Немає згоди — не буде й сесії?

Реконструйована сесійна зала Рівненської обласної ради готова до прийому нових обранців. Відтепер у ній замість 60 — аж 80 зручних депутатських робочих місць. Одне з них зарезервоване за міністром-соціалістом Юрієм Луценком, якого в Рівному, як запевняє голова обласної територіальної виборчої комісії Едуард Дроздик, чекає виписане тервиборчкомом посвідчення народного обранця. І хоча вибір між Київською міською та Рівненською обласною радами Юрій Луценко вже зробив (на користь столиці), але, перебуваючи на початку тижня у Рівному, все ж повідомив, що в статусі депутата має намір виступити з промовою з трибуни облради на першій її сесії 29 квітня. І тільки тоді офіційно складе з себе повноваження обласного депа.

Продавайте джипи й рубероїдні заводи

Урядовці продовжують оприлюднювати декларації про прибутки за минулий рік. Так, «гуманітарний» віце-прем'єр-міністр В'ячеслав Кириленко отримав у 2005 році 202 265 грн. прибутку (зарплата — 188 271 грн., матеріальна допомога — 13 993 грн.), крім того, Кириленко має двокімнатну квартиру загальною площею в 52 кв. м. У володінні членів його сім'ї — автомобіль марки «Сеат», а сукупний дохід сім'ї у 2005-му склав 29 940 грн.

Інтереси регіону захищає «регіонал»

Перша сесія обласної ради 5-го скликання дещо нагадувала конференцію чи інший захід місцевого осередку Партії регіонів. Адже 120 мандатів із 150 отримали депутати, які йшли на виборах у списку ПР. Інші три десятки місць дісталися Блоку Наталії Вітренко (13), Соцпартії (10) та КПУ (7). Отож за подібного розкладу вибори нового голови облради (а колишній керманич Борис Колесников став народним депутатом і працюватиме у парламенті) стали простою формальністю.

Оголошення результатів оскарженню не підлягає

Оголошення результатів оскарженню не підлягає

Сімнадцять днів минуло відтоді, як Центрвиборчком офіційно оприлюднив результати парламентських перегонів-2006. Утім опублікувати їх у газетах «Голос України» та «Урядовий кур'єр» у п'ятиденний термін, як цього вимагає закон, не вдалося. Вищий адміністративний суд заборонив публікувати результати до розгляду позовів тих політичних сил, які ну дуже хотіли потрапити в парламент, але не судилося. Так, саме не судилося, бо позавчора, вже пізно ввечері, після 22.00, Феміда нарешті прийняла рішення щодо подальшої долі блоків Вітренко, Литвина, Кармазіна та партії «Віче». Хоча ні, рішення відносно найближчого політичного майбутнього цих сил прийняв народ, а суд лише підтвердив його.

Повний кінець

Учора був той самий день, який Верховна Рада IV скликання передбачила у своєму робочому плані «на всякий пожежний випадок». Саме на 26 квітня у ВР були заплановані слухання «20 років Чорнобильської катастрофи: підсумки і перспективи», і саме на круглу дату аварії на ЧАЕС парламентарії відклали завершення своєї останньої, дев'ятої, сесії. Не секрет, що ті нардепи, які не бажали складати депутатські повноваження кілька тижнів тому — коли всі питання були вичерпані, припускали мінімально можливий екстраординарний сценарій із визнанням виборів 26 березня недійсними. Але, як кажуть, не довелося. Саме напередодні Вищий адміністративний суд відхилив позов невдах виборчих перегонів, і в середу Верховній Раді залишалося тільки послухати доповіді на чорнобильську тематику та заключні промови спікера Литвина.

Точка неповернення

Точка неповернення

Місяць тому Кабінет Міністрів нарешті ухвалив рішення про потребу приватизації української частки в Криворізькому гірничозбагачувальному комбінаті окислених руд.
Нагадаємо, йдеться про долю найбільшого довгобуду в Україні: будівництво в містечку Долинська Кіровоградської області почали на паях понад двадцять років тому спільними зусиллями кількох країн колишнього соцтабору, але після розвалу СРСР проект загальмувався. Кілька разів спроби продовжити роботи (а для цього були потрібні вольові законодавчі рішення, значні кошти й згода партнерів) зазнавали невдачі. Зараз КГЗКОР, який, по суті, є навіть не підприємством, а «об'єктом незавершеного будівництва», нарешті бачить реальне світло в кінці тунелю. Проектна потужність підприємства — 10 млн. тонн окатишів на рік. Добудова комбінату важлива і для всієї української економіки, і особливо для соціального розвитку залежної від держбюджетних потоків Кіровоградської області. Крім того, запуск КГЗКОРу має непересічне значення для екології, адже підприємство має розробляти рудні відвали, що нагромадилися за десятиліття роботи інших гірничозбагачувальних комбінатів.
За оцінками експертів, для запуску в наступному році першої черги комплексу в Долинській потрібно вкласти 400 млн. доларів. Питання — хто саме їх вкладатиме і на яких умовах?

Десятий день. Ідуть дебати

Позавчора Вищий адміністративний суд розпочав останню судову стадію (дебати) перед винесенням рішення у справі за позовами до ЦВК від Блоку Вітренко «Народна опозиція», Блоків Кармазіна і Литвина та партії «Віче». Одноденну перерву Феміда взяла лише на Великдень, тобто в суботу відбулося восьме, у понеділок — дев'яте, а вчора — вже десяте засідання суду по справі аутсайдерів виборчих перегонів-2006. Перед тим як посвятити паски судді змушені були вивчити шість томів письмових доказів від партій-позивачів, понад вісім годин часу знадобилося лише для дослідження протоколів з усіх 225 ТВК.