«Нема Гонті ні хреста, ні могили»

«Нема Гонті ні хреста, ні могили»

Кожного, хто тепер прибуватиме до міста Христинівка, що на Черкащині, зустрічатиме на в’їзді Іван Гонта. Пам’ятник ватажку гайдамацького руху, одному з керівників Коліївщини, відкрили минулої суботи. На відкриття пам’ятника зійшлися майже всі мешканці цього затишного та охайного містечка, приїхали гості з сусідніх районів та областей, із Черкас та Києва...

Під Замковою горою

Під Замковою горою

У суботу в Чигирині урочисто відзначили 360–річчя утворення Української козацької держави. У 1648—1660 роках це містечко було першою гетьманською столицею. В ту пору Чигирин по праву вважали важливим політичним та військовим центром України. Тут були навіть посольства інших держав.

Ягнятко без ноги

Ягнятко без ноги

На трасі, неподалік Кобзаревих рідних сіл — Моринців та Шевченкового — у Звенигородському районі Черкаської області, поруч скульптурного малого Тарасика зникло ягня. Виявляється, «тварину» забрали на реставрацію, оскільки невідомі зламали їй ногу.

Трава диявола

У Катеринопільській районній лікарні нині справжній екстрим. Доки лікарі рятують п’ятьох дорослих, котрі назбирали в лісі сироїжок та наїлися їх трохи не до смерті, туди просто з уроків привезли чотирьох шестикласників. Діти на перерві гуляли неподалік школи й вирішили дізнатись — що ж воно таке, це дурман–зілля. На уроці в одного з хлопців заболіла голова, і він розповів про це педагогам. Директор та завуч забили на сполох і розпитали про причини такого болю. Хлопчик і зізнався, що скуштував зернятка дурману. А ще розповів, що разом із ним на перерві так «пообідали» ще троє однокласників. Тож дітей терміново госпіталізували.

Хмільні фантазії

Трохи не весь робочий день витратили черкаські правоохоронці, аби розібратися у тому, що сталося із нетверезим молодиком. А почалася історія з того, розповідає «УМ» речниця обласної міліції Наталя Таран, що «до оператора станції швидкої допомоги зателефонувала жінка й повідомила, що її син отримав вогнепальне поранення. Згідно з інструкцією, лікарі зразу ж повідомили працівників міліції».

Сховані за парканом

Сховані за парканом

Досі залишається схованою за зеленим парканом будівля Музею Тараса Шевченка в Шевченківському національному заповіднику. Реставрацію там мали завершити до Дня Незалежності, але з обіцяних урядом 22,5 мільйона гривень не надійшло й гривні.

По чарчині, Брюсе?

По чарчині, Брюсе?

Герой культового фільму «Міцний горішок» Брюс Уїлліс вирішив купити акції польсько–французької групи «Бельведер», яка з кінця 2007 року є власником Черкаського лікеро–горілчаного заводу. «Брюс Уїлліс у розмові з правлінням «Бельведер» висловив бажання особисто, у тому числі й фінансово, взяти участь у роботі компанії», — відзначено в офіційному повідомленні компанії, яке цитує УНІАН. Брюс може ввійти в раду директорів групи вже на найближчому засіданні акціонерів фірми. Втім у компанії не уточнюють, який пакет планує придбати актор. Варто зазначити, що майбутній акціонер уже став «обличчям» «Бельведеру»: знявшись у рекламному ролику горілки «Собєскі», «міцний горішок» розбагатів, за деякими даними, на 16 мільйонів доларів.

Біля Яна та Наталки задзюрчав фонтан

Біля Яна та Наталки задзюрчав фонтан

Після того як черкаська влада відновила міські парки та фонтани в Черкасах, вона вирішила допомогти в цьому й своїм сусідам — місту Корсуню–Шевченківському. Тож туди у відрядження відправили техніку та спеціальну бригаду комунального підприємства «Дирекція парків».

Танці на кістках

Танці на кістках

Про страшну трагедію хутора Буди, що в Чигиринському районі Черкащини, «УМ» свого часу розповідала. У червні 1943 року фашисти зігнали хуторян на берег і там розстріляли цілими родинами, не пожалівши навіть дітей. Свідки трагедії згадували, як після того жахіття на березі земля ворушилася і на другий день. Нині на місці розстрілу 83–х безневинних людей стоїть пам’ятник матері з дитям на руках. А за якихось 50 метрів віднедавна працює розважальний заклад.

За Симоненка замовили слово

Черкаські праві вкотре навідалися до міської ради з традиційною вимогою нарешті спорудити пам’ятник поету Василю Симоненку. «Ми вже вкотре пікетуємо міську владу, аби вона поставила цей пам’ятник, про який у Черкасах говорять ще з 1990 року. Тоді на його зведення виділили 100 тисяч совєтських рублів. Ще 1 мільйон гривень закладали у бюджет міста, вже коли мером був Анатолій Волошин, а монумента як не було, так і нема», — розповів «Україні молодій» голова черкаської обласної організації УНП Леонід Даценко.