Гідність на зламі

Гідність на зламі

Позавчора у Белграді відбулася масова акція протесту під гаслом «Косово — це Сербія» проти сепаратистського акту албанців Косова. На мітинг перед парламентом зібралися, за різними оцінками, від 200 до 500 тисяч сербів, які прибули з різних куточків країни, а також із самого Косова та Чорногорії і Республіки Сербської. Після закінчення мітингу відбувся масовий похід до кафедрального собору Святого Сави, найбільшого православного храму світу, де відбулося богослужіння на захист православної віри, сербів Косова та всього сербського народу. На жаль, ця акція показала всю глибину розколу всередині сербських політичних еліт, оскільки її проігнорували прозахідний президент Сербії Борис Тадич, Ліберально–демократична партія та демократичне угруповання G17.

На оперу в кінотеатр

Одна з найкращих оперних сцен світу, ньюйоркська «Метрополітен Опера» почала популяризацію своїх постановок всіма можливими сучасними засобами. Прямі радіотрансляції оперних постановок FMстанціями в досконалому стереозвучанні вже не новина, натомість покази оперних вистав у кінотеатрах шляхом прямого цифрового телезв’язку з досконалим зображенням та звуком стали реальністю минулого року і вже набули поширення у всьому світі: від США та Канади до Австралії та Японії. У США в цьому проекті задіяно більше 300 кінотеатрів, у Великій Британії — 37, у Німеччині — 15, в Австрії — шість.

Шпигун розлетівся в прах

Американському військовому флоту в Тихому океані учора вдалося з першої спроби влучити антибалістичною ракетою у небезпечний шпигунський супутник. Нагадаємо: відразу після запуску в грудні 2006 року супутник вийшов із ладу і загрожував впасти на Землю, за підрахунками Пентагона — 6 березня.

Перше пришестя Сержа

Перше пришестя Сержа

Головна боротьба за президентство розгорнулася між двома з дев’ятьох кандидатів — прем’єр–міністром Сержем Саркісяном та першим президентом Вірменії Левоном Тер–Петросяном. Учора після підрахунку 100 відсотків бюлетенів глава ЦВК Вірменії Гарегін Азарян повідомив про перемогу Сержа Саркісяна — його підтримали 52,86 відсотка виборців. Левон Тер–Петросян набрав 21,5 відсотка голосів. Перемога 53–річного Саркісяна вже в першому турі не дивує, оскільки діючий президент Роберт Кочарян підтримував його всіма можливими засобами. Опозиція не визнала результати виборів, назвала їх фальсифікованими і вчора почала масові акції протесту. Тому не виключено, що президент підтримав прем’єра не лише адмінресурсом. Обох пов’язує дружба та бізнесові інтереси ще з часу спільної роботи в комсомолі Нагорного Карабаху, звідки вони походять. Утім багато громадян Вірменії також пов’язують із прізвищем Саркісяна теперішню відносну стабілізацію в економічній та соціальній галузях. А прізвище Тер–Петросяна в багатьох до цього часу асоціюється з економічним крахом початку 90–х років, який, утім, після розпаду СРСР був спільним для всіх колишніх радянських республік.

Бхуто загинула, та її партія живе

Триває підрахунок голосів після понеділкових парламентських виборів у Пакистані, але перемогу вже святкують як опозиціонери, так і прибічники чинного президента Первеза Мушаррафа. Як повідомляє з Ісламабада кореспондент Бі–Бі–Сі, більше приводів для радості все ж у представників опозиції. Пакистанський телеканал Geo TV повідомив учора, що після підрахунку більшої частини голосів дві провідні опозиційні партії країни набирають більшість у нижній палаті парламенту: 139 місць із 272.

Косово ділить ЄС і світ

Косово ділить ЄС і світ

Парламент Сербії на позавчорашньому вечірньому засіданні голосами 225 депутатів (із 234 присутніх) анулював як незаконну декларацію про проголошення незалежності провінції Косово. Але того ж дня самопроголошену країну визнали «дві найбільші світові демократії»: Афганістан та Сполучені Штати. Слідом за ними пішли й інші друзі албанців Косова: Албанія, Туреччина, Велика Британія, Франція, Німеччина та Італія.

Вибух незалежності

Вибух незалежності

Албанці Косова в очікуванні на момент тріумфу, про який мріяли багато поколінь їхніх предків, а в Сербії — настрої чорної безнадії: країна втрачає колиску своєї державності. А світ отримує небезпечний прецедент перемоги сепаратизму. Самопроголошення незалежності Косова стане бомбою вповільненої дії в Європі.

Батьківщина не пустила Путіна в проект

Розрекламований в Росії художній фільм «Поцілунок не для преси» так і не потрапить на екрани кінотеатрів Росії. У понеділок у московському кінотеатрі «Художественный» відбувся прем’єрний і, як стверджують його творці, останній показ цієї стрічки на великому екрані. Фільм про юність, кохання та сходження на вершини влади президента Росії Володимира Путіна з’явився вчора у продажу на DVD. Російські ЗМІ натякають, що художня вартість цього пропагандистського опусу настільки низька, що його вирішили не випускати в прокат.

Олімпіада з політичних ігор

Олімпіада з політичних ігор

Олімпійські ігри в Пекіні знову — в центрі скандалу. Позавчора ЗМІ поширили заяву британських спортсменів, що під час Олімпіади вони будуть утримуватися від дражливих політичних коментарів. Учора організатори Олімпійських ігор у Пекіні відразу ж відреагували на цю заяву і закликали спортсменів усіх інших країн світу піти за прикладом британців, тобто дотримуватися правил МОК стосовно політичної та релігійної діяльності, від якої олімпійський рух має бути вільним.