Так приємно вас слухати!». Пані Тетяна каже, що так у неї відбувається постійно. Про об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), квартирних мафіозі, Житловий кодекс та голодування — в інтерв’ю «УМ».

«Добро» для хижі дяді Тома

«Добро» для хижі дяді Тома

Мабуть, тільки у нашій країні законодавство пишуть так, аби спонукати людей до його порушення. Абсолютний нонсенс: діяти згідно з законодавчими нормами — значить ускладнювати собі життя бюрократією, втратою часу і суттєвими грошовими збитками. Тоді як наслідки протиправних дій можна залагодити в короткі терміни, сплативши фіксований розмір штрафу, відрахувавши трохи «зелених», і в результаті не мати головного болю.

Мовиться про так звані «узаконення незаконного будівництва». Ці послуги надають компанії, кількість яких і нині множиться з геометричною прогресією, а від «узаконення» заробляють і «приватники», і працівники держструктур.

Про офіційно «чорний» держбізнес, започаткований Тимошенко і підхоплений Азаровим, та про те, як звести п`ятиповерхівку з мансардою, маючи лише акт права власності на землю — в матеріалі «УМ».

Чи можливий Київ без «маршруток»?

Чи можливий Київ без «маршруток»?

Уже цього року Київ планує придбати чотири сотні транспортних одиниць — автобусів, тролейбусів і трамваїв. Як повідомив очільник міськдержадміністрації Олександр Попов, таке рішення ухвалене для того, аби вивести комунальний транспорт зі збитковості. «Щомісяця столиця на 30 мільйонів гривень дотує галузь, щоб не піднімати ціни на проїзд і в тролейбусах, і в автобусах, — зазначив голова КМДА. — Але ми бачимо подальший розвиток надання транспортних послуг — це розвиток саме комунальної транспортної інфраструктури. Гадаю, протягом календарного року отримаємо більше 400 одиниць рухомого складу: автобуси, тролейбуси, трамваї».

Такий наш «мораторій»

Представники українських громадських організацій домоглися у керівництва ЮНЕСКО дозволу відвідати останню сесію цієї організації у Парижі. Днями, сповнені вражень від того, що почули та побачили, активісти скликали прес–конференцію в Києві. За словами Ірини Нікіфорової, активістки руху «Кияни проти руйнації», найголовніше, що викрилося в Парижі, — ті звіти, які українська делегація регулярно передає в ЮНЕСКО і які в Україні чомусь перебувають під грифом «секретно», містять інформацію, котра далеко не відповідає реаліям. «Судячи з неофіційного перекладу останнього звіту української делегації, в Україні вже діє мораторій на забудову історичної зони, але це байка. Також було зазначено, що в Києві для дослідження проблемних будівництв було створено комісію, в яку увійшли усі зацікавлені сторони. «Зацікавлені сторони» справді були: забудовники і чиновники, які ті дозволи давали», — додає координатор ініціативи «Збережи старий Київ» Ігор Луценко.