Буй надії

Для черкаських рятувальників уже стало традицією знімати з дніпровських буйків бідолах, які волею долі за них зачепилися. А буй № 50, котрий гойдається на хвилях Кременчуцького водосховища якраз навпроти Черкаського річкового порту, вони взагалі називають «буєм надії». Оскільки тільки цього року з нього зняли кількох чоловік, які самостійно до берега не змогли допливти.

Хрещатик без книгарні

Хрещатик без книгарні

Найбільша і найпопулярніша книгарня області — двоповерховий «Будинок книги» по вулиці Хрещатик у Черкасах — нині не працює: двері зсередини зав’язані на великий ланцюг. Після атаки рейдерів, які темної ночі захопили книгарню в центрі міста, безробітним став її колектив, під замком залишилася література та майно майже на два мільйони гривень, а на фасадному склі висить оголошення про здачу в оренду.

Меценатський патріотизм

Меценатський патріотизм

Нову церкву в місті Тальне на Черкащині назвали на честь святих Петра й Павла. Висота дзвіниці храму сягає 37 метрів, хрести та куполи вкриті сухозлітним золотом, церква має одинадцять мідних дзвонів, найважчий із яких вагою майже дві тонни. За словами обласного голови черкащини Олександра Черевка, «це вже третя церква Київського патріархату, зведена на Черкащині за цей рік». Новий храм у Тальному освятив предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет. За його словами, загалом за роки незалежності в Україні збудовано три тисячі нових храмів.

Замість хати — собача будка

Шокуючий випадок викрили на Черкащині в селі Дмитрушки Уманського району. Там 46–річна Оксана та її 51–річний чоловік Олександр Бардакови, котрі мають двох старших заміжніх доньок, довели до дистрофії I–II ступеня свою найменшеньку — шестирічну Ніну. Батьки–алкоголіки допилися до ручки: коли дитина просила їсти, вони її били та насильно заливали горілкою. Кілька днів бідолашна дівчинка жила в будці з дворовим собакою. Жахіття випадково побачила сусідка Бардакових, яка напоїла голодну малу молоком і викликала «швидку».

Рятівна мелодія

У відділенні новонароджених і недоношених дітей Черкаської обласної лікарні до традиційного лікування додали ще й свої напрацювання — запровадили для малюків музикотерапію. Віднедавна тамтешні лікарі включають крихітним пацієнтам магнітофон, з якого линуть звуки рідної природи: шелестить ліс, чується подих теплого вітру, співають пташки, дзюрчить струмок, грає хвилями море... Музику природи для малечі у відділенні включають, як правило, після маніпуляцій. Під час таких сеансів діти й ручки піднімають, і позіхають. Видно, таке лікування їм до вподоби.

Смерть на пляжі

Черкаси шоковані тим, що сталося на одному з дніпровських пляжів, який розташований у мікрорайоні Митниця. Під час прибирання тамтешньої території працівники комунальної служби знайшли в кущах мертве немовля. З целофановим пакетом на голові.

Мітлою — у власну кишеню

Мітлою — у власну кишеню

Черкаські ремонтноексплуатаційні управління на нестачу грошей скаржилися постійно. А відтак — безупинно підвищували розцінки на свої послуги. Це вже тепер з’ясувалося, що ті гроші, як правило, осідали у приватних кишенях. Волаючі факти порушень у цих конторах було оприлюднено на черговій сесії міськради. Лише по одному РЕУ всього за рік розікрали більше мільйона гривень.

Не на тих натрапив

Цікава історія трапилася в Черкаському обласному управлінні агропромислового розвитку: там три працівниці відділу тваринництва самотужки затримали зухвалого шахрая і передали його до рук правоохоронців. За виявлену мужність жіночки точно заслуговують на подяку від міліції і на квіти від свого начальства.

Сільничка від Кобзаря

Сільничка від Кобзаря

У Шевченківському національному заповіднику в Каневі побували родичі Тараса Шевченка по лінії його улюбленої сестри Катерини — Любов та Олена Майбороди. До 70–річчя з дня відкриття сучасного Шевченківського меморіалу вони привезли музею в подарунок родинні реліквії.

Ти де? А я на морі

Громаді Черкас презентовано генеральний план розвитку міста, якого тут не було понад двадцять років. Його цілих два роки креслили фахівці Українського державного науково–дослідного інституту проектування міст «Діпромісто», зазирнувши в майбутнє Черкас аж на чверть століття. Оригінальною «фішкою» плану розбудови обласного центру Шевченкового краю є створення цілого мікрорайону на воді, який мають намір збудувати серед Кременчуцького моря неподалік теперішньої станції Панське, котра міститься на дніпровській дамбі водосховища. На намитому піску хочуть поселити майже 60 тисяч городян. Але перш ніж таку новинку почнуть утілювати в життя, планують звести новий міст через Дніпро, про необхідність якого в Черкасах давно ведуть розмови.