Життя в абсурді

20–21 лютого 1990 року Українська студентська спілка провела в навчальних закладах України акцію студентської єдності, першою з одинадцяти оприлюднених вимог якої було скасування обов’язкового вивчення марксистсько–ленінських дисциплін. У Києві страйк завершився загальним мітингом 21 лютого біля пам’ятника Тарасові Шевченку. Агонізуюча совєтська влада вдалася до репресій: спочатку було затримано й засуджено до 15 діб ув’язнення секретаря Київської крайової ради руху Володимира Чемериса, згодом затримано ще 17 осіб, які брали участь у мітингу 23 лютого, протестуючи проти його арешту. От що ми повинні б відзначати 23 лютого замість міфічних роковин міфічних боїв під Псковом та Нарвою (які насправді того дня не велися) на честь армії, яка — окупувавши Україну — на багнетах встановлювала тут за вказівкою Леніна совєтську владу.

Лабораторіум українського успіху

Лабораторіум українського успіху

Центр української культури у столиці Естонії, на вулиці Лабораторіум, що нещодавно відзначив своє 20–річчя, відомий у світі. Естонці, фіни, шведи охоче приходять сюди на майстер–класи, концерти й екскурсії. Поважні чоловіки вирізьблюють тут для своїх малят традиційні колиски, жінки тчуть на верстаті ковдрочки. Молодята власноруч виготовляють запрошення на весілля — роблять папір за стародавніми технологіями, пишуть рядки лебединим пером. А дітлахи у Школі монастирських мистецтв центру печуть хліб із власноруч перемелених на жорнах жолудів, виготовляють нитки й полотно з кропиви, майструють традиційні іграшки. Через рукомесла, творення матеріальної краси відвідувачі осягають «незримі» цінності, моральні чесноти.

Хранитель талліннського «Ноєвого ковчега»

Хранитель талліннського «Ноєвого ковчега»

n Анатолію, ви з однодумцями шукаєте незвичні речі, які можуть привести людину до Бога. Утім як пояснити вчення церкви за допомогою іграшок?

— Оцей невеличкий дерев’яний коник (показує) знає, як примирити людей. Якщо, не дай Боже, чоловік і жінка посварилися, куди їм іти? Звісно, до українців. Чоловік показує, що винний: хвіст коника опускається, голова хилиться донизу. І тоді героїчний чоловік бере коня за мотузочку, нагинається і везе коника до своєї жінки. Жінка що має робити — прощає! У коня голова піднімається, хвіст стає на місце. Так ми говоримо про гординю. Це все допомагає запросити людину думати. Ми створюємо для цього умови.

Постріли безногого Оскара

Постріли безногого Оскара

Південно–Африканська Республіка шокована: один із її символів, знаменитий паралімпійський чемпіон Оскар Пісторіус потрапив за ґрати. І не за якусь дрібну провину — за вбивство.

Стомлений від пошуку

Великий адронний колайдер, який дозволив ученим нібито виявити невловимий бозон Хіггза (так звану «частинку Бога» з якої створено Всесвіт), закривають на профілактичний ремонт. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, профілактика триватиме аж до кінця листопада 2014 року, а перші експерименти з субатомними частками вже на оновленому ВАК мають поновити у лютому та березні 2015–го.

Трагедія у пустелі

Трагедія у пустелі

У свiтi продовжують обговорювати криваве «визволення» заручників на газовидобувному підприємстві поблизу міста Ін Аменас в Алжирi. Якщо в першi днi терористичної акції, 16–17 сiчня, надходила дуже суперечлива інформація, то на сьогоднi вималювалася більш чітка хронологія подій. Ось як подає її Бі–Бі–Сі.

«Лобстерів не обіцяємо, але…»

«Лобстерів не обіцяємо, але…»

«Маємо як мінімум три приємні приводи для зустрічі, — сказав Надзвичайний і Повноважний Посол Куби в Україні Ернесто Антоніо Сеті Даріас, вітаючи у своїй київській резиденції представників українських ЗМІ. — Кубинці святкують 54–ту річницю революції — це наше найбільше національне свято, у березні цього року відзначимо 21–річчя дипломатичних відносин між Кубою й Україною. Третя причина — моя презентація як посла. Я приїхав до Києва у вересні, але вірчі грамоти вручив вашому Президенту в грудні».

«Бременські музики» від Ольги Фреймут

«Бременські музики» від Ольги Фреймут

Білосніжка і семеро гномів, Хлопчик–мізинчик, Бременські музики — знайомство з цими героями для мільйонів малюків в усьому світі стало першим знайомством із німецькою культурою. Народні казки, які сторіччями передавалися з покоління в покоління в усних переказах, дійшли до нашого часу в письмовому вигляді завдяки братам Якобу та Вільгельму Грімм. І, перекладені багатьма мовами, стали улюбленими у дітей із найрізноманітніших куточків планети.

Три умови для України

Прийшовши до влади, Віктор Янукович переконував — себе, країну, світ, — що за його правління Україна не збочить зі шляху євроінтеграції. Але тривало це недовго. Що більше українська влада віддалялася від західних стандартів, то ближчою ставала перспектива відкату в протилежний бік — до Росії. Останнім часом Банкова та її сателіти вже фактично й не приховують своєї справжньої орієнтації. Тиждень тому під час саміту СНД в Ашгабаті Президент повідомив про впровадження «окремих положень» Митного союзу з Росією. А цими днями, перебуваючи з візитом у Нью–Делі, запевнив, що Україна вже гармонізує своє законодавство до норм МС. Наступного понеділка Янукович збирається до Москви, і навряд чи під час зустрічей із кремлівським керівництвом його риторика стане більш проєвропейською.