Лазню викликали?

Оригінальна лазня віднедавна працює в Черкасах. Замовити її можна навіть до себе додому, адже вона — на колесах. «Змайстрував» її місцевий житель Олег Сластіон. «Ми компанією часто відпочиваємо на природі. Там і прийшла в голову ідея, що непогано було б на березі попаритися з березовим віничком, а тоді шубовснути у холодну воду», — розповідає власник мобільної лазні.

Погоріли на «Златогорі»

«На гарячому» попалися підприємці, котрі займалися виробництвом фальсифікованої горілки під відомою торговою маркою «Златогор». «Правоохоронцям не один день довелося слідкувати за цими «бізнесменами». Сьогодні завдяки професійним діям міліціонерів вдалося затримати два вантажні автомобілі, які перевозили фальсифіковану продукцію та спирт. Вилучено чотири тонни спирту і понад п’ять тисяч пляшок фальсифікованої горілки», — повідомила «УМ» речниця Черкаської обласної міліції Наталя Таран.

Розпис на скрині

Всеукраїнський симпозіум народного мистецтва «Суботів–2009» розпочався на батьківщині Богдана Хмельницького — в місті Чигирині Черкаської області. Сюди, за ініціативи Національного історико–культурного заповідника «Чи­гирин» та Національної спілки майстрів народного мистецтва, з’їхалися народні майстри із Черкащини, Києва, Харкова, Дніпропетровська, Чернігова. «Серед майстрів є такі геніальні особистості, як лауреат Національної премії імені Шевченка Віктор Наконечний, заслужений майстер народної творчості Георгій Кожокарь. Такий симпозіум ми проводимо п’яте. Цього разу майстри покажуть свої таланти в малярстві, писанкарстві, різьбі та розпису по дереву на вільну тему», — розповідає «УМ» директор заповідника «Чигирин» Василь Полтавець.

Не згасни, зіронько...

Не згасни, зіронько...

Першого вересня на пари до Київського національного університету імені Тараса Шевченка не прийшов 21–річний Анатолій Стеценко. Другокурсники факультету психології з жахом дізналися, що вже півтора місяця їхній Толик, який є заступником голови студентського парламенту, лежить у комі. У липні хлопець поїхав до моря, про яке так мріяв. І потрапив там у велику біду. Під час купання в районі Голої Пристані на Херсонщині його накрило важкою хвилею. Нині він лежить у Херсонській обласній лікарні.

Вилуплені в Петрушках

Новий сучасний інкубатор, в якому щороку вилуплюватимуться 32 мільйони курчат–бройлерів, збудовано в селі Петрушки Корсунь–Шевченківського району Черкаської області. «Відкриття такого інкубатора — це не тільки додаткові робочі місця, а й 30 мільйонів гривень щорічних надходжень до районного та обласного бюджетів», — розповідає голова Корсунь–Шевченківської райдержадміністрації Іван Пустовіт. За його словами, інкубатор збудувала фірма «Текро», потужності якої розміщені в Чехії та Словаччині, інве­стувавши в район 13,5 мільйона гривень.

«Мріяв усе, що колись повернуся до поля»

«Мріяв усе, що колись повернуся до поля»

В урочищі Заруда, котре розкинулося на краю села Куцівка, що в Смілянському районі на Черкащині, тихо хлюпоче водами тамтешній ставок. Тут безлюдно, тільки ледь чутно шелестить очерет, схиляючись під подихом вітру. Колись над цим урочищем на краю великого поля стояла батьківська хата Тодося Осьмачки. У ній він народився і виріс. Нещодавно його земляки встановили тут пам’ятний знак. Віршовані рядки, написані Осьмачкою: «Мріяв все, — що колись повернуся до поля», стали справді пророчими.

Газу нема, а вічний вогонь є

Газу нема, а вічний вогонь є

Від вічного вогню на Пагорбі Слави, що довгі роки «працював» на газі, в Черкасах віднедавна відмовилися. І зробили штучне полум’я, що імітує справжній вогонь. Відтепер електричний вічний вогонь у руці Матері–батьківщини горітиме цілодобово і в двох режимах — буденному та святковому.

«Гість» із вікна

Повідомлення про те, що з квартир серед ночі, причому коли їхні власники мирно спали, зникають речі — золоті прикраси, гроші, мобільні телефони, барсетки, дамські сумочки — надходили до Смілянського міськвідділу міліції впродовж двох тижнів.

Сам собі вчитель

Сам собі вчитель

Першого вересня п’ятирічний Віталик Нечаєв із Звенигородки йде до першого класу. У райцентрі його називають вундеркіндом. Дитина має неабиякі здібності до наук і чудову пам’ять. Із трьох років Віталій читає не тільки рідною українською, а й англійською, іспанською та французькою. Причому навчився цьому він самотужки. А ще хлопчик знає географію, миттєво додає і віднімає, як він сам каже, «до безкінечності», захоплюється історією, хімією і мріє стати вченим. Напередодні 1 вересня «УМ» завітала в родину Нечаєвих.

Рідний кат

Це вбивство старенької жінки, котре сталося в селі Свидівок поблизу Черкас, шокувало не тільки односельців, а й правоохоронців, котрі багато чого бачили у своїй практиці. Адже з’ясувалося, що бабусю вбив та зґвалтував рідний онук. Поранене тіло 70–річної жінки знайшли в зрошувальному каналі односельці. Вони й зателефонували до міліції.