І в очах приємно троїться...

І в очах приємно троїться...

Позавчора під вечір лідери Блоку Юлії Тимошенко, «Нашої України» та Соціалістичної партії підписали протокол щодо процедури формування парламентсько-урядової коаліції. Це перший документ, погоджений усіма сторонами в новому для них статусі — переможців виборів-2006. Протокол, скріплений підписами Юлії Тимошенко, Романа Безсмертного та Олександра Мороза, передбачає таке: більшість у ВР має складатися лише з цих трьох сил, хай і називатиметься не «помаранчевою» (до чого вже всі звикли), а нейтрально — «демократичною» (на цьому наполягали передусім «рожеві» соціалісти). На короткому брифінгу після підписання документа в парламенті Тимошенко кілька разів наголосила на тому, що йдеться винятково про «трійку». «Ніяких інших четвертих-п'ятих кутів до цієї коаліції не приєднається», — запевнила лідерка БЮТ. Того вечора вона мала всі підстави сяяти від щастя...

Їх так i буде тiльки троє

Їх так i буде тiльки троє

На той час, коли ви тримаєте в руках цей номер «УМ», в Україні, можливо, вже є парламентська коаліція. Тобто власне парламентською вона стане не раніше, ніж збереться на своє перше засідання новообрана Верховна Рада, але довгоочікувану «декларацію про наміри», або протокол про порядок формування коаліції, потенційні учасники довгоочікуваного союзу «помаранчевих» (плюс «малинова» Соцпартія) сил обіцяли підписати вже вчора увечері.

Не поспішай поперед «батька»

Не поспішай поперед «батька»

У ході виборчих перегонів до Донецька завітав був і один з імовірних майбутніх керівників області (в усякому разі, певні політичні сили активно «сватали» його на це місце). І коли на зустрічі з журналістами зайшлося про чинного «губернатора», столичний гість зазначив лише одне: він, мовляв, добре знає, що свого часу Вадим Чупрун «не рвався на цю посаду».

А таки не так!

Не щастить соціал-демократам (тим, котрі «об'єднані»). Так бідолашні пнулися до Верховної Ради, але, зрештою, зазнали поразки. А на доважок прокуратура ще й порушила кілька кримінальних справ, пов'язаних із передвиборчою фішкою СДПУ(о) (чи то пак блоку «Не так!») — референдумом про вступ до Єдиного економічного простору та Північноатлантичного альянсу (НАТО). Виявилося, що частина підписів, зібраних есдеками, була підроблена.

«Автогаз». Робота над помилками

Того ж дня, коли глава держави Віктор Ющенко на своєму брифінгу для журналістів влаштував словесний наганяй голові НАК «Нафтогаз» Олексію Івченку за непомірні чиновницькі забаганки, прес-служба «Нафтогазу» повідомила: компанія продає автомобіль «Мерседес» S-500, вартість якого становить близько мільйона гривень. Як уже писала «УМ», скандал навколо цієї машини виник минулого тижня, коли інтернет-видання «Українська правда» з'ясувало, що Івченко катається на найновішій «тачці», у комплект якої входять масажні крісла, DVD-програвач та купа інших зручностей. Ця розкіш була явно зайвою, але Івченкові хотілося продовжити свою звичку міняти авто щодва роки. Тепер же керівникові «Нафтогазу» доведеться прощатися з «крихіткою на мільйон гривень».

Голоси перерахують — «Віче» торжествує?

Ситуація довкола виборів у Дніпропетровську обласну раду дотепер залишається невизначеною. Але вже немає сумнівів у тому, що поквапливо оприлюдненi у пресі територіальною виборчою комісією списки щасливчиків, які пройшли до облради, будуть суттєво відкориговані.

Безпринципні позиції списку «Народної опозиції»

54-річний дніпропетровець Володимир Миколенко дуже хотів стати депутатом. А на шляху до досягнення мети, як відомо, всі засоби добрі. Тому такі дрібниці, як політичні симпатії, ідеологія тощо, стати на шляху Володимира Миколайовича до омріяного депутатського значка не могли й поготів.

Вибори ще тривають

Незважаючи на те, що Центральна виборча комісія оголосила офіційні підсумки виборів 26 березня, остаточно вітати лідерів парламентських перегонів із перемогою, а аутсайдерам — співчувати щодо поразки ще рано. Адже, згідно з рішенням Вищого адміністративного суду, наразі будь-які дії з оприлюднення результатів виборів, у тому числі й передбачена законодавством їх публікація у газетах «Голос України» і «Урядовий кур'єр», заборонені. Таке рішення суд ухвалив 11 квітня за позовом Блоку Наталії Вітренко «Народна опозиція».