Кращі — на кухню!

«Подія відбудеться в рамках першого міського конкурсу кухарів «Львівська пательня», що триватиме з 30 жовтня до 5 грудня, — повідомили «УМ» у прес–службі Львівської міської ради. — Також у рамках конкурсу відбудеться демонстрація кухарських умінь». Організатори конкурсу — Гільдія рестораторів Львова спільно з міською радою — визначатимуть найкращого кухаря у два етапи. Перший етап триватиме з 30 жовтня до 20 листопада. Протягом цього часу кухарі повинні приготувати страву та надіслати її фотографію разом з описом у департамент економічної політики Львівської міськради. З усіх надісланих пропозицій професійне журі має відібрати шість найкращих страв.

Лисички на потіху

Восьмимісячні лисенята з села Деревачі, що на Львів­щині, днями отримали нову прописку: тепер вони живуть у Львівському міському дитячому еколого–натуралістичному центрі на вулиці Кубанській, 12. Як повідомив директор ЛКП «Лев» Олександр Стаєнний, тварин передав мешканець Деревачів Михайло Батіг.

Вони не мили руки

Вони не мили руки

Як повідомили у прес–службі Міністерства з питань надзвичайних ситуацій, 24 жовтня надійшла інформація, що у період із 6 до 22 жовтня до інфекційного відділення Бориславської міської лікарні з підозрою на вірусний гепатит «А» були госпіталізовані сімнадцять місцевих жителів. Стан їхнього здоров’я лікарі оцінили як «легкого ступеня тяжкості».

Заєць під прицілом

Заєць під прицілом

25 жовтня розпочинається сезон полювання на парнокопитних. А вже через два тижні полюватимуть і на хутрових звірів: зайця–русака, лисицю, єнотоподібного собаку, куниць, тхора лісового, ондатру та бобра. На Хмельниччині упіймати пані удачу впродовж найближчих трьох місяців намагатиметься 10–тисячний загін членів Українського товариства мисливців і рибалок. А розгорнутися їм, так би мовити, є де: загальна площа угідь, закріплених за любителями мандрувати з рушницею, тут становить півтора мільйона гектарів.

Втнули витинанки

У суботу у Львівському музеї етнографії та художнього промислу 27 художників з усієї України представили свої витинанки. «Виставка задумувалась як підсумок робіт у цій техніці за попередні роки. Остання аналогічна проходила у Львові ще в 1980 році, — повідомила «УМ» координатор виставки Олена Тихонюк. — Сьогодні, після 20–річної перерви, усі роботи митців просто не вмістилися в експозиційному залі».

Президентська рука медикам

Президентська рука медикам

Свою вчорашню робочу поїздку до Житомира глава держави повністю присвятив темі здоров’я нації. Першим пунктом програми візиту було ознайомлення з роботою Житомирського обласного Центру охорони здоров’я матері да дитини. У закладі протягом чотирьох років надають висококваліфіковану допомогу жінкам із порушенням репродуктивного здоров’я, вагітним із патологією та новонародженим. Кількість партнерських пологів у закладі сягнула 71 відсотка. Також саме в цьому центрі вперше на пострадянському просторі виходили немовля з критичною вагою — 490 грамів.

Футбол по-Божому

Сьогодні у Львові відбудеться футбольний матч за участю священиків, міських посадовців та молоді. Як «УМ» повідомили у пресслужбі Львівської міськради, незвичайний матч зіграють на спортивному майданчику Львівської середньої школи № 84 вже після обіду. Ідея організувати такий захід з’явилась у Львівському міському центрі соціальних служб для сім’ї не випадково. Організатори турніру кажуть, що мета заходу — представити спорт як альтернативний метод формування здорового способу життя, показати молоді на власному прикладі, що у футбол грають не тільки футболісти, а й державні службовці і навіть представники церкви.

Українці вирвались у світ

Українці вирвались у світ

«В Україні впродовж третього кварталу цього року вчергове підтвердилася тенденція до зростання народжуваності», — підтвердив міністр юстиції України Микола Оніщук втішні статистичні дані органів реєстрації актів цивільного стану громадян. Так, упродовж липня–вересня 2008 року народилося 122,648 тисячі маленьких українців. Померло більше — 149,471 особа. За словами пана Оніщука, незважаючи на все ще негативне співвідношення кількості народжень до кількості смертей, цьогоріч маємо один із найкращих показників із початку 90–х років.

Тихе полювання: хто кого?

Тихе полювання: хто кого?

Поки затяті грибники ходять на тихе полювання, медики і рятувальники щосили б’ють на сполох: хвиля отруєнь грибами накрила всю країну. Лише протягом останніх вихідних у Херсонській області від отруєння грибами на лікарняних ліжках опинилося восьмеро людей. З них двоє померли, а за життя ще чотирьох горе–грибників і досі борються реаніматори. Проте любителів поласувати лісовими дарами така НП не зупиняє. Як повідомляють у Херсонській обласній санепідемстанції, лише з початку року в області зафіксовано 62 випадки отруєнь грибами, серед постраждалих — 12 дітей. За цей час померли троє грибників.

Соколи не полетіли

Днями з України через міжнародний аеропорт «Бориспіль» намагались вивезти соколів–балобанів, занесених у міжнародну Червону книгу. Як повідомляє прес–служба Держ­прикордонслуж­би України, правоохоронці дізнались про можливу контрабанду птахів заздалегідь, зі «своїх» оперативних джерел. Цінний вантаж знайшли під час оформ­лення літака. «Справді, в п’ятницю рейсом «Київ—Да­маск» намагались перевезти в Си­рію рідкісних соколів–балобанів, — підтвердила «УМ» заступник начальника прес–служби Державної прикордонної служби України Ольга Перехрест. — Птахів, захованих у двох дорожніх сумках, одна зі стюардес мала намір передати громадянину Сирії».