Шкідлива таблетка

Шкідлива таблетка

Результати дослідження учених із Університету Міссурі (США) допоможуть уникнути деяких помилок під час протигрипозного щеплення та після його проведення. Завдяки серії експериментів на тваринах американці встановили, що аспірин блокує фермент COX–1 — сполуку, необхідну для вироблення антитіл. Як повідомляє інтернет–портал «Медлінкс», учені вважають, що цей механізм є характерним і для людини.

Може, «живність» у животі?

Може, «живність» у животі?

Перша грипозна хвиля принесла в Україну не тільки моду на марлеві пов’язки (до речі, у столиці їх уже практично припинили носити), скажену народну любов до ехінацеї, оксолінової мазі й вітаміну С, а й повальну обізнаність у термінології, відомій вузьким спеціалістам. Лікарі кажуть, що нажахані новим патогенним вірусом люди стали більш уважними до власного здоров’я. А це неабияк допомагає в профілактиці різних болячок та у виявлення хвороб на ранніх стадіях.

Пригальмувало...

Незважаючи на те, що епідемія грипу та ГРВІ в Україні вже пішла на спад, у нас продовжують фіксувати смертельні випадки від ускладнень цих захворювань. Як повідомляє прес–служба МОЗу, за останню добу від грипу і ГРВІ померли 9 українців. Троє з них — у Донецькій області, двоє — у Дніпропетровській, по одному — у Волинській, Сумській, Кіровоградській, Житомирській. А загалом від початку епідемії кількість померлих склала 440 осіб.

Хвороба безвідповідальності

Хвороба безвідповідальності

Сьогодні — Всесвітній день боротьби з ВІЛ–СНІДом. Щороку першого грудня лікарі розповідають про те, скільки грошей потрібно виділити на діагностичне обладнання й медикаменти для допомоги хворим, дискують з приводу різних підходів до лікування, урочисто відкривають нові корпуси відповідної спеціалізації, з’ясовують, чи потрібна наркозалежним особам замісна метадонова терапія, розповідають жахи про ВІЛ–асоційований туберкульоз, який у багатьох випадках неможливо подолати жодним наявним засобом...

Ой, коліт!

Ой, коліт!

У жодному медичному довіднику ви не знайдете стандартизованих методів профілактики цього захворювання, бо наразі точно не відомо, чому та як воно виникає. Як не билися лікарі, але за багато років ніхто не зміг розкласти патологічний процес по поличках і визначити загадкове «щось», яке запускає механізми розвитку коліту — запалення слизової оболонки товстої кишки. Наприклад, зі звичайним сезонним грипом усе зрозуміло: хвороба виникає тільки тоді, коли в організм людини потрапляє вірус грипу. Якщо вірусу немає чи проти нього вироблено імунітет — болячка стовідсотково не з’явиться. Або ж узяти правець — там теж немає великих таємниць. Бактерія, яка нерідко «живе» в ґрунті, пилу, гної, може зайти в організм тільки через рану (подряпину, поріз, опік, глибокі ушкодження). Своєчасна вакцинація від правця та правильна обробка ран захищає від цієї важкої недуги практично на 100 відсотків. На жаль, стосовно коліту виникає більше запитань, ніж відповідей.

Хто–хто на грипі спекульнув?

Перевірка підтвердила, що в період ажіотажного попиту на проти­грипозні ліки необґрунтованим підвищенням цін на ліки «грішили» як деякі власники столичних аптек, так і виробники з посередниками. Як повідомив «УМ» начальник Державної інспекції з контролю за цінами в місті Києві Максим Глущенко, під час перевірки ВАТ «Фармак» — виробника противірусного препарату «Амізон» — вдалося встановити, що наприкінці жовтня поточного року ціна на дефіцитні таблетки необґрунтовано зросла до 20 відсотків. Відповідно до постанови Кабміну, оптово–відпускна ціна за упаковку «Амізону» дозуванням 0,25 міліграма (10 таблеток) повинна становити 10,87 гривні. Але виробникові більше сподобалася інша ціна — 12,8 гривні за упаковку (попит від цього не зменшився). Завдяки цьому маневру компанія отримала додаткових прибутків на суму близько 280 тисяч гривень.

Агресивна суміш

Учора в українському інтернет–просторі з’явилася інформація з претензією на сенсаційність: усі жертви грипу на Буковині (22 особи віком від 20 до 40 років) померли не від пневмонії, як це вважалося раніше, а від загадкової хвороби під назвою «агресивний дистрес–синдром».

Пиріжок — у целофан

Пиріжок — у целофан

У це важко повірити, але в Україні є люди, які сприймають відсутність марлевих пов’язок у наших аптеках мало не як особисту трагедію. Знайома психолог Тетяна Зінченко каже, що ці особи ладні оббігти півміста в пошуках захисного засобу, зателефонувати всім знайомим, у яких гіпотетично могла б «завалятися» зайва маска, навіть підлабузнюються до працівників аптек (може, під прилавком є запас для своїх). Якщо знайти бажане не вдається, людина може впасти у відчай і нікуди не виходити. Або ж їхати в транспорті замотаною по самі брови в шарфик, хустку чи саморобну пов’язку, тривожно прислухаючись до кожного пчиху та покашлювання сусідів. Таке ставлення не є нормою, кажуть спеціалісти. Тим паче що наявність пов’язки аж ніяк не гарантує 100–відсоткове уникнення зараження грипом чи іншим ГРВІ.

Дядечко страх

Дядечко страх

Під час епідемії нового грипу будь–який пчих або покашлювання загострює в людини відчуття тривоги, змушуючи чоловіків та жінок вбачати в різних ситуаціях значно більшу небезпеку, ніж є насправді. Тому у зв’язку грипом у суспільстві наростає загальний психоз. Як повідомляє «Медпортал», такого висновку дійшла група вчених із Університету штату Мічіган під керівництвом Норберта Шварца.

Чекай другу хвилю!

В Україні є достатньо ліків для лікування хворих на грип. На цьому наголосив Президент України Віктор Ющенко, відвідавши медичні заклади Оболонського району столиці. Як повідомляє прес–служба Президента, глава держави відзначив ідентичність перебігу епідемії в Україні з іншими країнами (Росія, Німеччина, Австрія тощо), але «тільки в Україні в десять разів більше паніки і в сто разів більше ажіотажу. Віктор Ющенко наголосив, що цього року в аптеки завезено в чотири рази більше ліків, ніж минулого, і закликав людей припинити паніку й більше довіряти лікарям.