Кусючий хасид

В Умані, куди продовжують прибувати хасиди на святкування іудейського Нового року, для правоохоронців уже є робота. Кіоски і прилавки, з яких хасиди торгують кошерною їжею та іншим крамом, не завжди встановлені законно, а добровільно усувати їх господарі не хочуть. Тож коли міліціянти зносили один із таких кіосків, на який, до речі, скаржилися мешканці довколишніх будинків, власник кіоску, паломник–хасид, який намагався перешкодити правоохоронцям, вкусив за палець одного з міліціонерів. Серед постраждалих — і місцева телекомпанія «Сатурн», її телекамеру паломники кинули об землю. Як повідомили «УМ» у міській раді Умані, кіоски та гаражі звели без належного дозволу самі паломники та кілька підприємливих уманців.

Кадрів малувато!

Малюкам, які живуть у столиці, набагато легше отримати фахову медичну допомогу, ніж дітлахам із далеких сіл та невеличких містечок. Адже наразі по всій Україні не вистачає 3500 педіатрів, і найбільше вакансій утворилося не в хлібосольному Києві, а в регіонах. Як розповіла «УМ» заступник директора Департаменту материнства, дитинства та санаторного забезпечення МОЗ України Валентина Педан, причин багато. Одна з них — низька зарплата на тлі великої відповідальності. Тому спеціалісти неохоче йдуть працювати на село, та й у містах бувають вакансії дитячого лікаря.

Нащо нам та голка?

Медики Черкаської міської поліклініки №5 перші в області відмовилися від голки: віднедавна тут працює новий прилад, за допомогою якого можна зробити аналіз крові, не роблячи жодного проколу на тілі пацієнта. Ця новинка не тільки для тих, хто панічно боїться «колючих» процедур. Вона й для тих черкащан, які вважають за краще витрачати гроші не на лікування хвороб, а на їхнє попередження.

Якщо макітра задзвенить...

Якщо макітра задзвенить...

У родині 34–річного Валерія Савченка із міста Звенигородка Черкаської області ніколи не було гончарів. А він — справжній майстер цієї справи: його макітри, горнятка, глечики, тарілки, полумиски черкащани купують із задоволенням. Сьогодні він — єдиний гончар у Звенигородці. Таким колись традиційним для українського народу промислом нині тут не займається тепер ніхто.

Знову сохнуть каштани

У Черкасах, як і в Києві, хворіють каштани. Зелене розкішне листя скрутилося і набуло коричневого кольору. Загалом у місті чотири тисячі таких дерев, половина з яких росте на центральному бульварі імені Тараса Шевченка.

«Санітар за ворота вивіз і попередив, щоб більше не повертався»

«Он по телевізору показували притулки для тварин. То чого ж у нас живу людину немає де приткнуть?» — дивується 52–річний черкаський інвалід Іван Таскаєв. Він сидить на матраці під своїм будинком у Черкасах на вулиці Енгельса, 172. Так бомжує вже місяць. Іван Іванович розмовляє не зовсім чітко. У нього давня травма голови: багато років тому невідомий у парку вдарив його у скроню молотком. Через це став інвалідом.

Ми були–були на селі!

Ми були–були на селі!

ічим досі не примітне село Водяники на Черкащині після цьогорічної зими стало знаменитим далеко за межами області. Адже тут запрацювала гірськолижна траса — найбільша в центральній Україні. Тепер любителі екстремального спорту передають інформацію про черкаське село із вуст в уста.

«Автором повинен бути народ»

Проект змін до Конституції, запропонований Президентом Віктором Ющенком, слід донести до кожного черкащанина. Так вирішили в обласній держадміністрації й почали активну кампанію. «Життя показує, що сьогодні в Україні нікого не задовольняє те, що відбувається в економіці, соціальній політиці, системі управління державою. На задній план відійшла регіональна політика. Конституція 2004 року не забезпечує ефективного розвитку держави. Виправити протиріччя допоможе нова Конституція, котра враховуватиме позицію людей», — говорив на нараді сільських, селищних, міських та районних голів черкаський «губернатор» Олександр Черевко. За його словами, аби виконати указ Президента, в області й райцентрах проходять наради, працюють робочі групи; на сайті облдержадміністрації створено відповідні сторінки, будуть вони і в районах. Запроваджено навіть «єдиний день інформування населення», а в місцевих виданнях — спеціальні рубрики для постійних матеріалів на цю тему.

«Ніколи більше не бачив, щоб так щиро молився чоловік»

Тернопільщина цими вихідними відзначає Дні пам’яті свого земляка — патріарха Української греко–католицької церкви Йосипа Сліпого, який помер 25 років тому. Але пам’ятають цього світлого чоловіка багато де по всій Україні, зокрема на Черкащині. Постійний читач «України молодої» Володимир Махиня із села Лебедин Шполянського району митрополита добре знав.

Бузувіри за ґратами

Те, що сталося в одному із сіл поблизу Сміли Черкаської області, шокувало всіх. Адже невідомі зґвалтували семирічну дівчинку! Тому розкриття цього злочину взяв під особистий контроль новопризначений головний міліціонер Черкащини полковник Микола Лушпієнко. Правоохоронцям знадобилася доба, аби знайти бузувірів, котрі познущалися над дитиною. Нелюдами виявилися два брати, віком 24 і 25 років.