Фатальний маневр

Фатальний маневр

Літак Ту–154, на борту якого були президент Польщі Лех Качинський iз дружиною Марією та ще 86 високопоставлених представників польської влади і восьмеро членів екіпажу, фактично не мав шансів уникнути катастрофи. І винні в цьому не російські диспетчери та технічно непідготовлений до прийому таких рейсів військовий аеропорт під Смоленськом, а команда президентського лайнера. Такими є висновки Міждержавного авіаційного комітету (МАК), оприлюднені вчора в Москві. Офіційні представники Варшави на прес–конференцію з нагоди завершення розслідування катинської авіакатастрофи, яка сталася 10 квітня минулого року, не приїхали.

У ногу із Соборністю

22 січня — в День Соборності — опозиція готує перший масований виступ після груднево–новорічного затишшя. Позавчора в приміщенні Української всесвітньої координаційної ради відбулося перше підготовче засідання. Господар УВКР Дмитро Павличко зібрав у президії народних депутатів Бориса Тарасюка і Тараса Стецьківа від «НУНС», екс–нардепа Михайла Ратушного, одного з лідерів «підприємницького Майдану» Олександра Данилюка. Були присутні представники більшості націонал–демократичних сил, а також націоналісти зі «Свободи», КУНу й УНА–УНСО.

«Усе — для влади і чиновників»

Перш ніж встановлювати нові комунальні тарифи, партія «Наша Україна» вимагає провести незалежну експертизу щодо обґрунтованості їх підвищення. Про це заявив голова політради «НУ» Валентин Наливайченко. «Наша Україна» вимагає: перш ніж збільшувати тарифи, влада зобов’язана захистити громадян, а не підвищувати витрати на себе, — додає Наливайченко. — Заходи щодо захисту найбільш соціально вразливих верств населення передбачені у законопроектах, поданих депутатами–«нашоукраїнцями» — але, на жаль, проігнорованих владою. Влада, яка вже немає можливості годувати суспільство передвиборчими обіцянками, перейшла у відкритий наступ на соціальні права українців».

Чхав він на той обстріл!

Інформація про незвичайну новорічну пригоду, що трапилася в Італії, з’явилася лише тепер, але вона однозначно заслуговує на те, аби бути відзначеною в номінації на кшталт «щасливий випадковий порятунок після дурної випадкової трагедії».

Пісня на два голоси

За підсумками візиту в Україну комісара ЄС із питань розширення європейської політики добросусідства Штефана Фюле можна було б зробити висновок, що зустрічався він із представниками двох різних держав. Адже Президент Віктор Янукович учора зранку під час переговорів із паном Фюле заявив: поглиблюючи співпрацю з Євросоюзом, «Україна досягла вагомих результатів на шляху утвердження свободи і демократії, належного рівня розвитку та проведення дієвих реформ» (цитата з повідомлення президентської прес–служби). А по обіді лідерка БЮТ Юлія Тимошенко на іншій зустрічі з єврокомісаром скаржилася на утиски демократії та відзначала: «Нас хвилює, щоб той час, коли ми перебуваємо в опозиції, не був втраченим для справжньої європейської інтеграції України».

Продамо дитину, недорого

Як з’ясувалось пiд час досудового слідства, троє посадовців за хабарі передавали у сім’ї стороннім особам новонароджених дітей, покинутих матерями у пологових будинках. Найбільш шокуючим стало те, що оборудки з новонародженими з 2008 по літо 2010 року вчиняли медики Одеської обласної дитячої клінічної лікарні, Комінтернівської центральної районної лікарні та посадова особа Комінтернівської райдержадміністрації. Злочинців викрили ще влітку цього року, на лаву підсудних вони потрапили тільки зараз. «Ситуація, що склалася в Комінтернівському районі, не відповідає моральним нормам людей у білих халатах. Цих дітей продавали, просто як цуценят. Як можна так вчиняти?» — не приховував обурення перший заступник начальника Одеського обласного управління міліції Анатолій Бахчиванжи.

Міліції — не до футболу

Цивілізований вигляд української міліції під час зустрічі численних гостей Євро–2012 — окрема глава підготовки до футбольного форуму й окремий головний біль. Ідеться і про технічну оснащеність, і про здобуття додаткових антитерористичних та інших навичок, і про вивчення англійської мови та ін. Це потребує бюджетних витрат, і вони — передбачені. Але, роблять висновок ревізори з Рахункової палати, міліція та Служба безпеки «неефективно використали» кошти, виділені їм на підготовку до Євро–2012.

«Чорна мітка» під ялинку

У другій половині дня 1 січня сомалійські пірати захопили в Аденській затоці алжирське судно «Бліда». Як незабаром підтвердили українські дипломати, серед 27 моряків екіпажу цього судна шестеро — українці. Хоч «Бліда» ходить під прапором Алжиру, орендує судно грецька компанія, і саме вона вестиме переговори, за які взяла на себе повну відповідальність. Наразі всі спроби налагодити контакт із захопниками успіху не мали.

Сонце в «затінку»

Сонце в «затінку»

Перше в цьому році сонячне затемнення вчора могли спо­стерігати й українці — за умови, що над головою було чисте небо, а не суцільна хмарність і завірюха, як у Києві. А першими це астрономічне явище побачили мешканці Алжиру. Торкнувшись земної поверхні о 8.40 за київським часом, півтінь Місяця, рухаючись на схід, пройшла через Північну Африку, Європу, Близький Схід і далі — до Північної Індії та північно–східного кордону Казахстану. У піковій фазі сонячний диск сховався за супутником Землі на 86 відсотків — таким його могли бачити у Швеції, Фінляндії, країнах Балтії та на північному заході Росії.

Громадянин проти Верховної Ради

Вищий адміністративний суд України 11 січня нарешті розгляне позов юриста з Криму Костянтина Кулака, який вимагає визнати незаконною ратифікацію Верховною Радою так званих харківських угод, які передбачають продовження терміну перебування Чорноморського флоту Росії у Криму до 2042 року. Про це повідомили у Кримській організації Української народної партії. Пан Кулак подав свій позов ще 5 травня, після того як 27 квітня у Верховній Раді з бійкою депутати все ж ратифікували харківські домовленості президентів Віктора Януковича та Дмитра Медведєва. Костянтин Кулак вимагає визнати протиправними дії народних депутатів під час засідання, на якому відбулася ратифікація.