Той самий протокол

Останні два дні наріжним каменем суперечки між сторонами позивачів i відповідачів у Вищому адміністративному суді стала форма документа з результатами парламентських виборів. Головним аргументом Вітренко i К0 є те, що Центрвиборчком порушив закон, оформивши результати голосування у формі протоколу, а не постанови. Бо цей клятий протокол аутсайдерам просто неможливо оскаржити у суді. А от постанова ЦВК була б їм «до смаку» — судися скільки завгодно. ЦВК, звісно, ці закиди невдах відкидає i заперечує будь-які процедурні порушення зі свого боку.

І я — не я, й антиреклама не моя

Про перипетії протистояння між Президентом Віктором Ющенком та донецькою рекламною компанією «Плазма», мабуть, пора знімати серіал. Тим більше що до хепі-енду тут ще далеко. Підтвердженням цьому стала й чергова «серія» непростих відносин — Апеляційний суд Донецької області відреагував на скаргу «Плазми» і скасував рішення Ворошилівського районного суду міста за позовом Віктора Ющенка про відшкодування із рекламної фірми моральних збитків.

Двовладдя по-київськи

Двовладдя по-київськи

Після першої сесії Київради минулої п'ятниці, на якій посвідчення мера таки отримав Леонід Черновецький, столицю лихоманить. Ситуацію загострює й та обставина, що міського голову обирають кияни (ним став Черновецький), а главу КМДА призначає Президент (на цій посаді ще лишається Омельченко). Раніше Сан Саничу вдавалося без проблем поєднувати два крісла. Нині ж, доки Президент Віктор Ющенко не підписав розпорядження стосовно глави міськадміністрації, у мерії зберiгається двовладдя: один уже прийшов керувати, а інший ще не пішов.

Юля погрожує знести СІЗО,

Юля погрожує знести СІЗО,

Учора Юлія Тимошенко повідомила про те, що виписано ордери на арешт її «правої руки» в БЮТ, екс-глави Служби безпеки України Олександра Турчинова та його заступника по СБУ Андрія Кожемякіна. Ці двоє політиків, нагадаємо, проходять свідками у справі, порушеній за фактом незаконного прослуховування телефонних розмов кореспондента газети «Сегодня» Олександра Корчинського.

«Юля, тобі буде звіздець!» — «Не дочекаєтесь!»

«Юля, тобі буде звіздець!» — «Не дочекаєтесь!»

Колишній «директор Верховної Ради» Олександр Волков уже трохи отямився після жорстокого, користуючись його лексиконом, «кидалова» (нагадаємо, під час і після Помаранчевої революції колишній найближчий порадник Кучми гаряче підтримував Юлію Тимошенко, однак у її виборчий список не потрапив, та ще й удостоївся вельми нешанобливих коментарів від її оточення). Волков знову робить політику, коментує її і з висоти свого політичного досвіду роздає поради. Зокрема і лідерці БЮТ, яка зараз бореться за гарантії прем'єрської посади в рамках майбутньої парламентської коаліції, і яку Волков, за його словами, попри все, любить і дуже шанує.

Завоювали – і дезавуювали?

«Коаліція трьох», «демократична» чи «помаранчева» коаліція, як, попри всі заклики соціалістів згадати про їхній малиновий колір, звично називають союз «Нашої України», Блоку Тимошенко та Соцпартії і їхні прихильники, і противники, знову висить на волосині. Чого, власне, і слід було чекати з огляду на те, як затято билася Юлія Тимошенко за внесення до протоколу про принципи створення коаліції шостого пункту (яким, нагадаємо, ЮВТ фактично «забила» собі місце Прем'єр-міністра, оскільки підводить він до того, що кандидатуру керівника уряду пропонує та сила з членів коаліції, яка на виборах набрала найбільше голосів), і як відносно легко їй вдалося це зробити, незважаючи на небажання «Нашої України» допускати «жінку з косою» до цього крісла.

Чим більше позовів, тим краще?

Чим більше позовів, тим краще?

Уже три дні (в суботу, неділю i понеділок) Вищий адміністративний суд розглядає позови аутсайдерів виборчих перегонів-2006 — блоків Вітренко, Кармазіна та Литвина i партії «Віче» до Центрвиборчкому. Враховуючи те, що два дні Феміда бiльше вирішувала процедурні питання, ніж заслуховувала доводи сторін по суті, розраховувати на швидке завершення цього процесу не доводиться. Отже, значного просування в судовому розгляді не відбулося й тоді, коли цей номер «УМ» готувався до друку. Цілком логічним є продовження процесу сьогодні й навіть завтра. А поки «суд та діло», Центральній виборчій комісії заборонено офіційно оприлюднювати результати виборів народних депутатів.

Як заробляють у владі?

Торік глава держави Віктор Ющенко отримав доходу на суму 288 тисяч 20 гривень 40 копійок. Такий заробіток Президента описано в декларації, що її, відповідно до Закону «Про боротьбу з корупцією» (цей документ зобов'язує «осіб, уповноважених на виконання функцій держави», декларувати свій майновий стан), заповнив Віктор Ющенко.

Час «Ч» для Києва

Час «Ч» для Києва

Учора, коли цей матеріал готувався до друку, в колонному залі Київради відбулася перша сесія, на якій переможець столичних перегонів за крісло мера Леонід Черновецький склав присягу й офіційно вступив на посаду міського голови, отримавши вiдповiдне посвiдчення. Таким чином у головній адміністративній будівлі на Хрещатику, 36 було поставлено остаточну крапку у низці судових поразок попереднього господаря Києва — Олександра Омельченка. I хоча станом на 15.00 сесія ще так i не розпочалася, у прес-службі КМДА «УМ» запевнили, що в стінах мерії зібралися як старі, так i новообрані депутати. Виявилося, що столична ТВК ще вирішувала, чи відкривати першу сесію Київради нового, 5-го, скликання, чи ні. Пропонувалося перенести зібрання на іншу дату, тоді як до мерії приїхав судовий виконавець, який мав підтвердити, що всі суди Черновецький виграв i немає ніяких перепон провести сесію саме зараз. Врештi-решт 11 з 13 членiв ТВК проголосували: сесiї бути у п’ятницю. I вже о 16.00 вона розпочалася.